Προς το περιεχόμενο

P9 Lite 2017, ο δυνατός παίκτης της Huawei για τη μεσαία κατηγορία


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Θέλοντας να επεκτείνει τη σειρά P Lite η οποία και αποτελεί μια από τις πιο δημοφιλέστερες για την εταιρεία, η Huawei κυκλοφορεί εδώ και μερικούς μήνες στην αγορά την ανανεωμένη έκδοση του P9 Lite.

Το P9 Lite 2017 όπως είναι η πλήρης ονομασία, αποτελεί την ανανεωμένη εκδοχή ενός από τα δημοφιλέστερα smartphone της Huawei, με εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, υψηλές επιδόσεις, δίνοντας έμφαση στο συνδυασμό τεχνικών χαρακτηριστικών/τιμής. Με οθόνη 5,2 ιντσών τεχνολογίας IPS, 2.5D γυαλί και ανάλυση 1920x1080, το P9 Lite 2017 έρχεται με οκταπύρηνο επεξεργαστή Kirin 655 που κατασκευάζει η ίδια η Huawei, και ο οποίος συνοδεύεται από 3GB μνήμης.

 

Επιπλέον το αναβαθμισμένο υποσύστημα γραφικών Mali-T830MP2 είναι σε θέση να διατηρήσει την ομαλή απεικόνιση των γραφικών ακόμα και στα πιο απαιτητικά παιχνίδια Ο αποθηκευτικός χώρος είναι στα 16GB και μπορεί να επεκταθεί ακόμα και με επιπλέον 128GB μέσω microSD κάρτας.

 

H κύρια κάμερα 12 MegaPixel του P9 Lite 2017 προσφέρει εξαιρετικές λήψεις ακόμα και σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού με γρήγορη αυτόματη εστίαση. Με υποστήριξη BSI και μέγεθος pixel 1,25μm, τα αποτελέσματα διακρίνονται για την υψηλή πιστότητα χρωμάτων ενώ και ο εμπρόσθιος αισθητήρας των 8 MegaPixel υπόσχεται κορυφαίες selfies με δυνατότητα ευρυγώνιων λήψεων.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Ακόμα η συσκευή ενσωματώνει την τέταρτη γενιά του αισθητήρα ανάγνωσης δακτυλικών αποτυπωμάτων της Huawei, που επιβεβαιώνει για ακόμη μια φορά την πρωτοκαθεδρία της κινεζικής εταιρείας στον τομέα αυτό με σχεδόν ακαριαία αναγνώριση, τη γρηγορότερη από κάθε άλλη υλοποίηση.

 

Τέλος το P9 Lite 2017 έρχεται με Android 7.0 Nougat, με τη Huawei να έχει προσαρμόσει στην επιφάνεια του την τελευταία έκδοση του EMUI όπου το 90% των αλληλεπιδράσεων του χρήστη με το τηλέφωνο δεν απαιτεί περισσότερα από 3 αγγίγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώην κάτοχον του redmi note 3 pro χτές πήρα το εν λόγω κινητό καθώτι ειδα διαβάσει αρκετά καλα πράγματα.

 

Πρώτες εντυπώσεις το τηλέφωνο σου αφήνει μια πολύ premium αίσθηση ειδικά στο πίσω μέρος με πολύ όμρφοες γραμμές γενικότερο και ειναι και αρκετά ελαφρύτερο απο το προηγούμενο που είχα.

 

Όσο αφορά το δακτυλικό απωτήπωμα οπως λεει και το άρθρο ειναι αστραπιαίο θα έλεγα και πάντα πιάνει , η κάμερες του αρκετά καλύτερες απο το xiaomi.

 

Ένα αρνητικό ειναι οτι απο τα 16 gb δεν σου αφήνει πολλά ελεύθερα , μετο το πέρασμα των εφαρμογών μου έμειναν μολις 2.5 gb αλλα το πολύ καλό ειναι οτι ακομα και έτσι το τηλέφωνο ειναι ταχύτατο και χωρίς ίχνος lag ( φυσικά εχω βάλει 64 gb sd ).

 

Όσο αφορά την μπαταρία φαίνεται καλή αλλα δεν μπορώ ακομα να την κρίνω μιας και το εχω μολις 2 ημέρες

 

Γενικά οι πρώτες εντυπώσεις ειναι πολύ καλές και αν και ήμουν ανάμεσα σε αυτο και σε samsung σε αυτά τα χρήματα μου φάνηκε αρκετά καλύτερο οσο αφορά τα specs

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώην κάτοχον του redmi note 3 pro χτές πήρα το εν λόγω κινητό καθώτι ειδα διαβάσει αρκετά καλα πράγματα.

 

Πρώτες εντυπώσεις το τηλέφωνο σου αφήνει μια πολύ premium αίσθηση ειδικά στο πίσω μέρος με πολύ όμρφοες γραμμές γενικότερο και ειναι και αρκετά ελαφρύτερο απο το προηγούμενο που είχα.

 

Όσο αφορά το δακτυλικό απωτήπωμα οπως λεει και το άρθρο ειναι αστραπιαίο θα έλεγα και πάντα πιάνει , η κάμερες του αρκετά καλύτερες απο το xiaomi.

 

Ένα αρνητικό ειναι οτι απο τα 16 gb δεν σου αφήνει πολλά ελεύθερα , μετο το πέρασμα των εφαρμογών μου έμειναν μολις 2.5 gb αλλα το πολύ καλό ειναι οτι ακομα και έτσι το τηλέφωνο ειναι ταχύτατο και χωρίς ίχνος lag ( φυσικά εχω βάλει 64 gb sd ).

 

Όσο αφορά την μπαταρία φαίνεται καλή αλλα δεν μπορώ ακομα να την κρίνω μιας και το εχω μολις 2 ημέρες

 

Γενικά οι πρώτες εντυπώσεις ειναι πολύ καλές και αν και ήμουν ανάμεσα σε αυτο και σε samsung σε αυτά τα χρήματα μου φάνηκε αρκετά καλύτερο οσο αφορά τα specs

Δηλαδή με το καλημέρα πόσο ελεύθερο χώρο σου αφήνει για εφαρμογές;Υπάρχει η δυνατότητα μεταφοράς εφαρμογών στην κάρτα μνήμης;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή με το καλημέρα πόσο ελεύθερο χώρο σου αφήνει για εφαρμογές;Υπάρχει η δυνατότητα μεταφοράς εφαρμογών στην κάρτα μνήμης;

 

Να σου πω ακριβώς δεν ξέρω γιατι έκανα restore τα πάντα απο το παλιό τηλέφωνο και απλα στο τέλος μου έμειναν 2.5 gb free και εχώ αρκετές εφαρμογές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω κάνω hate, γιατί είχα το P9 Lite πριν πάω σε άλλο κινητό, αλλά γιατί κάποιος να προτιμήσει αυτό και όχι το P10 Lite που έχει και 4gb ram;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω κάνω hate, γιατί είχα το P9 Lite πριν πάω σε άλλο κινητό, αλλά γιατί κάποιος να προτιμήσει αυτό και όχι το P10 Lite που έχει και 4gb ram;

 

Τιμή. Περίπου 50€ διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς το τηλέφωνο είναι το P8 Lite 2017 και όχι το Ρ9. Ρ9 το λένε μόνο στην Ελλάδα οι μεγάλες αλυσίδες. Ως τηλέφωνο άψογο, η μπαταρία φοβερή και η αίσθηση όταν το κρατάς καταπληκτική. Για 190 ευρώ από σκρουτζ το προτείνω με κλειστά μάτια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επιπλέον το αναβαθμισμένο υποσύστημα γραφικών Mali-T830MP2 είναι σε θέση να διατηρήσει την ομαλή απεικόνιση των γραφικών ακόμα και στα πιο απαιτητικά παιχνίδια

... Ότι πεις...

Υποθέτω ότι τα μεγαλύτερα μοντέλα και με περισσότερους πυρήνες γραφικών, υπάρχουν μόνο για να σου παίρνουν τα λεφτά...

Για τα λεφτά του είναι καλό, αλλά από αναβαθμίσεις δεν ξέρω τί παίζει... Η εταιρεία δεν έχει και πολύ καλή φήμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από θέμα αναβάθμισης έχει το nougat 7 και χτες έγινε και άλλη αναβάθμιση στο δικό της ui που έχει από πάνω ή huawei οπότε δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια έλλειψη σε αυτό το κομμάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε spank αν θέλεις μου απαντάς, αλλά γιατί άφησες ένα καλύτερο τηλ. Τουλάχιστον στο antutu

Για να πας σε αυτό;

Antutu

Βαθμολογία

56.500 Επιδόσεις καλύτερες από το 82% των συσκευές.

Antutu

Βαθμολογία

78.252 (Antutu v6) Επιδόσεις καλύτερες από το 88% των συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αντικαταστάτης του Samsung J5 2016 16GB (είχε τιγκάρει και δεν έπαιρνε καν update χωρίς εξτρά εφαρμογές πριν βραχεί και μείνει στον τόπο) αυτό ή το Honor 6X λέτε για μαμά 60+, φωτογραφίες εγγόνια, FB κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...