Προς το περιεχόμενο

υπολογισμός μισθού...


nan92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσύ είσαι πόντιος μου φαίνεται γιατί δεν αποδυκνύεις έτσι ότι ξέρεις τη δουλειά.Αλλά μάλλον και εσύ παίζει να είχες και βύσμα μπορεί ακι όχι στην δουλειά που προανέφερες για αυτό μάλλον και έχεις αυτή την αντίληψη.

Άμα λύσω και δέσω υπολογιστή σε μισή ώρα την ξέρω καλύτερα την δουλειά από τον κοιμισμένο που έχει χαρτί, ο χρόνος είναι χρήμα φίλε Ξυπνα. Αν η κοπέλα γίνει η καλύτερη ρεσεψιονιστ στην περιοχή της θα έρθει και η νόμιμη εργασία. Αφού πτυχίο ούτε καν έχει από ότι κατάλαβα στον ήλιο μοίρα αυτό που της προσφέρει είναι ευκαιρία. Δεν μιλάμε για εσένα μιλάμε για την κοπέλα τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα λύσω και δέσω υπολογιστή σε μισή ώρα την ξέρω καλύτερα την δουλειά από τον κοιμισμένο που έχει χαρτί, ο χρόνος είναι χρήμα φίλε Ξυπνα.

Όχι άσχετε γιατί αυτό πρέπει να κάνεις είανι να ξέρεις πολύ καλά τι είναι αυτό που βιδώνεις και ξεβιδώνεις στον υπολογιστή, να μπορείς να καταλάβεις τι κάνει, ποια είναι η χρησιμοτητά του και ποιός ο ρόλος του και επιπλέον πρέπει να γνωρίζεις επακριβώς την συναρμολογησή του.Άρα λοιπόν ο χρόνος δεν είναι χρήμα.Εσύ ξύπνα πάρε το πτυχίο μάθε δηλαδή πρώτα και μετά στην δουλειά  όχι το αντίθετο.Έχει γεμίσει ο τόπος με τεχνικούς άσχετους σαν εσένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι άσχετε γιατί αυτό πρέπει να κάνεις είανι να ξέρεις πολύ καλά τι είναι αυτό που βιδώνεις και ξεβιδώνεις στον υπολογιστή, να μπορείς να καταλάβεις τι κάνει, ποια είναι η χρησιμοτητά του και ποιός ο ρόλος του και επιπλέον πρέπει να γνωρίζεις επακριβώς την συναρμολογησή του.Άρα λοιπόν ο χρόνος δεν είναι χρήμα.Εσύ ξύπνα πάρε το πτυχίο μάθε δηλαδή πρώτα και μετά στην δουλειά όχι το αντίθετο.Έχει γεμίσει ο τόπος με τεχνικούς άσχετους σαν εσένα.

Φυσικά και ξέρω γιαυτό και έχω στήσει τα μισά μηχανάκια στο plaisio :)

Όταν με φτάσεις μιλάμε. Δεν είναι πλέον η δουλειά μου χόμπι έκανα τότε φίλε άραξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα λύσω και δέσω υπολογιστή σε μισή ώρα την ξέρω καλύτερα την δουλειά από τον κοιμισμένο που έχει χαρτί, 

 

εντάξει αυτό το κάνω κι εγώ που δεν έχω καμιά σχέση με τη πληροφορική (και πιο προσεγμένα από ότι πολλοί στο πλαίσιο που η τσαπατσουλιά πάει σύννεφο), αυτό δε σημαίνει ότι μπορώ να κάνω πιο πολύπλοκα πράγματα όπως να στήσω δίκτυο σε μια εταιρεία

 

δεν καταλαβαίνω πάντως γιατί τσακώνεστε, σωστά λες ότι καλό είναι να αποκτήσει εμπειρία και η κάθε εμπειρία μετράει και πολλές δουλειές είναι σίγουρα περισσότερο εμπειρικές παρά έχουν σχέση με σπουδές, από την άλλη όμως τα λεφτά είναι προκλητικά λίγα και ανιδείκευτος εργάτης παίρνεις πολλά περισσότερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει αυτό το κάνω κι εγώ που δεν έχω καμιά σχέση με τη πληροφορική (και πιο προσεγμένα από ότι πολλοί στο πλαίσιο), αυτό δε σημαίνει ότι μπορώ να κάνω πιο πολύπλοκα πράγματα όπως να στήσω δίκτυο σε μια εταιρεία

 

δεν καταλαβαίνω πάντως γιατί τσακώνεστε, σωστά λες ότι καλό είναι να αποκτήσει εμπειρία και η κάθε εμπειρία μετράει και πολλές δουλειές είναι σίγουρα περισσότερο εμπειρικές παρά έχουν σχέση με σπουδές, από την άλλη όμως τα λεφτά είναι προκλητικά λίγα και ανιδείκευτος εργάτης παίρνεις πολλά περισσότερα

Οκ ας μην μαλώνουμε δεν υπάρχει καν λόγος, εγώ επιμένω να πάει, εκτός αν είναι άνετη στα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ας μην μαλώνουμε δεν υπάρχει καν λόγος, εγώ επιμένω να πάει, εκτός αν είναι άνετη στα λεφτά.

κι εγώ καταλαβαίνω αυτό που λες ειδικά αν τα έχει ανάγκη, αλλά πρέπει να αναφερθεί ότι πρόκειται για εκμετάλλευση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ καταλαβαίνω αυτό που λες ειδικά αν τα έχει ανάγκη, αλλά πρέπει να αναφερθεί ότι πρόκειται για εκμετάλλευση

Εκμετάλλευση και των 2 :)

Μαθαίνει.. Πληρώνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά θα πρέπει να ζητησει και ικα


Λοιπόν οσον αφορά αυτό που είπες για το πλαίσιο και το σταματάω εδώ πρέπει να ξέρεις ότι πάρα πολλά προβλήματα εχούν βρει μπροστά τους αγοραστές εξ'αιτίας των τεχνικών ρίξε μια ματιά στο φορουμ εδλω αλλά καισε άλλα φορουμς και θα με θυμηθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά θα πρέπει να ζητησει και ικα

Λοσον αφορά αυτό που είπες για το πλαίσιο και το σταματάω εδώ πρέπει να ξέρεις ότι πάρα πολλά προβλήματα εχούν βρει μπροστά τους αγοραστές εξ'αιτίας των τεχνικών ρίξε μια ματιά στο φορουμ εδλω αλλά καισε άλλα φορουμς και θα με θυμηθείς.

καλα μιλαμε για 2005 , τωρα εχουν ασχετους μεσα φιλε αστο μη το ψαχνεις .

πλεον το plaisio πουλαει turbo x .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στα χαρτιά θα είναι μηδέν, αν δείξει ότι ξέρει όμως στην επόμενη δουλειά κάτι;

Εγώ χαρτί για τεχνικός υπολογιστών δεν έχω, δουλειά όμως κάνω και μάλιστα έχω δουλέψει παλιά σε τεράστια εταιρία του χώρου, άρα δεν είναι όλα ένα χαρτί.

 

κακα τα ψέματα αλλο η κανονικη  προυπηρεσια αλλο η "μαυρη" , και εγω ξερω απο υπολογιστες και κινητα εγραψα και αριστα στο τεστ που ειχα παει της βονταφον και παλι δεν με πηραν για τεχνικη υποστιριξη γιατι ειχα δουλεψει σαν τηλεφωνητης μαυρα  και δεν ειχα προυπηρεσια  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να αποδείξεις ότι ξέρεις κάτι ότι έχεις δηλαδή προυπηρεσία σε κάτι πρέπει να έχεις χαρτί από το ασφαλιστικό σου ταμείο που να αποδυκνύει την προυπηρεσία σου.Άρα λοιπόν όλα είναι ένα χαρτί ακι το ότι δούλευες εσύ σαν τεχνικός υπολογιστών χωρίς πτυχίο μήωπς στερούσε την δουλειά κάποιου πτυχιούχου;

γιατι το χαρτι απολυσης - παραιτησης δε μετραει ως αποδεικτικο πρεπει σωνει και καλα να τρεχω στο ΙΚΑ??

 

δε μας τα λες καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι το χαρτι απολυσης - παραιτησης δε μετραει ως αποδεικτικο πρεπει σωνει και καλα να τρεχω στο ΙΚΑ??

 

δε μας τα λες καλα

Σε περίπτωση που σου διαφεύγει και το συγκεριμένο χαρτί στο δίνω το ΙΚΑ άρα ούτως ή άλλως θα πρέπει να τρέχεις στο ΙΚΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που σου διαφεύγει και το συγκεριμένο χαρτί στο δίνω το ΙΚΑ άρα ούτως ή άλλως θα πρέπει να τρέχεις στο ΙΚα

εμενα φιλε ο λογιστης μου εδωσε τη βεβαιωση απολυσης - παραιτησης 

 

τωρα εσυ τρεχα οπου νομιζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που σου διαφεύγει και το συγκεριμένο χαρτί στο δίνω το ΙΚΑ άρα ούτως ή άλλως θα πρέπει να τρέχεις στο ΙΚΑ

Τα ένσημα σου τα τυπώνεις και ηλεκτρονικά
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...