Προς το περιεχόμενο

Μηνιαια εξοδα για ενα γερμανικο ποιμενικο?


Thekillergreece

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

χρειαζεται ( τουλαχιστον ) και τα 2.

και οχι,δεν τα πανε μια χαρα,απλα δεν εχουν στομα να στο πουν.

 

Τα μεγαλα σκυλια δεν ειναι για διαμερισματα.

μπορει να μην ειναι ιδανικο για εσας στις μεγαλουπολεις,αλλα ετσι ειναι.

το οτι το πατε 2 φορες τη μερα βολτα δε σημαινει οτι του ειναι αρκετο και απορω πως νομιζετε οτι αρκει.

χρειαζεται μεγαλος χωρος για να μπορει να βγαλει την ενεργεια του το σκυλι.

εγω εχω ενα βιζλα και οταν το παω βολτα το παω τρεχοντας,αλλα και παλι δεν ειναι αρκετο.

το καλοκαιρι το παω στο πατρικο μου που εχουμε 5 στρεματα γυρω γυρω και εκει ειναι αρχοντας.

Υπάρχουν ρατσες μεγάλων σκύλων που και χαλαρές βόλτες να τα πας τους είναι υπεραρκετο γιατί δεν έχουν και τρομερή ενέργεια αλλά υπάρχουν και ρατσες μικρων σκύλων που έχουν τρομερή ενέργεια και αν δεν τα βγάλεις βόλτα θα σου φάνε όλο το σπίτι δεν παίζει ρόλο μικρό ή μεγάλο! Τώρα για γερμανικό είναι ποιο απαιτητικό αν το πας 2 βόλτες την ημέρα καλές όχι χαλαρό περπάτημα αλλά παιχνίδι τρέξιμο είναι ευχαριστημενα βασικά το ίδιο λένε όλοι εκτροφεις και οι εκπαιδευτές. 'Καλύτερα να έχεις το σκύλο μέσα στο σπίτι παρά μόνο του σε μια μεγάλη αυλή' Και στην αυλή να είναι αν είναι μόνο του πάλι θα κάθεται.. Η θα γαυγίζει σε καμία γάτα..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκέφτηκες να δείς σε καμιά φιλοζωική τι υπάρχει?

τα σκυλιά που σώζονται είτε απο τον δρόμο είτε πολλές φορές απο ανεγκέφαλους ιδιοκτήτες τίνουν να είναι ποιό καλά και απο θέματα συμπεριφοράς (η ευγνωμοσύνη και η αγάπη που δίχνουν δεν περιγράφεται) αλλά και υγείας,ειδικά αν έχει 2-5-15 ράτσες μέσα του. πολυ δύσκολα τα σκυλια αυτά να έχουν προβλήματα δυσπλασίας, αναπνευτικά κ.α

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...