Προς το περιεχόμενο

Ti RAM(32gb) για R7 1700+ASUS CROSSHAIR IV HERO


Melnibonian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδή την 1070 δε θα την καθυστερη;

 

Επισεις είπες ότι αντί για rx480 να επερνα καμία 1070 και ήθελα να το ρωτήσω κι αυτό για να μην ανοίγω άλλο θέμα...

Οι κάρτες γραφικών AMD ati δεν είναι τόσο καλές όσο οι Nvidia και γιατί; και ποιες είναι οι αντίστοιχες 1060 και 1070 σε AMD ati.

Pmav99 πληροφορίες μαζεύω... Μαθαίνω πράγματα που δεν ξέρω.... Είναι το καλύτερο σχολείο εδώ μέσα.... Και μόλις σιγουρευτώ θα επιλέξω... Αν και έχω σχεδόν επιλέξει... Όσο υπάρχουν ryzen δεν έχω άλλη επιλογή.... Χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 130€ παιρνεις 3200 c16 που θα δουλεψουν στα 3066 (σε μενα τουλαχιστον). Αν ψαχουλευτεις λιγο με τα timings παιζει να πανε και στα 3200. Καπου εκει πιστευω ειναι η χρυση τομη μεταξυ κοστους και επιδοσεων. 

 

Οσο για τα ποια καρτα γραφικων θα καθυστερει, εξαρταται απο την αναλυση που παιζεις και προφανω και το game. Ως rule of thumb, οσο καλυτερη καρτα εχεις ---> τοσα περισσοτερα fps εχεις ---> τοσο περισσοτερο pusharete η CPU ---> τοσο βοηθανε οι ram. 

Βεβαια αμα πας για 1080 / 1080ti φανταζομαι θα πας και σε 1440p monitor, οποτε δεν ξερω ποσο τρομακτικη διαφορα θα εχεις απο 3200 σε 3466 ας πουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαια αμα πας για 1080 / 1080ti φανταζομαι θα πας και σε 1440p monitor, οποτε δεν ξερω ποσο τρομακτικη διαφορα θα εχεις απο 3200 σε 3466 ας πουμε

Τρομακτική δεν θα έχει, αλλά διαφορά υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί είναι φαντάζομαι που θα πρέπει να δώσουν οι μνήμες ότι είναι να δωσουν. Σε 1080@75 με καμία 1060 δεν νομίζω οτι ειναι φρόνιμο να σκάσει κάνεις πολλά € για να παίζουν οι μνήμες ψηλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

loaz ειπες ότι αντί για rx480 να επερνα καμία 1070 και ήθελα να το ρωτήσω κι αυτό για να μην ανοίγω άλλο θέμα... 
Οι κάρτες γραφικών AMD ati δεν είναι τόσο καλές όσο οι Nvidia και γιατί; και ποιες είναι οι αντίστοιχες 1060 και 1070 σε AMD ati. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=PI05NsSmYXg

https://www.youtube.com/watch?v=PxQTrq7BDT8

Γιατί η αργεί ram θα καθυστερεί την 180ti 

 

 

 

Για κάρτα γραφικών λέω να πάρω την 1050ti εκεί θα έχει διαφορά?

Για το premiere και 1080p βίντεο η 1050ti θα με κάλυψή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...