Προς το περιεχόμενο

Το iPhone γιορτάζει τα 10 του χρόνια


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άντε τώρα στα 10 χρονια της ας βάλει καμία o οled οθόνη, ασύρματη φόρτιση,ας το κάνει αδιαβροχο ας βάλει καμία ubs c και μια sd κάρτα γιατί από το πολύ άρμεγμα μας πόνεσαν τα βυζια και ας άρει μερικούς περιορισμούς στο λειτουργικό της και ίσως εμείς οι πολλοί που φύγαμε μετά από 7-8χρονια πιστής αιμοδοσίας ίσως να ξαναγυρίσουμε, οπα, είπα ισως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το iPhone εκανε ευκολη την τεχνολογια ακομα και στον τελευταιο χαζο χρηστη. 

 

Απο τους 25 φιλους , συγγενεις που εχουν Iphone oi 23 ειναι ασχετοι με την τεχνολογια

Τωρα γιατι θελουν ενα κινητο που κανει 600-1000ε καποιοι που το χρησιμοποιουν μονο για κλησεις sms και facebook δεν το καταλαβαινω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμείς οι πολλοί που φύγαμε μετά από 7-8χρονια πιστής αιμοδοσίας ίσως να ξαναγυρίσουμε, οπα, είπα ισως

Από περιέργεια, γιατί να ξαναγυρίσεις? Το ανοιχτό και με απεριόριστες δυνατότητες Android δεν καλύπτει πλήρως τις ανάγκες σου?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από περιέργεια, γιατί να ξαναγυρίσεις? Το ανοιχτό και με απεριόριστες δυνατότητες Android δεν καλύπτει πλήρως τις ανάγκες σου?

Τόνισα ΊΣΩΣ,ίσως γιατί θα με καλύπτει και το iPhone πλέον οπότε μια αλλαγή δεν είναι κακό, κάθε μέρα το ίδιο φαγητό τρως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The iPhone remains the coolest phone on the planet

 

Ελάτε τώρα ας αφήσουμε τους διαξιφισμους, ευχηθείτε όλοι στο iPhone (τουλάχιστον) άλλα 10 χρόνια (ζωής)...!!!

 

iphone-birthday.jpg

Σιγα μην ευχηθουμε στην Apple η στη Samsung  λες και ειναι η οικογενεια μας.
Καταναλωτες ειμαστε και αυτοι απροσωπες εταιρειες.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε εγω δεν ειπα οτι ειναι καλυτεροι.ειπα οτι δεν ειναι καλοι μονο στο να αντιγραφουν.και η κορεα και η κινα σε πολλους τομεις ειδικα τετοιους πρωτοπορουν.και οταν σε λιγα χρονια η κινα αφησε τις ηπα χιλιομετρα πισω στο αεπ να δουμε ποιος θα κυνηγαει

 

Εγω σου λεω οτι πλεον ειναι και καλυτεροι, στην κατασκευη ηλεκτρονικων και μικροτσιπ, εχουν εξαγορασει ολες τις παλαι ποτε ευρωπαικες εταιρειες κολοσους και εχουν παρει και σημαντικο κομματι της βαριας βιομηχανιας απο τους ευρωπαιους και τους αμερικανους.

 

Ομως σημασια εχει οτι ξεκινησαν απο την αντιγραφη, ακομα και αν πλεον το αντιγραφο εφτασε να ειναι καλυτερο, σε πολλες περιπτωσεις, γιατι δεν ειχαν να υπολογιζουν στο προυπολογισμο τους, μισθους/εργατικα δικαιωματα ΗΠΑ, Ε.Ε., κανονες ασφαλειας, περιβαντολογικους κανονισμους, προφανως το χρημα επεσε στο r&d και στις γραμμες παραγωγης.

 

Τωρα αν καποια μερα, φτασει η Κινα να εχει τον τριτογενη τομεα και οι ΗΠΑ τον πρωτογενη-δευτερογενη και ουσιαστικα τα αμερικανακια να δουλευουν για να πουλαει η xiaomi 999 δολλαρια στην Κινα το νεο κινητο της, που κατασκευαστηκε στις ΗΠΑ, δεν το γνωριζω, μαλλον αν φτασει εκεινη η ωρα, θα τους πατησουν ενα βομβαρδισμο, να ερθουν στα ισια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τους 25 φιλους , συγγενεις που εχουν Iphone oi 23 ειναι ασχετοι με την τεχνολογια

Τωρα γιατι θελουν ενα κινητο που κανει 600-1000ε καποιοι που το χρησιμοποιουν μονο για κλησεις sms και facebook δεν το καταλαβαινω 

 

Το 2004 η ΝΟΚΙΑ έβγαλε αυτό το τηλέφωνο (6600). Τότε δούλευα στον τομέα της κινητής, σε κατάστημα μεγάλης αλυσίδας. Ερχόταν ο κόσμος και ζητούσε το νέο σούπερ ντουπερ ουάου 6600 γιατί κάποιος τους είπε ότι είναι πολύ καλό (και ήταν για την εποχή του). Θυμάμαι ακόμα μια κυρία (55+) με απελπισμένο βλέμμα να λέει σε συνάδελφο μία βδομάδα μετά την αγορά του, όταν της είπε κυρία μου διαβάστε τις οδηγίες χρήσης, μα είναι 200 σελίδες τι να πρωτοδιαβάσω; Η μάζα λοιπόν φίλε μου αγοράζει ότι έχει hype. Πριν 10 χρόνια είχε η apple τώρα είναι η Samsung σε πέντε χρόνια θα είναι κάτι άλλο και πάει λέγοντας. Τώρα κάποιοι αργόσχολοι που δεν έχουν τι να κάνουν τρώγονται στα φόρουμ και στο ιντερνέτ, προκειμένου να αποδείξουν ότι η επιλογή τους είναι η καλύτερη. Φαντάζομαι έχει να κάνει με την ανάγκη που έχει ο καθένας μας να νιώσει ότι ανήκει κάπου σε συνδυασμό με τον σύγχρονο τρόπο σκέψης που έχει κάνει τον κόσμο προσδιορίζει την ύπαρξη του με βάση με αυτά που κατέχει και όχι με αυτά που έχει ανάγκη. Όταν είσαι κενός περιεχομένου και γεμάτος με ανασφάλειες, έχεις την ανάγκη να δείξεις ότι έχεις το καλύτερο κινητό/αυτοκίνητο/σπίτι/σύντροφο κτλ κτλ.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σου λεω οτι πλεον ειναι και καλυτεροι, στην κατασκευη ηλεκτρονικων και μικροτσιπ, εχουν εξαγορασει ολες τις παλαι ποτε ευρωπαικες εταιρειες κολοσους και εχουν παρει και σημαντικο κομματι της βαριας βιομηχανιας απο τους ευρωπαιους και τους αμερικανους.

 

Ομως σημασια εχει οτι ξεκινησαν απο την αντιγραφη, ακομα και αν πλεον το αντιγραφο εφτασε να ειναι καλυτερο, σε πολλες περιπτωσεις, γιατι δεν ειχαν να υπολογιζουν στο προυπολογισμο τους, μισθους/εργατικα δικαιωματα ΗΠΑ, Ε.Ε., κανονες ασφαλειας, περιβαντολογικους κανονισμους, προφανως το χρημα επεσε στο r&d και στις γραμμες παραγωγης.

 

Τωρα αν καποια μερα, φτασει η Κινα να εχει τον τριτογενη τομεα και οι ΗΠΑ τον πρωτογενη-δευτερογενη και ουσιαστικα τα αμερικανακια να δουλευουν για να πουλαει η xiaomi 999 δολλαρια στην Κινα το νεο κινητο της, που κατασκευαστηκε στις ΗΠΑ, δεν το γνωριζω, μαλλον αν φτασει εκεινη η ωρα, θα τους πατησουν ενα βομβαρδισμο, να ερθουν στα ισια τους.

Η Κίνα δεν σταματιέται πια ουτε με βομβαρδισμό ούτε με τίποτα.Σε 2-3 χρόνια θα περάσει το ΑΕΠ των ΗΠΑ σε 10-15 χρονια θα το εχει αφησειετη φωτος πισω και θα ηγηθει λογικα στην επανασταση της τεχνητης νοημοσυνης.Ηδη οι ΗΠΑ προσπαθουν να ανακοψουν την εξελιξη της Κινας στο A.I. αλλά όποιος έχει τα λεφτα κάνει παιχνίδι.Πόλεμο δεν μπορούν να κάνουν με την Κίνα.Να εισβάλλεις στην Κίνα δεν γίνεται εδώ στο Ιράκ μπήκαν και κόντεψαν να χρεοκοπήσουν,Να της κανεις οικοονμικο πόλεμο πάλι δεν γίνεται γιατι ακόμη και να "κερδίσεις" θα καταρευσει όλη η οικονομια.Απλα ας δούμε πως θα εξελιχθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"το σημαντικότερο ίσως gadget όλων των εποχών"

Γελαω. Ο φανμποισμος του σαιτ κοντραρει ανετα Verge.

Ποια πιστεύεις ότι είναι τα σημαντικότερα; Αν δεχτούμε ότι το iphone είναι το σημαντικότερο smartphone και τα smartphones από μόνα τους είναι ίσως τα σημαντικότερα gadgets τότε είναι σωστό αυτό που λέει το άρθρο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια βλεπω καποιους που λενε οτι τα iPhone ειναι τα καλυτερα κινητα.Δεν θα σχολιασω ανουσια καθως εχω χρησιμοποιησει i Phone καμποσες φορες και εχω δει τι παιζει.Ελεος,εν ετη 2017 το iPhone 7 ειναι τετραπυρηνο.Τετραπυρηνη ειναι η τοστιερα του παππου μου ρε παιδια.Οταν ολες η εταιρειες,μεχρι και οι κινεζικες,εχουν φτασει τα οκταπυρηνα και τα δεκαπυρηνα κινητα με 4-6 gb ram και διπλες καμερες με λειτουργικο android στο οποιο μπορεις να κανεις ο,τι θελεις και η apple καθετε να ασχοληει με τα δυπηρηνα και τετραπυρηνα κινητα τι να πω;Προτιμω raspberry pi νε οθονη για κινητο ;) .Οποιος εχει χρησιμοποιησει μονο iPhone στην ζωη του μην απαντησει.Κλασικα φιλε μονο αυτο εχεις και μονο για αυτο λες επειδη ισως δεν μπορεις ή δεν θες να παρεις αλλο.Εγω εγραψα την γνωμη μου επειδη εχω χρησιμοποιησει iPhone.Δεν λεω οτι τα iPhone ειναι αχρηστα.Απλως ειναι πιο αχρηστα απο τα υπολοιπα κινητα

Μετα λενε για τα "προβατα" που παιρνουν iphone. 

 

Για αυτα του marketing εχουμε τιποτα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχωρίζω τη στιγμή που ο Jobs σκρόλαρε τη λίστα με τα τραγούδια και αυτή κατέβηκε νεράκι κάτω χωρίς κολλήματα...παγωτό ο δικός σου!

 

Όποιος ήταν αρκετά μεγάλος για να έχει μια εμπειρία από υπολογιστές εκείνη την περίοδο μπορεί να καταλάβει γιατί μιλάω. Μιλάμε για hardware acceleration που θα έπερνε χρόνια στους άλλους να το υλοποιήσουν. Μέχρι τότε σε οποιοδήποτε γραφικό περιβάλλον σκρολάρισμα = λαγκάρισμα.

 

Για εμένα ήταν η στιγμή που από εντυπωσιασμένος είπα: αυτό πρέπει να το πάρω με κάθε τρόπο.

 

Τελικά το πήρα από ΗΠΑ και το χρησιμοποίησα μήνες μέχρι που μου το έκανε brick η Apple.

ΠΟΥΤ@Ν@ APPLE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχωρίζω τη στιγμή που ο Jobs σκρόλαρε τη λίστα με τα τραγούδια και αυτή κατέβηκε νεράκι κάτω χωρίς κολλήματα...παγωτό ο δικός σου!

 

Όποιος ήταν αρκετά μεγάλος για να έχει μια εμπειρία από υπολογιστές εκείνη την περίοδο μπορεί να καταλάβει γιατί μιλάω. Μιλάμε για hardware acceleration που θα έπερνε χρόνια στους άλλους να το υλοποιήσουν. Μέχρι τότε σε οποιοδήποτε γραφικό περιβάλλον σκρολάρισμα = λαγκάρισμα.

 

Για εμένα ήταν η στιγμή που από εντυπωσιασμένος είπα: αυτό πρέπει να το πάρω με κάθε τρόπο.

 

Τελικά το πήρα από ΗΠΑ και το χρησιμοποίησα μήνες μέχρι που μου το έκανε brick η Apple.

ΠΟΥΤ@Ν@ APPLE.

Όσο ήταν ο job κάθε χρόνο παγωτό μέναμε και εμείς και ο ανταγωνισμός μετά job ήρθαν τα γέλια και οι υποσχέσεις κατι σαν τον ΣΥΡΙΖΑ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο σημαντικο gadget ολων των εποχων..

Θα βαλω τα κλαμματα..

 Πριν βαλεις τα κλαμματα ομως πες μας ποιο θεωρεις εσυ οτι ηταν το σημαντικοτερο gadget να κλαψουμε και εμεις μαζι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...