Προς το περιεχόμενο

Επιστροφή χρημάτων από μαγαζί


GreekMonkey

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς επιστροφή χρημάτων απο πιστωτική σε λογαριασμό σας δεν μπορει να γίνει. Μπορειτε μονο να ζητήσετε εσείς ακύρωση της συναλλαγής από την τράπεζα σας.


Εναλλακτικα μπορούμε να σας δώσουμε για 1 χρόνο κωδικό έκπτωσης 39,9 € στο κατάστημα μας για οποιαδήποτε αγορά.


Περιμενουμε νέα σας.


 


Κατά πόσο ισχύει κάτι τέτοιο, ξέρουμε;


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πιστωτική γίνεται επιστροφή, με τον ίδιο όμως διακανονισμό που είχε συμφωνηθεί. Αν πχ μπήκαν δόσεις 20€ το μήνα, η επιστροφή θα γίνεται με 20€ το μήνα.

Αν ήταν όλο το ποσό μια κι έξω, πάλι γίνεται να επιστραφούν τα χρήματα, στην κάρτα. Όχι επιστροφή σε λογαριασμό κατάθεσης, επιστροφή με τον ίδιο τρόπο που έγινε η πληρωμή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πληρωμή έγινε με χρεωστική. Και για την επιστροφή χρημάτων, τους έδωσα τον λογαριασμό κατάθεσης. Κάτσε να τους δώσω τον αριθμό της κάρτας που έγινε η πληρωμή να δούμε τι θα μου απαντήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην δωσεις αριθμο καρτας...

Επιστροφη χρηματων για την συγκεκριμενη παραγγελια ζητα, με τον τροπο που εγινε η πληρωμη. Αμα δωσεις αριθμο καρτας δινεις το ελευθερο στον υπαλληλο να σε κλεψει ξερω γω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην δωσεις αριθμο καρτας.

Πες να κανουν ακυρωση συναλλαγης για την συγκεκριμενη παραγγελια που θες.
Αν εγω εχω τον αριθμο καρτας σου δεν μπορω να αγορασω οτι θελω με αυτον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις τον τριψήφιο αριθμό που είναι από πίσω. 

 

Όσον αφορά το ποστ του Speculoos, άρα για αυτό δεν μπορούν να μου τα επιστρέψουν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λεφτα μια χαρα επιστρεφονται και σε χρεωστικη.
Ζητας επιστροφη χρηματων στην καρτα σου. Μου εχει συμβει αρκετες φορες.

Αυτα απο μενα, καλη τυχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην πέφτουμε σε ανακρίβειες, δεν έχω ιδέα για τις ιδιαιτερότητες του ελληνικού τραπεζικού συστήματος, αλλά σε γενικές γραμμές όταν μια κίνηση γίνει με χρεωστική κάρτα τότε τα χρήματα δεσμεύονται κατευθείαν από τον τραπεζικό λογαριασμό, δεν πιστώνονται για κάποια μελλοντική μεταφορά. Σε διεθνείς συναλλαγές όποτε χρειάστηκε να μου επιστραφούν χρήματα έπρεπε ανάλογα τον πωλητή να συμπεριλάβω και την τράπεζα της χώρας της οποίας χρησιμοποιούσα την κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην πέφτουμε σε ανακρίβειες, δεν έχω ιδέα για τις ιδιαιτερότητες του ελληνικού τραπεζικού συστήματος, αλλά σε γενικές γραμμές όταν μια κίνηση γίνει με χρεωστική κάρτα τότε τα χρήματα δεσμεύονται κατευθείαν από τον τραπεζικό λογαριασμό, δεν πιστώνονται για κάποια μελλοντική μεταφορά. Σε διεθνείς συναλλαγές όποτε χρειάστηκε να μου επιστραφούν χρήματα έπρεπε ανάλογα τον πωλητή να συμπεριλάβω και την τράπεζα της χώρας της οποίας χρησιμοποιούσα την κάρτα.

Στο amazon πάντως επιστροφή χρημάτων κάνουν στην κάρτα που πλήρωσες χωρίς να χρειάζονται τραπεζικό λογαριασμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν ολίγοις για να μην το κουράζουμε, τα χρήματα επιστρέφουν ΠΑΝΤΑ απο εκεί που έφυγαν, χωρίς να δώσεις κανένα απολύτως επιπλέον στοιχείο σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...