Προς το περιεχόμενο

Πως πάω απο Βόρεια Προάστια στην μαρίνα Καλιθέας με συγκοινωνίες; Ή με αμαξι και να παρκαρω.


Zerg13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρεπει να ειμαι εκει 7.25 το πρωί ( φευγει πλοιο που θα παρω) Ή θα παρω συγκοινωνίες και ταξί για την μαρινα ή θα παω Παλιο Φαληρο με το αμαξι μου και θα παρκαρω καπου κοντα, αν ξερει καποιος που μπορω να παρκαρω και να παρω και ταξι εστω για την μαρινα.

 

Για συγκοινωνιες υπαρχει το παλιο τρενο που παει Π.Φαληρο, τι ωρα ξεκιναει αυτο; Τιποτα καλυτερο υπαρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αυτη μεσα στο δελτα φαληρου? εχει φρεε παρκινγκ

καποιο τουριστικο θα λες και οχι πλοιο

Μπες σε χαρτη και βρες που σου παν οτι ειναι το τουριστικο και πηγαινε παρκαρε εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες που ναι ή δωσε καν λινκ απο το χωρο που ειναι το σκαφος γιατι μερικα ειναι διπλα απο αβερωφ /εισοδο taekwondo..

Τεσπα φρεε ειναι οτιδηποτε δεν εχει μπαριερα που σου δινει χαρτακι.δεν ειναι λιμανι.χυμα ειναι.

Μπες google maps και θα καταλαβεις τι παιζει.μην ταλαιπωρεισε αδικα με μμμ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Μαρινα αλιμου λες? Εκει που φευγει ενα καραβακι που παει ολοήμερες κρουαζιέρες υδρα ποροσ σπετσες αιγινα? Αν λες αυτο τοτε μπορεις να παρκαρεις καμια 100ρια μετρα πιο πισω σε ενα σαν χωματοδρομο που (το χειμωνα τουλαχιστον) εχει βάρκες εκει! Οπως ειναι ο δρομος , λιγο πριν το Αβερωφ ειναι αυτο που λεω και νομιζω ειπαν και οι συνφορουμιτες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Μαρινα αλιμου λες? Εκει που φευγει ενα καραβακι που παει ολοήμερες κρουαζιέρες υδρα ποροσ σπετσες αιγινα? Αν λες αυτο τοτε μπορεις να παρκαρεις καμια 100ρια μετρα πιο πισω σε ενα σαν χωματοδρομο που (το χειμωνα τουλαχιστον) εχει βάρκες εκει! Οπως ειναι ο δρομος , λιγο πριν το Αβερωφ ειναι αυτο που λεω και νομιζω ειπαν και οι συνφορουμιτες

Σε προλαβε ο cage. Παντου εχει parking εκει. Ναι σε αυτο, αλλα το διαβασες που το γραψα σε αλλο νημα :) πονηρουλη

 

Στο γυρνα ειναι επικυνδηνα. Μπηκα στο αντιθετο ρευμα χωρις να το καταλαβω. Ευτηχως, δεν τρακαρα.

 

Μαρινα αλιμου λεγεται, η μαρινα φλοισβου αλλη ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ειπε αβερωφ ο kage και καταλαβα ποια λες συν οτι γνωριζω πως απο εκει φευγουν βαπορακια για μινι κρουαζιερες , ε δεν ηθελα και πολυ :P του Φλοισβου δεν ειναι πιο κατω ? εκει που μπαινεις στο βενζιναδικο shell δεξια ? (εχω χρονια να παω σε αμφότερες οποτε δε θυμαμαι :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικα το τρενο δεν παει Παλιο Φαληρο,Παει απο Κηφισια-........-Ταυρος-Καλλιθεα-Μοσχατο-Νεο Φαληρο-Πειραιας.Μπορεις να κατεβεις Νεο Φαληρο και ειτε να παρεις 040 ή και Τραμ και να πας εκει που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παντως σε τετοιες αποριες το Google Maps μου εχει λυσει τα χερια παιδια. Εχω παει (και ερθει) απο την μεση του πουθενα χρησιμοποιωντας το.

 

Πολυ χρησιμο ειναι το οτι μπορεις να του βαλεις επωνυμιες εταιριων η δημοσιων υπηρεσιων για παραδειγμα και οχι διευθυνση και σου σχεδιαζει δρομολογιο ειτε με ΜΜΜ, ειτε με οχημα, ειτε με τα ποδια.

 

Ανεκτιμητο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύκολο. Τα καράβια που θες λογικά φέυγουν για εκδρομές μιας ημέρας, έξω απο το taekwondo. Εκεί έχει τεράστιο ελευθερο πάρκινγκ. Με το αμάξι πας μπαμ μπαμ. Να το σημείο:

 

https://www.google.gr/maps/place/37%C2%B056'05.2%22N+23%C2%B041'23.2%22E/@37.9347811,23.6892358,155m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d37.93478!4d23.689783

 

Πότε ήταν η εκδρομή τελικά!?!?!?!?

 

αχμ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως σε τετοιες αποριες το Google Maps μου εχει λυσει τα χερια παιδια. Εχω παει (και ερθει) απο την μεση του πουθενα χρησιμοποιωντας το.

 

Πολυ χρησιμο ειναι το οτι μπορεις να του βαλεις επωνυμιες εταιριων η δημοσιων υπηρεσιων για παραδειγμα και οχι διευθυνση και σου σχεδιαζει δρομολογιο ειτε με ΜΜΜ, ειτε με οχημα, ειτε με τα ποδια.

 

Ανεκτιμητο!

 

Το αν εχει parking και αν επιτρεπεται πως το βλεπεις;

Εύκολο. Τα καράβια που θες λογικά φέυγουν για εκδρομές μιας ημέρας, έξω απο το taekwondo. Εκεί έχει τεράστιο ελευθερο πάρκινγκ. Με το αμάξι πας μπαμ μπαμ. Να το σημείο:

 

https://www.google.gr/maps/place/37°56'05.2%22N+23%C2%B041'23.2%22E/@37.9347811,23.6892358,155m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d37.93478!4d23.689783

 

Πότε ήταν η εκδρομή τελικά!?!?!?!?

 

αχμ...

Τελειωσε αλλα εχει καθε εβδομαδα 1-2 φορες. Υδρα Πορος Αιγινα 55€/ατομο.

https://www.tripadvisor.com.gr/ShowUserReviews-g189400-d1167587-r210622724-Hop_In_Sightseeing-Athens_Attica.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...