Προς το περιεχόμενο

Σβήνοντας μελάνι από στυλό!


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

τώρα?

Μάλλον ο zoranb εννοεί ότι δεν κατάλαβε με ποιόν τρόπο μπορεις να σβήσεις μελανι από χαρτί με το ξυραφάκι..

Ξυρίζεις ήπια τα γράμματα πάνω στο χαρτί, αν και πιστεύω ότι θα μείνει σημάδι στο χαρτί από το ξυραφάκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη διαφορά πως επρόκειτο για σινική μελάνη που δεν απορροφάται απο το χαρτί... :-)

Και το απλο μελανι ποσο βαθια να παει;

 

Μάλλον ο zoranb εννοεί ότι δεν κατάλαβε με ποιόν τρόπο μπορεις να σβήσεις μελανι από χαρτί με το ξυραφάκι..

Ξυρίζεις ήπια τα γράμματα πάνω στο χαρτί, αν και πιστεύω ότι θα μείνει σημάδι στο χαρτί από το ξυραφάκι

Για να φυγει το μελανι πρεπει να φυγει το χαρτι, ξυνεις με την γωνια το γραμμα-γραμμη που θες να σβησεις προσεκτικα ωστε να μην φας ολο το χαρτι(αλλα και να μην κοψεις και χερι και το γεμισεις με αιμα....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το απλο μελανι ποσο βαθια να παει;

(...)

Ε όσο να 'ναι θα χρειαστεί να αφαιρέσεις χαρτί οπότε και θα μείνει σημάδι.

 

Αυτό που προτείνω στον ts είναι να σβήσει με σωστά αραιωμένο blanco και να βγάλει το χαρτί νεα φωτοτυπία(αφού είναι φωτοτυπικό χαρτί το "πρωτότυπο" έγγραφο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμως, ακόμα και η ίδια η Pelican (τής οποίας προϊόν είναι αυτό τής φωτογραφίας) συντηρεί και ενισχύει τον εν λόγω μύθο: Βλέπεις ότι στην κόκκινη πλευρά δείχνει μύτη μολυβιού και στη μπλε δείχνει στυλό/μαρκαδοράκι; 

 

main-qimg-2f16a28f42884d22084b7dfd2fa309

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ο zoranb εννοεί ότι δεν κατάλαβε με ποιόν τρόπο μπορεις να σβήσεις μελανι από χαρτί με το ξυραφάκι..

Ξυρίζεις ήπια τα γράμματα πάνω στο χαρτί, αν και πιστεύω ότι θα μείνει σημάδι στο χαρτί από το ξυραφάκι

Σε ευχαριστώ για το benefit of the doubt φίλε mak3don και όχι, κατάλαβα πολύ καλά τον τρόπο, απλώς δεν φανταζόμουνα ποτέ πως θα χρησιμοποιούσε κανείς ξυριστικό ξυραφάκι και μάλιστα τριπλό για τέτοια δουλειά. Πίστεψέ με έχω κάνει άπειρα σβησίματα σινικής μελάνης με ξυραφάκι αλλά σε χαρτί σέλλερ που είναι πιό σκληρό. Το χαρτί φωτοτυπίας χαλάει κ γίνεται σαγρέ σε κάθε εφαρμογή ξυραφιού.

 

αρχίζω και πιστευω οτι εισαι το μεγαλύτερο τρολ στην ιστορία του ινσομνια. χαλαρα ομως.

Πόσο με απογοητεύουν τέτοιου είδους βιαστικοί και με κακία χαρακτηρισμοί που εκτός από το απαίδευτο και νεαρό της ηλικίας, φανερώνουν και ένα είδους ρατσιστικού προφίλ. Με τις υγείες σου!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PEL-619569.jpg

 

Το μπλε δεν είναι για στυλό υποτίθεται;

To μπλε είναι για να καταστρέψεις την σελίδα ώστε να μην χρειαστεί να σβήσεις τίποτα! :P

Τουλάχιστον σε εμένα έτσι λειτουργούσε όταν ήμουν μαθητής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι φωτοτυπία, μόνο το χαρτί είναι φωτοτυπικό!

Α, σ' αυτή την περίπτωση τότε δεν έχω κάποια ιδέα πέρα απο των άλλων παιδιών για να βοηθήσω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μπλε είναι για να καταστρέψεις την σελίδα ώστε να μην χρειαστεί να σβήσεις τίποτα! :P

Τουλάχιστον σε εμένα έτσι λειτουργούσε όταν ήμουν μαθητής.

Ε ναι, ήθελε αρκετή προσοχή είναι η αλήθεια...:)

Δεν είναι φωτοτυπία, μόνο το χαρτί είναι φωτοτυπικό!

Φωτοτυπικό χαρτί το απλό α4 χαρτί δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκαναρεις ή το βγαζεις μια φωτο με μια εφαρμογή σαν το office lens, το επεξεργαζεσαι στο pc (για ευκολια το ανεβαζω εδω προσωπικα http://fotoflexer.com/app/index.php?integration=upload), σβηνεις προσεκτικα με την γομα ό,τι θες και εκτυπωνεις το διορθωμενο αρχειο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκαναρεις ή το βγαζεις μια φωτο με μια εφαρμογή σαν το office lens, το επεξεργαζεσαι στο pc (για ευκολια το ανεβαζω εδω προσωπικα http://fotoflexer.com/app/index.php?integration=upload), σβηνεις προσεκτικα με την γομα ό,τι θες και εκτυπωνεις το διορθωμενο αρχειο. 

Το εκτυπωμένο θα φανεί όμως, έχει διαφορά με το χειρόγραφο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...