Προς το περιεχόμενο

Μηνιαία εξοδα σκυλου


SalonicaCityTh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι γονείς σου συμφωνούν για τον σκύλο;

 
έτσι όπως τα λες είχαμε ένα σκύλο 14 χρονια ο οποιος είχε βγάλει αρκετά θέματα υγείας είχε κάνει 3 φορες εγχείρηση για όγκο 400-500 κατοστάρικα την φορα έβγαινε minimum.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χωρις να κατευθυνω το σχολιο μου σε εσενα,μιας και για να θες σκυλακι κοπριτακι και οχι κανα πιτμπουλ που ειναι και της μοδας  το βλεπεις πιο ωριμα,εχε υποψην τα παρακατω.

πρεπει να σκεφτεις οτι δεν παιρνεις απλα σκυλο για να εχεις να παιζεις,να ασχολεισαι αντι για  χομπυ ξερω γω.

ο σκυλος ειναι μελος της οικογενειας,οχι gadget που παιρνουμε μαζι στη βολτα.

μιλαω ετσι επειδη εχουν γινει πολυ μοδα τα σκυλια ρατσας τελευταια και μετα απο λιγο καταληγουν δεμενα σε καμια ελια στο χωριο.

Το να εχεις σκυλο ειναι μια τεραστια ευθυνη και δεσμευση.

τωρα μπορεις να τον προσεξεις,σε 5 χρονια θα μπορεις?

σε 10-12 χρονια που θα γερναει ο κακομοιρης και θα χρειαζεται εξτρα προσοχη και φροντιδα,θα μπορεις να του τα παρεχεις?

αυτο πηγαινε σε εμενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαλα δεν δινουμε στα σκυλια.

Μια αξιοπρεπης τροφη κοστιζει 40-55 ευρω το τσουβαλι και αν ο σκυλος που θα παρεις θα ειναι μεχρι 15-20 κιλα λογικα θα σε βγαζει 2 μηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαλα δεν δινουμε στα σκυλια.

Μια αξιοπρεπης τροφη κοστιζει 40-55 ευρω το τσουβαλι και αν ο σκυλος που θα παρεις θα ειναι μεχρι 15-20 κιλα λογικα θα σε βγαζει 2 μηνες.

εγω θα παρω ενα μικρο!10 κιλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλες τροφες μπορεις να βρεις διαφορες. Ειναι αναλογως ποια θα καταει καλα στον σκυλο σου γιατι ενω στον δικο μου μπορει να καθεται σουπερ , ο δικος σου μπορει να κανει διαροιες.

Οικονομικες (40-55€) ειναι οι

Sams field

Nutrican

Brit

4friends

Και αλλες παρα πολλες μου με μικρη ερευνα τις βρισκεις.

Η νουτρικαν και η μπριτ ειναι εισαγωγη της κτηνιατρικης και την εχουν μονο στα καταστηματα της κτηνιατρικης. Ειναι πολυ οικονομικες (38€ τα 15κιλα)

Μια αλλη επιλογη θεωρω πως ειναι και η svestonof , ειναι πολυ οικονομικο το τσουβαλι και την δινει μεγαλο ποσοστο κυνηγων στα σκυλια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε και με το καλό να έρθει το σκυλάκι στην οικογένεια.

Με την σειρά μου θα σου δώσω και εγώ την απάντηση μου για το τι θα σου κοστίζει πάνω κάτω.

Τα εμβόλια όπως σου είπαν είναι περίπου 40 ευρο τον χρόνο.

 

Άνοιξη καλοκαίρι και λίγο κανένα μήνα μετά θα φοράς στον σκύλο ειδικό κολάρο περίπου 20 ευρο υπολόγισε ,

 

κάθε μήνα για αυτό το διάστημα ( η ακόμα καλύτερα κάθε 25 ημέρες ) θα του φοράς μια αμπούλα με κόστος 7-8 ευρο. ( αναλογα με το που μένεις θα μπορούσες να του βάζεις και κάθε μήνα αμπούλα )

 

αν παίζουν γενικά πολλά κουνούπια ζουζούνια κλπ και θέλεις να είσαι άψογος θα του πάρεις και ένα spray σιτρονελας για βα τον ψεκάζεις πρωινά - νύχτα όταν στην ουσία υπάρχουν κουνούπια. ( εγώ πάντα το χρησιμοποιώ ).

Κόστος περίπου 10 ευρο .

 

Επισης κάθε μήνα να του δίνεις ένα χαπάκι milbemax με κόστος 5 ευρο αν θυμάμαι καλά για τα κιλά του σκύλου που θα πάρεις .

 

Τώρα για το θέμα τροφής ανοίγουμε μεγάλη κουβέντα .

Η καλύτερη τροφή του κόσμου μπορεί στο δικό σου σκύλο να μην κάνει. Να του φέρει διάρροιες , εμετούς και διαφορά αλλά.

Γνώμη μου είναι δώσε ότι περισσότερο μπορείς για να πάρεις ότι καλύτερο γίνεται για τον σκύλο σου.

Πολλές υπερβολικά γνωστές μάρκες , που προωθούν έντονα οι κτηνίατροι είναι πολύ κατώτερες από άλλες επιλογές που μπορείς να βρεις.

Επίσης κάθε τροφή ανάλογα με την σύσταση της έχει άλλη δοσολογια .

 

Για παράδειγμα μια τροφή μπορεί να κάνει 10 ευρο το κιλό και να πρέπει ο σκύλος να τρώει 150 γραμαρια την ημέρα .

Μια άλλη μπορεί να κάνει 20 ευρο το κιλό αλλά να πρέπει να τρώει 50 γραμαρια την ημέρα.

Σε αυτό το θέμα κανείς τα μαθηματικά και βλέπεις τι σε συμφέρει.

 

Πρόταση για τροφή δεν θα σου κάνω εγώ γιατί θα παίξω σε αρκετά ακριβές τιμές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτά εγώ δίνω στο δικό νου το παλικαράκι ένα μικρό milbemax και Υο πληρώνω 2.5 ευρο.

 

Αν δώσεις 2 μικρά είσαι καλυμμένος μέχρι τα 10 κιλά

Από εκεί και μέχρι τα 25 κιλά θες ένα μεγαλύτερο στρογγυλό milbemax.

Εγώ το μεγάλο 5 ευρο αγοράζω .

 

Μήπως μπερδεύτηκες με συσκευασία που έχει πολλά χάπια μαζί.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry παίδες για το off topic, αλλά μιας και λέμε για milbemax, κάνει για γάτες ; 

 

Δεν έβρισκα drontal και μου έδωσε η κοπελιά στο pet shop ένα των 2.5/25 mg για το γατί (4 1/2 κιλά περίπου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλες τροφες μπορεις να βρεις διαφορες. Ειναι αναλογως ποια θα καταει καλα στον σκυλο σου γιατι ενω στον δικο μου μπορει να καθεται σουπερ , ο δικος σου μπορει να κανει διαροιες.

Οικονομικες (40-55€) ειναι οι

Sams field

Nutrican

Brit

4friends

Και αλλες παρα πολλες μου με μικρη ερευνα τις βρισκεις.

Η νουτρικαν και η μπριτ ειναι εισαγωγη της κτηνιατρικης και την εχουν μονο στα καταστηματα της κτηνιατρικης. Ειναι πολυ οικονομικες (38€ τα 15κιλα)

Μια αλλη επιλογη θεωρω πως ειναι και η svestonof , ειναι πολυ οικονομικο το τσουβαλι και την δινει μεγαλο ποσοστο κυνηγων στα σκυλια τους.

σε ευχαριστω πολυ

Καλησπέρα φίλε και με το καλό να έρθει το σκυλάκι στην οικογένεια.

Με την σειρά μου θα σου δώσω και εγώ την απάντηση μου για το τι θα σου κοστίζει πάνω κάτω.

Τα εμβόλια όπως σου είπαν είναι περίπου 40 ευρο τον χρόνο.

 

Άνοιξη καλοκαίρι και λίγο κανένα μήνα μετά θα φοράς στον σκύλο ειδικό κολάρο περίπου 20 ευρο υπολόγισε ,

 

κάθε μήνα για αυτό το διάστημα ( η ακόμα καλύτερα κάθε 25 ημέρες ) θα του φοράς μια αμπούλα με κόστος 7-8 ευρο. ( αναλογα με το που μένεις θα μπορούσες να του βάζεις και κάθε μήνα αμπούλα )

 

αν παίζουν γενικά πολλά κουνούπια ζουζούνια κλπ και θέλεις να είσαι άψογος θα του πάρεις και ένα spray σιτρονελας για βα τον ψεκάζεις πρωινά - νύχτα όταν στην ουσία υπάρχουν κουνούπια. ( εγώ πάντα το χρησιμοποιώ ).

Κόστος περίπου 10 ευρο .

 

Επισης κάθε μήνα να του δίνεις ένα χαπάκι milbemax με κόστος 5 ευρο αν θυμάμαι καλά για τα κιλά του σκύλου που θα πάρεις .

 

Τώρα για το θέμα τροφής ανοίγουμε μεγάλη κουβέντα .

Η καλύτερη τροφή του κόσμου μπορεί στο δικό σου σκύλο να μην κάνει. Να του φέρει διάρροιες , εμετούς και διαφορά αλλά.

Γνώμη μου είναι δώσε ότι περισσότερο μπορείς για να πάρεις ότι καλύτερο γίνεται για τον σκύλο σου.

Πολλές υπερβολικά γνωστές μάρκες , που προωθούν έντονα οι κτηνίατροι είναι πολύ κατώτερες από άλλες επιλογές που μπορείς να βρεις.

Επίσης κάθε τροφή ανάλογα με την σύσταση της έχει άλλη δοσολογια .

 

Για παράδειγμα μια τροφή μπορεί να κάνει 10 ευρο το κιλό και να πρέπει ο σκύλος να τρώει 150 γραμαρια την ημέρα .

Μια άλλη μπορεί να κάνει 20 ευρο το κιλό αλλά να πρέπει να τρώει 50 γραμαρια την ημέρα.

Σε αυτό το θέμα κανείς τα μαθηματικά και βλέπεις τι σε συμφέρει.

 

Πρόταση για τροφή δεν θα σου κάνω εγώ γιατί θα παίξω σε αρκετά ακριβές τιμές..

σε ευχαριστω!με βοηθησες πολυ!Αλλα επειδη ακουσα πολλα (οχι εδω..γενικα) για ενα μικρο 40 κιλα μπορει να βγαινει και 50 ευρω τον μηνα?

Το χαπακι για τα σκουληκια νομιζω ειναι αρκετα πιο ακριβο απο το 5ευρω που ανεφερε ο φιλος παραπανω.

οκ θενξ

Δεν υπολογισα οτι εισαι κατω απο 10 κιλα,σορρυ.

οκ δεν υπαρχει θεμα

Κοιτά εγώ δίνω στο δικό νου το παλικαράκι ένα μικρό milbemax και Υο πληρώνω 2.5 ευρο.

 

Αν δώσεις 2 μικρά είσαι καλυμμένος μέχρι τα 10 κιλά

Από εκεί και μέχρι τα 25 κιλά θες ένα μεγαλύτερο στρογγυλό milbemax.

Εγώ το μεγάλο 5 ευρο αγοράζω .

 

Μήπως μπερδεύτηκες με συσκευασία που έχει πολλά χάπια μαζί.;

ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις ένα σκύλο 40 κιλά και θέλεις να του προσφέρεις αυτά που πρέπει ξεπερνάς τα 50 ευρώ το μήνα με ευκολία.

Μόνο τροφή θέλεις ένα σακί το μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις ένα σκύλο 40 κιλά και θέλεις να του προσφέρεις αυτά που πρέπει ξεπερνάς τα 50 ευρώ το μήνα με ευκολία.

Μόνο τροφή θέλεις ένα σακί το μήνα.

εγω θα παρς σκυλι 10 κιλων..οποτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη ρε παιδιά για την χαζή ερώτηση.Αλλά γιατί δεν δίνουμαι γάλα στα σκυλιά ?

είναι μικρό .λογικά δεν πρέπει να αναπτύξει τα ωστά του να μεγαλώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...