Προς το περιεχόμενο

Το iPhone γιορτάζει τα 10 του χρόνια


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η samsung τον κατασκευαζει τον 835

Η Samsung μπορεί να είναι ο original equipment manufacturer αλλά δεν παύει η Qualcomm να λέγετε "κατασκευαστής", εφόσον σχεδιάζει το chip. Κάτι ανάλογο η Apple, που δεν έχει δικά της εργοστάσια παραγωγής.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το θέλετε δεν το θέλετε το iPhone είναι ο βασιλιάς στα smartphone.Και τώρα που θα βγει το 8 Αντε γεια !!!! ανταγωνισμός για κάμποσα έτη και ότι στοίχημα θέλετε.Ο κάθε κακομοίρης βγαίνει και λέει την χαζομάρα του γιατί λέει κάνει τόσο ακριβά ?κλεβει η apple απαντάει ο άλλος ,καί ρωτάω εγώ η Φεράρι γιατί κάνει ακριβά ?κλεβει ?χαχαχααχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον, επειδή εσύ μαλλον είσαι 14-16 μάθε και λίγο τι συνέβαινε πριν πολλά χρόνια στο Ελλάντα αλλά και σε άλλες χώρες, για να καταλάβεις γιατι έγινε ΤΟΣΟ ποθητό... Οταν ξεκίνησαν τα Mac, επαιρνες 5 υπολογιστές με το κόστος ενός mac και οντως λόγω του οτι ήταν περισσότερο αποτελεσματικά για multimedia, εγινε εργαλείο δουλειάς για πολλούς και πόθου για πολυ περισσότερους! Τότε λοιπόν οποιος είχε Mac ηταν απλά ενας "ξεχωριστός", ενας "επαγγελματίας", αυτός που είχε τα "καλά" μηχανήματα, άρα ξεχώριζε απο τους άλλους... είχε ενα στάτους, να λένε οτι εχουν Mac! Οταν λοιπον ξεκίνησαν να βγάζουν άλλες συσκευές (φυσικά δεν βγήκε ποτέ MacPhone αλλά iPhone) τα οποία είχαν το ιδιο όνομα και με πολύ χαμηλότερο κόστος, ο κόσμος ετρεχε να αγοράσει αυτό που επιθυμούσε τόσα χρόνια και δεν έπαιρνε γιατι δεν μπρορούσε! Ετσι λοιπον στο DNA (του Ελληνα τουλάχιστον) γράφτηκε μια νεα αλληλουχία η οποια έλεγε, εχω συσκευή i, ξεχωρίζω απο τους άλλους! Βεβαια ποιο πριν υπήρχαν και δυο άλλες "γραμμες κώδικα" στο DNA που ελεγαν "οσο πιο ακριβό τοσο περισσότερο κύρος" και "δεν μπορώ εγώ να εχω κάτι που είναι χειρότερο απο του άλλου", και μπήκαμε στο τρυπάκι να αλλάζουμε συσκευές μόλις βγούν νεές, ενω δεν εχουμε προβλημα να τρώμε 4 φορές την εβδομάδα, αρκεί να μαζέψουμε για να πάρουμε ακριβό τηλέφωνο! Κάπως έτσι λοιπον, μετά απο 18 χρονια που μετράω στην πληροφορική και 14 στην κινητή τηλεφωνία (μιας και δούλευα 14 μήνες σε κατάστημα κινητής και στην συνέχεια άνοιξα δικο μου επισκευαστικό κέντρο) είδα παρα πολλούς να καυχιώνται οτι εχουν συσκευή i (pad ή phone) αλλά δεν ήξεραν να κάνουν κάτι παραπάνω απο τις κλήσεις, internet, IM, email που ως επι το πλείστον το εχει ρυθμίσει κανενα κατάστημα voda ή OTE γιατι ο κάτοχος δεν ξέρει φυσικά ΟΥΤΕ ΝΑ GOOGLΙΣΕΙ για να βρεί τις ρυθμίσεις, ουτε να διαλέξει κάποιο υπάρχοντα provider, να καυχιόνται για τις γαμάτες φωτο που ομως έβγαλαν σε στύλ "εχω καταπιεί σεισμό το χέρι μου παίζει @#$@#$ όλη την ώρα" και είναι πιο κουνημένες απο φραπέ, αλλά φταίει το γεγονός οτι "ε εκεινη δεν την εβγαλα καλή, με κούνησαν κλπ κλπ κλπ", αντε να παίζουν και κανενα παιχνίδι. Ακόμα και τώρα εχω πελάτη ο οποίος δεν πληρώνει ούτε προσωπικό ούτε προμηθευτές, ομως παίρνει οτι νεότερο υπάρχει σε iPhone, αλλα οταν αποφάσισε να πάρει ενα εκτυπωτή που να τυπώνει απευθείας απο την συσκευή, πήρε ενα HP το οποιο εφτυσε αιμα για να το κάνει να παίξει. Παρόλα αυτά, Οποτε πάει να τυπώσει, πατάει ότι κουμπί βρισκει στο μηχάνημα, το αποσυνδέει απο το WiFi, του αλλάζει ρυθμίσεις, του πετάει τα μάτια γενικά και εαν δεν τα καταφέρει με καλεί, κατα τα άλλα χαίρεται γιατι μπορεί να τυπώνει απευθείας επειδή εχει iPhone. Άλλη περίπτωση, φίλος αρχιψεύταρος, μου λεει οτι εχει ipad ή MacBook για μουσική (DJ γαρ) και εχει αγοράσει οτι συσκευή εχει βγάλει η Apple, ipad-iphone-macbook, μαλιστα χαιρόταν γιατι πριν 6 χρονια επαιζε μουσική ανετος με ενα πανάκριβο macbook ή κάτι τετοιο το οποιο είχε μέσα όλη την μουσική γιατι είχε μέσα 2ΤΒ SSD. ΟΚ, καπου εκει του λές μονο "ελα ρε, πωωωω κορυφαίο" και αλλάζεις θέμα για να μην κάψιες φλάτζα! Στον ιδιο βεβαια, ενώ είμαστε στ τραπέζι και μας τα εχει κάνει τσουρέκια για τα φανταστικά προιόντα της εταιρίας, και ενώ μιλάει σαν πολυβόλο, πιάνει ενας της παρέας μια κανάτα νερό, την βάζει μπροστά του, ανάβει την οθόνη σε Galaxy S4, το πετάει μέσα στην κανάτα και του λέει κάνε το (εχουμε μείνει όλοι κάγκελο γιατι οχι μονο δεν βγάζει καπνούς αλλά και η οθόνη εξακολουθεί να μένει αναμένη!)

 

Γενικά, δεν εχω βρεί καποιον ακόμα να με πείσει γιατι είναι καλύτερο ενα iPhone απο οσα χρησιμοποιώ (ημουν σε WinMob,γύρισα σε Android) και πίστεψέ με, το λιώνω το τηλέφωνό μου χωρίς να εχω πρόβλημα, μάλιστα εαν υπάρχει κάποιος που πιστεύει οτι μπορεί να το κάνει τον προκαλώ! Ενδεχομένος να κάνω πράγματα που πολλοί δεν ξέρουν κάν οτι γίνονται, οχι να τα κάνουν κι όλας (RDC-VPN-Site Survey-Remote Controllers-GoPro Remote-DJI Go κλπ κλπ κλπ). Οσο για το to internet που ολοι χρειάζονταν και το εφερε κοντά μας η apple, το είχε φέρει πιο πρίν κοντά μας και η HTC με ενα P3300 που είχα (WinMob) το οποιο έκανε παπαδες για την εποχή του (μια εποχη που δεν υπήρχε καν το iPhone... )

 

τι λεμε λοιπόν, το οτι ο κόσμος το λάτρεψε γιατι...το λάτρεψε, δεν σημαίνει οτι είναι η απόλυτη συσκευή ή για τους λεφτάδες...

Έγραψες ολόκληρο κατεβατό για να χαρακτηρίσεις τα κλισέ και τα κόμπλεξ της ελληνικής κοινωνίας ότι και καλά η Apple στόχευε ανέκαθεν στη μεγάλη πελατεία της Ελλάδας. Αν η Apple βασιζόταν στους Έλληνες κομπλεξικούς καταναλωτές θα είχε Apple Store Online αλλά και κανονικά καταστήματα. Τα κόμπλεξ σας και τα κλισέ σας δεν είναι ανάγκη να τα γράφετε σε κάθε μα σε κάθε θέμα που έχει να κάνει με την Apple. Αν δεν ήταν η Apple τώρα εσύ και πολλοί άλλοι δεν θα είχατε τα Smartphone που έχετε σήμερα και το μέγα γαμάτο Android θα το χρησιμοποιούσατε ακόμα κάπως έτσι και όχι όπως σήμερα ώστε να μπορείτε να βγάζετε τα κόμπλεξ σας.

 

androidtouch.jpg

Επεξ/σία από Neg
  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια βλεπω καποιους που λενε οτι τα iPhone ειναι τα καλυτερα κινητα.Δεν θα σχολιασω ανουσια καθως εχω χρησιμοποιησει i Phone καμποσες φορες και εχω δει τι παιζει.Ελεος,εν ετη 2017 το iPhone 7 ειναι τετραπυρηνο.Τετραπυρηνη ειναι η τοστιερα του παππου μου ρε παιδια.Οταν ολες η εταιρειες,μεχρι και οι κινεζικες,εχουν φτασει τα οκταπυρηνα και τα δεκαπυρηνα κινητα με 4-6 gb ram και διπλες καμερες με λειτουργικο android στο οποιο μπορεις να κανεις ο,τι θελεις και η apple καθετε να ασχοληει με τα δυπηρηνα και τετραπυρηνα κινητα τι να πω;Προτιμω raspberry pi νε οθονη για κινητο ;) .Οποιος εχει χρησιμοποιησει μονο iPhone στην ζωη του μην απαντησει.Κλασικα φιλε μονο αυτο εχεις και μονο για αυτο λες επειδη ισως δεν μπορεις ή δεν θες να παρεις αλλο.Εγω εγραψα την γνωμη μου επειδη εχω χρησιμοποιησει iPhone.Δεν λεω οτι τα iPhone ειναι αχρηστα.Απλως ειναι πιο αχρηστα απο τα υπολοιπα κινητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια βλεπω καποιους που λενε οτι τα iPhone ειναι τα καλυτερα κινητα.Δεν θα σχολιασω ανουσια καθως εχω χρησιμοποιησει i Phone καμποσες φορες και εχω δει τι παιζει.Ελεος,εν ετη 2017 το iPhone 7 ειναι τετραπυρηνο.Τετραπυρηνη ειναι η τοστιερα του παππου μου ρε παιδια.Οταν ολες η εταιρειες,μεχρι και οι κινεζικες,εχουν φτασει τα οκταπυρηνα και τα δεκαπυρηνα κινητα με 4-6 gb ram και διπλες καμερες με λειτουργικο android στο οποιο μπορεις να κανεις ο,τι θελεις και η apple καθετε να ασχοληει με τα δυπηρηνα και τετραπυρηνα κινητα τι να πω;Προτιμω raspberry pi νε οθονη για κινητο ;) .Οποιος εχει χρησιμοποιησει μονο iPhone στην ζωη του μην απαντησει.Κλασικα φιλε μονο αυτο εχεις και μονο για αυτο λες επειδη ισως δεν μπορεις ή δεν θες να παρεις αλλο.Εγω εγραψα την γνωμη μου επειδη εχω χρησιμοποιησει iPhone.Δεν λεω οτι τα iPhone ειναι αχρηστα.Απλως ειναι πιο αχρηστα απο τα υπολοιπα κινητα

οκ! το κανόνισα με την μαμά apple, τα καινούργια iphone θα έχουν 2000 πυρήνες και 30000 γιγα ραμ! Σε καλύψαμε, η θέλεις κ άλλα για να νιώθεις πιο καλά από τον παππού με 4 πυρήνες; 

 

Υ.Γ. ούτε για αστείο δεν έχεις πιάσει iphone στα χεριά σου!

Υ.Γ.2 μερικοί πραγματικά έχετε πολλά κόμπλεξ, κάντε την χάρη στον εαυτό σας να πάτε σε κάνα γιατρό...

Υ.Γ.3 Δεν χρειάζεται να λέτε ψέματα!

Υ.Γ.4 Ναι φίλε mpentenis, έριξε ο φίλος σου το s4 στην κανάτα με το νερό και δούλευε... ούτε στον ύπνο σου δεν έγινε αυτό... A επίσης μην ξεχάσεις να εκτοξεύσεις τον πύραυλο από το κινητό σου...

 

ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΊΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος εχει χρησιμοποιησει μονο iPhone στην ζωη του μην απαντησει.

 

Επειδή εγώ χρησιμοποιώ και Android smatphones και iPhones να απαντήσω λοιπόν. 

 

2 τινά μπορούν να συμβαίνουν.

Ή τρολλάρεις (πολύ αποτυχημένα), ή δεν έχεις ιδέα τι παίζει σε αυτό τον χώρο.

 

 

Σε κάθε περίπτωση, δεν μπορούμε να πάρουμε στα σοβαρά αυτά που γράφεις.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέλετε δεν το θέλετε το iPhone είναι ο βασιλιάς στα smartphone.Και τώρα που θα βγει το 8 Αντε γεια !!!! ανταγωνισμός για κάμποσα έτη και ότι στοίχημα θέλετε.Ο κάθε κακομοίρης βγαίνει και λέει την χαζομάρα του γιατί λέει κάνει τόσο ακριβά ?κλεβει η apple απαντάει ο άλλος ,καί ρωτάω εγώ η Φεράρι γιατί κάνει ακριβά ?κλεβει ?χαχαχααχα

παιδια το 8 θα ειναι ο βασιλιας!ξερετε γιατι?γιατι θα φοραει οθονη samsung που η sammy φοραει τουλαχιστον απο το s6(μην πω απο το s5).Λες οτι το 8 θα σκοτωσει τον ανταγωνισμο για χρονια αλλα η μονη του διαφορα με τα αλλα μηλα ειναι η οθονη της σαμμυ.καταλαβαινεις οτι δεν βγαζεις νοημα ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια βλεπω καποιους που λενε οτι τα iPhone ειναι τα καλυτερα κινητα.Δεν θα σχολιασω ανουσια καθως εχω χρησιμοποιησει i Phone καμποσες φορες και εχω δει τι παιζει.Ελεος,εν ετη 2017 το iPhone 7 ειναι τετραπυρηνο.Τετραπυρηνη ειναι η τοστιερα του παππου μου ρε παιδια.Οταν ολες η εταιρειες,μεχρι και οι κινεζικες,εχουν φτασει τα οκταπυρηνα και τα δεκαπυρηνα κινητα με 4-6 gb ram και διπλες καμερες με λειτουργικο android στο οποιο μπορεις να κανεις ο,τι θελεις και η apple καθετε να ασχοληει με τα δυπηρηνα και τετραπυρηνα κινητα τι να πω;Προτιμω raspberry pi νε οθονη για κινητο ;) .Οποιος εχει χρησιμοποιησει μονο iPhone στην ζωη του μην απαντησει.Κλασικα φιλε μονο αυτο εχεις και μονο για αυτο λες επειδη ισως δεν μπορεις ή δεν θες να παρεις αλλο.Εγω εγραψα την γνωμη μου επειδη εχω χρησιμοποιησει iPhone.Δεν λεω οτι τα iPhone ειναι αχρηστα.Απλως ειναι πιο αχρηστα απο τα υπολοιπα κινητα

Federer, where art thou?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα πω λόγια συμπάθειας για την εταιρεία. Αύριο να κλείσει, δε θα κλάψω. Παρόλα αυτά θέλω να πω ότι μερικοί είστε τραγικοί πραγματικά. Ο άλλος γράφει ότι επειδή είναι 4πυρηνα είναι ξεπερασμένα... Τραγικό... Υποθέτω ότι με αυτή τη λογική θα πρέπει να πιστέψουμε ότι η επεξεργαστική τους ισχύς είναι η ίδια από την εποχή του 4s μέχρι το 6s... Για σοβαρευτείτε μερικοί!

Τα κινητά της είναι πολύ καλά και απευθύνονται σε κοινό που θέλει τα μέγιστα από ένα κλειδωμένο λειτουργικό: ασφάλεια, σταθερή λειτουργία, δυνατότητες (δεδομένου του κλειδωμένους λειτουργικού) και ένα συνολικά ικανοποιητικό προϊόν. Κάποιοι το χρησιμοποιούν για άλλους λόγους, αλλά γι αυτούς τους "κάποιους" δεν υπάρχει γιατρειά έτσι κι αλλιώς σε κάθε κατηγορία κινητού. Πχ κάποιοι αγοραστές android ναυαρχίδων νομίζουν ότι είναι "σοφιστικέ" και "γνωστές" επειδή πήγαν στο "ψαγμένο" android, αλλά δε θεωρώ ότι αντιπροσωπεύουν το σύνολο. Κάποιοι αγοράζουν είναι προϊόν για να το χρησιμοποιήσουν και άλλοι προσπαθώντας να αποδείξουν κάτι. Δε φταίει το προϊόν, αλλά οι άνθρωποι.

Στο θέμα: είναι πολύ καλά κινητά. Υπάρχουν και καλύτερα σε κάθε τομέα, αλλά κανένα δε τα συνδυάζει όλα. Δεν είναι το "καλύτερο κινητό", γιατί αυτό είναι υποκειμενικό έτσι κι αλλιώς. Είναι ένα πολύ καλό κινητό, που συνοδεύεται από μια πληθώρα ποιοτικών υπηρεσιών, που συμπεριλαμβάνονται στην τιμή του. Έχει αλλάξει την αγορά των smartphones, αλλά τα τελευταία χρόνια έχει "βαλτώσει". Παρόλα αυτά παραμένει μια αξιόπιστη επιλογή για όποιον θέλει το πακέτο που προσφέρει.

Αν μερικοί σταματήσετε τους φανατισμούς και προσπαθήσετε να το δείτε λίγο πιο αντικειμενικά θα το διάπιστωσετε εύκολα. Δεν αγοράζει τόσος κόσμος ένα κινητό αν δεν κάνει τη δουλειά του, όσο status symbol κι αν προσπαθούν να του το παρουσιάσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λεμε λοιπόν, το οτι ο κόσμος το λάτρεψε γιατι...το λάτρεψε, δεν σημαίνει οτι είναι η απόλυτη συσκευή ή για τους λεφτάδες...

 

Ο κόσμος το λάτρεψε γιατί ήταν μια συσκευή ποιοτικά σχεδιασμένη, καινοτόμα για την εποχή της και πάνω απ' όλα, απλή στη καθημερινή χρήση φέρνοντας στον κόσμο αυτό που απέτυχαν παταγωδώς να κάνουν οι pda συσκευές πριν από αυτό.

 

 

Το υπόλοιπο παράδειγμα που περιγράφεις για το γνωστό σου με τον εκτυπωτή, μπορούμε κάλλιστα να το αντικαταστήσουμε με κάποιον διαφορετικό κάγκουρα με ναυαρχίδα Android. 

 

Δεν έχει να πει ουτε να αποδείξει κάτι στο συγκεκριμένο θέμα. Ο άσχετος με τη τεχνολογία είναι το ίδιο άσχετος με οποιαδήποτε συσκευή στα χέρια του. Είτε φθηνή, είτε ακριβή.

 

 

Εάν νομίζεις ότι το iPhone έφτασε εδώ που έφτασε επειδή κάποιοι μπατίριδες στην Ελλάδα ήθελαν χρόνια ένα προιόν της Apple για να νιώσουν ξεχωριστοί, πολύ απλά πλανάσαι οικτρά.

Κάνε μια βόλτα σε καμιά εξελιγμένη χώρα του εξωτερικού και θα δείς ότι δεν είναι όλος ο κόσμος σαν τον επιδειξιομανή Έλληνα.

 

 

 

 

Τέλος, είτε σας αρέσει είτε όχι, το iPhone και το όραμα του Steve άλλαξαν τα δεδομένα στο χώρο. Ούτε το htc P3300, ούτε το LG Prada.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα πω λόγια συμπάθειας για την εταιρεία. Αύριο να κλείσει, δε θα κλάψω. Παρόλα αυτά θέλω να πω ότι μερικοί είστε τραγικοί πραγματικά. Ο άλλος γράφει ότι επειδή είναι 4πυρηνα είναι ξεπερασμένα... Τραγικό... Υποθέτω ότι με αυτή τη λογική θα πρέπει να πιστέψουμε ότι η επεξεργαστική τους ισχύς είναι η ίδια από την εποχή του 4s μέχρι το 6s... Για σοβαρευτείτε μερικοί!

Τα κινητά της είναι πολύ καλά και απευθύνονται σε κοινό που θέλει τα μέγιστα από ένα κλειδωμένο λειτουργικό: ασφάλεια, σταθερή λειτουργία, δυνατότητες (δεδομένου του κλειδωμένους λειτουργικού) και ένα συνολικά ικανοποιητικό προϊόν. Κάποιοι το χρησιμοποιούν για άλλους λόγους, αλλά γι αυτούς τους "κάποιους" δεν υπάρχει γιατρειά έτσι κι αλλιώς σε κάθε κατηγορία κινητού. Πχ κάποιοι αγοραστές android ναυαρχίδων νομίζουν ότι είναι "σοφιστικέ" και "γνωστές" επειδή πήγαν στο "ψαγμένο" android, αλλά δε θεωρώ ότι αντιπροσωπεύουν το σύνολο. Κάποιοι αγοράζουν είναι προϊόν για να το χρησιμοποιήσουν και άλλοι προσπαθώντας να αποδείξουν κάτι. Δε φταίει το προϊόν, αλλά οι άνθρωποι.

Στο θέμα: είναι πολύ καλά κινητά. Υπάρχουν και καλύτερα σε κάθε τομέα, αλλά κανένα δε τα συνδυάζει όλα. Δεν είναι το "καλύτερο κινητό", γιατί αυτό είναι υποκειμενικό έτσι κι αλλιώς. Είναι ένα πολύ καλό κινητό, που συνοδευτεί από μια πληθώρα ποιοτικών υπηρεσιών, που συμπεριλαμβάνονται στην τιμή του. Έχει αλλάξει την αγορά των smartphones, αλλά τα τελευταία χρόνια έχει "βαλτώσει". Παρόλα αυτά παραμένει μια αξιόπιστη επιλογή για όποιον θέλει το πακέτο που προσφέρει.

Αν μερικοί σταματήσετε τους φανατισμούς και προσπαθήσετε να το δείτε λίγο πιο αντικειμενικά θα το διάπιστωσετε εύκολα. Δεν αγοράζει τόσος κόσμος ένα κινητό αν δεν κάνει τη δουλειά του, όσο status symbol κι αν προσπαθούν να του το παρουσιάσουν.

νομιζω ειναι το ιδιο πραγμα με τα ρολεξ.ειναι πολυ καλα ρολόγια αλλα οι 9/10 τα αγοραζουν απλά επειδή λέγονται ρόλεξ.δεν ξέρουν καν τη διαφορά ενός αυτόματου ρολογιού και ενός ρολογιού μπαταρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εναλλακτικες ηταν η ms και τα windows mobile, που ναι μεν ειχαν απο πιο πριν οθονες αναλογου μεγεθους με το πρωτο iphone και καποια ισχυ, απο θεμα λειτουργικοτητας ομως ηταν κακιστες, σε ενα wifi να ηθελες να συνδεθεις ηταν ολοκληρη διαδικασια, gps? ακομα θυμαμαι τις εξωτερικες συσκευες και τις serial com πορτες, δεν υπηρχε πρακτικα καμια οδηγηση γραφικων, ολα ηταν σαν basic windows 95 και τα παιχνιδια ηταν απλα ανυπαρκτα, οι εφαρμογες δυσχρηστες και σκορπιες στο διαδικτυο και το βασικοτερο απ' ολα το touch ηταν απλα στον κοσμο του.

 

πραγματικα σαν υλοποιηση

(μεγεθος,τεχνολογια,επιδοσεις) ηταν πολύ μπροστα..

 

λετε να ισχύει οτι πήρε η apple τεχνολογία απο τον στρατό,καπου το ειχα ακουσει και δεν ξερω αμα ειναι ραδιο αρβυλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγραψες ολόκληρο κατεβατό για να χαρακτηρίσεις τα κλισέ και τα κόμπλεξ της ελληνικής κοινωνίας ότι και καλά η Apple στόχευε ανέκαθεν στη μεγάλη πελατεία της Ελλάδας. Αν η Apple βασιζόταν στους Έλληνες κομπλεξικούς καταναλωτές θα είχε Apple Store Online αλλά και κανονικά καταστήματα. Τα κόμπλεξ σας και τα κλισέ σας δεν είναι ανάγκη να τα γράφετε σε κάθε μα σε κάθε θέμα που έχει να κάνει με την Apple. Αν δεν ήταν η Apple τώρα εσύ και πολλοί άλλοι δεν θα είχατε τα Smartphone που έχετε σήμερα και το μέγα γαμάτο Android θα το χρησιμοποιούσατε ακόμα κάπως έτσι και όχι όπως σήμερα ώστε να μπορείτε να βγάζετε τα κόμπλεξ σας.

 

 

άστο ειναι σα τους Ελληνες τεχνικούς Η.Υ. που ακόμα λενε οτι οι amd καίγονται κτλπ κτλπ.

 

σορρυ για το double post.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικα σαν υλοποιηση

(μεγεθος,τεχνολογια,επιδοσεις) ηταν πολύ μπροστα..

λετε να ισχύει οτι πήρε η apple τεχνολογία απο τον στρατό,καπου το ειχα ακουσει και δεν ξερω αμα ειναι ραδιο αρβυλα...

Ναι, (μάλλον) όχι απλά από το στρατό αλλά από την Area 51 έχει πάρει το iPhone την τεχνολογία.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...