Προς το περιεχόμενο

Ξύλινο ταβάνι συντήρηση


kayato

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω τα φώτα σας,προκειτε για ξύλινο ταβάνι κεραμοσκεπής σουηδικό το οποίο έχω περάσει ενα χέρι με συντηρητικό ξύλου της vernilac aqualasur κοστίζει 31ε το 2,5 λίτρα αρκετα ακριβό μου φυγαν 4 συσκευασίες το οποιο μου το πρότειναν σε κάποιο μαγαζι .Θέλω να το περάσω κ δεύτερο χέρι και το σκέφτομαι :fear:  :fear:  :fear:​ από αποψη οικονομικη .Σίγουρα χρειαζεται και δέυτερο χέρι καθως η κεραμοσκεπή μόλις μπήκε...επίσης δε θέλω να το περάσω με κάποιο βερνίκι γιατι θα ξεφλουδίσει με τη παροδο του χρόνου...έχετε κάποια ιδέα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν έχεις θέματα με υγρασία, αρκεί και το ένα χέρι. Απλώς βεβαιώσου πως έχεις κάνει σωστή δουλειά. δηλαδή έχουν γεμίσει οι πόροι του ξύλου γιατί λογικά θα το έχεις κάνει με πινέλο που κάποιες φορές υπάρχουν μερικές ατέλειες σε σχέση με το πιστόλι που πάει παντού το βερνίκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν έχεις θέματα με υγρασία, αρκεί και το ένα χέρι. Απλώς βεβαιώσου πως έχεις κάνει σωστή δουλειά. δηλαδή έχουν γεμίσει οι πόροι του ξύλου γιατί λογικά θα το έχεις κάνει με πινέλο που κάποιες φορές υπάρχουν μερικές ατέλειες σε σχέση με το πιστόλι που πάει παντού το βερνίκι

 

ναι το έκανα με πινέλο και το εσωτερικό και εξωτερικό είναι σαν λαδι δεν είναι βερνίκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ναι το έκανα με πινέλο και το εσωτερικό και εξωτερικό είναι σαν λαδι δεν είναι βερνίκι.

 

έχει ακούσει κανενας για καθερο πετρέλαιο ,μου το είπε ένας ότι παλιά έτσι εκαναν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολούθα τις οδηγίες της  vernilac  που έχουν να κάνουν με το προιόν που έχεις ήδη χρησιμοποιήσει.

 

Και ΜΗ βάλεις πετρέλαιο. 

 

από τι φαινεται θα το υποστώ :shock: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...