Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με τη JPMorgan το iPhone 8 δεν θα καθυστερήσει, αλλά θα διατεθεί σε περιορισμένες ποσότητες


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι γιατί η Microsoft έκανε γνωστό το UI και όχι η Apple πρώτη αφού πήραν και οι δύο την ιδέα από την Xerox που δεν είχε σχέδια για να το προωθήσει στην αγορά. Ατυχές το παράδειγμα σου.

 

Γνωστή τακτική στο insomnia να κολλάς στο παράδειγμα και να αγνοείς το νόημα. Δεν πειράζει, νομίζω το ξέρεις και εσύ ο ίδιος ότι είσαι αποκλειστικός φαν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μου έπεσε από το αυτί στο πάτωμα του σπιτιού και από το ύψος του στήθους μου κάτω στο πεζοδρόμιο καθώς και σε άλλες επιφάνειες κατα καιρούς πέρα από το αλουμίνιο που φαγώθηκε ελαφρά στις γωνίες το γυαλί δεν έπαθε το παραμικρό, σε αντίθεση όσα Galaxy έπιασα στα χέρια μου σε ξύλινο πάτωμα έπεφταν και γινόντουσαν κομμάτια, το ίδιο αρνητική βαθμολογία είχε και το S8 από την γερμανική Stiftung Warentest που έσπασε με την πρώτη πτώση.

Μιλάς για 4" κινητό όμως με στρέμματα bezels. Τα s8 s7 τα κράζω μήνες αυτό το edge πράγμα είναι απαίσιο. Δεν κολλάω με samsung όπως κολλάτε με τα iPhone. Λάτρεψα το note 3 αλλά αν δεν συνέλθει η samsung θα πάω σε άλλη εταιρεία που θα με σέβεται ως καταναλωτή. Αν πιστεύεις ότι η Apple σε σέβεται σαν καταναλωτή με τις τιμές που έχει τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έπεσε από το αυτί στο πάτωμα του σπιτιού και από το ύψος του στήθους μου κάτω στο πεζοδρόμιο καθώς και σε άλλες επιφάνειες κατα καιρούς πέρα από το αλουμίνιο που φαγώθηκε ελαφρά στις γωνίες το γυαλί δεν έπαθε το παραμικρό, σε αντίθεση όσα Galaxy έπιασα στα χέρια μου σε ξύλινο πάτωμα έπεφταν και γινόντουσαν κομμάτια, το ίδιο αρνητική βαθμολογία είχε και το S8 από την γερμανική Stiftung Warentest που έσπασε με την πρώτη πτώση.

 

Αν εννοείς που μου παράθεσες το Note 3 σου με την Custom Rom και το Split Screen να το βράσω, σου είχα απαντήσει και εγώ με Customized iOS JB με Split Screen 60FPS και μας τα έσβησαν τότε τα σχόλια. Άμα θες στο ξανακάνω παράθεση για να θυμηθείς και λίγο τι εννοώ.

 

https://www.youtube.com/watch?v=l834it4s7Nw

Είχα βάλει τα παρακάτω βίντεο. Είχαν σβηστεί επίσης.

 

 

https://youtu.be/RHGSkZfKFtQ

https://youtu.be/Gv9SpvToSyk

https://youtu.be/Vz0-03KtKsY

https://youtu.be/rF1krXfMPzI

https://youtu.be/wgmKrleeTp0

https://youtu.be/w7aS3nc_6L0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης Heybro είπε:
929 το s8 plus 829 το s8. Χάνουν αξία λόγω ανταγωνισμου στο Android. Τα έξοδα φαίνονται από τα τεράστια κέρδη κάθε χρόνο. Φύκια στην κυριολεξία. Deal with that.
 
Δεν έχεις καταλάβει ένα βασικό πράγμα. Το αν τα 1000+ είναι φυσιολογική τιμή για ένα τηλέφωνο έχει εύκολη απάντηση: ΟΧΙ
 
Αλλά σκέψου ένα απλό παράδειγμα που δεν έχει να κάνει μόνο με τα υλικά κατασκευής: Είμαι μια εταιρεία που αποφασίζω να φτιάξω ένα τηλέφωνο. Μαζεύω όλα τα υλικά και εξαρτήματα, υπολογίζω και το κόστος για τη γραμμή παραγωγής και τα βγάζω όλα μαζί ας πούμε 350 ευρώ. Με τα ίδια εξαρτήματα μια άλλη εταιρεία κοστολογεί το τηλέφωνό της 500-600 ευρώ (τελική τιμή). Εγώ όμως είμαι παρανοϊκός και απαιτώ πολλαπλάσιους ελέγχους, "υπερβολική" προσοχή σε λεπτομέρειες (από τις βίδες μέχρι και τον τρόπο που θα βάφεται το σασί), προσλαμβάνω δεκάδες ανθρώπους για να βελτιώσουν κάτι που για άλλους είναι λεπτομέρεια, τροποποιώ το software προσέχοντας επίσης "ασήμαντες" λεπτομέρειες, κλπ κλπ κλπ.
 
Είναι πολύ λογικό λοιπόν το τελικό κόστος να τα κουβαλάει όλα αυτά, τα οποία μπορεί και να ξεπερνάνε ακόμη και το κόστος των υλικών!
 
Αυτό, για αυτούς που κοστολογούν τις συσκευές μόνο με την αξία των εξαρτημάτων...
 

 

Εντάξει γελάει ο κόσμος πλέον με το πόσο κολλημένος είσαι! Που ήταν οι πολλαπλάσιοι έλεγχοι όταν το 4αρι δεν είχε σήμα όταν το κράταγες ή το 6plus λύγιζε και πόσα αλλά με οθόνες μπαταρίες κλπ!
Για να μιλήσουμε σοβαρά και χωρίς παρωπίδες μια χαρά τηλέφωνα βγάζει και η apple και τα μεγάλα ονόματα του android από κει και πέρα όλοι μα όλοι υπερκοστολογούν και καλά κάνουν αφού υπάρχει ζήτηση!

 

Υγ.: Για να προλάβω "μερικούς" στέλνω από iPhone 6 που lagάρει που και που... θου κυριε φυλακην τω στοματι μου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εντάξει γελάει ο κόσμος πλέον με το πόσο κολλημένος είσαι! Που ήταν οι πολλαπλάσιοι έλεγχοι όταν το 4αρι δεν είχε σήμα όταν το κράταγες ή το 6plus λύγιζε και πόσα αλλά με οθόνες μπαταρίες κλπ!

Για να μιλήσουμε σοβαρά και χωρίς παρωπίδες μια χαρά τηλέφωνα βγάζει και η apple και τα μεγάλα ονόματα του android από κει και πέρα όλοι μα όλοι υπερκοστολογούν και καλά κάνουν αφού υπάρχει ζήτηση!

 

Υγ.: Για να προλάβω "μερικούς" στέλνω από iPhone 6 που lagάρει που και που... θου κυριε φυλακην τω στοματι μου!!!

Κατι τρέχει με το smartphone σου δεν είναι δυνατόν σπίτι έχω 6 plus + 5S με ios 10.3.3 και δεν κολλάνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη βλέπω εγώ τη δουλειά στη χώρα μας. Καλά Χριστούγεννα...  :cry:

Το ιδιο σκεφτηκα και εγω μολις διαβασα την ειδηση...

Δεν φτανει που ειμαστε στο τροτοκοσμικο κυμα χωρων ,δεν φτανει που δεν εχουμε apple store λογω του μεγεθους της αγορας που ειμαστε ,αν επιβεβαιωθει και  αυτο δλδ η μικρη παραγωγη  εδω θα φτασουν  ελαχιστα κομματια για λιγους τυχερους .

Βλεπω να περιμενουμε με το καινουριο ετος και εαν ,σαν τα air pods θα γινουν επρεπε να παω στην Αμερικη για να παρω .

Παντως ολες οι φημες -διαρροες συγκλινουν πως θα εχουμε  αρκετα νεα χαρακτηριστικα με το κορυφαιο μοντελο να  κανει νεο ρεκορ πωλησεων.

 

Τελος κατι γενικο :

To αν ενα προιον ειναι υπερτιμημενο δεν το κρινει ουτε ο mpampis  στο isnomnia  ουτε εγω , το κρινει εν γενει η αγορα .Και η αγορα εχει κρινει με τις  εκατομμυρια πωλησεις που σημειωνουν  εδω και πολλα χρονια πως τα iphones  δεν ειναι υπερτιμημενα  αλλα εχουν πολυ λογικη τιμη  για αυτα που προσφερουν  .

Τωρα αν  μερικοι τα θεωρειτε "υπερτιμημενα" πρεπει να ψαξετε λιγο παραπερα απο το προιον καθεαυτο και τις αποτυχημενες  θεωριες που  φανταζεστε ,   για τους λογους που  το νομιζετε αυτο  και συγκεκριμενα  να επικεντρωθειτε στα πλαγια του παντελονιου  σας .

Εκει ειναι κυριως η πηγη του "κακου" και πουθενα αλλου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γυφτοι,γυφτοι παντου...

εχουν καποιοι την αξιωση να απαιτουν συγχρονη τεχνολογια αλλα σε προνομιακες τιμες για την δικη τους τσεπη

αλλα ειναι οι ιδιοι που ειναι gamers με πειρατικα παιχνδιια και windows ειναι οι ιδιοι που αγαπανε τη μουσικη αλλα δεν εχουν ουτε cd απο περιοδικο ειναι οι ιδιοι που εδω μεσα στις αγγελιες κανουν τις γνωστες; γυφτιες,για γελια ειστε

στα του θεματος ειμαι σιγουρος οτι το 8ρι θα ειναι καταπληκτικη συσκευη η οποια ναι μεν θα ειναι ακριβη αλλα θα εχει την καταπληκτικη υποστηριξη της αππλε και την μεταπωλειτικη αξια που σημαινει οτι δε θα χασεις τα λεφτα σου

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα το 1100$ αρχικη τιμη που ακουγεται, που θα φτανει ισως τα 1300 στην τοπ εκδοση, ειναι σοβαρο ποσο γενικα και οχι μονο στην ψαροκωσταινα.

 

Οσο καλο και να ειναι, που μεταξυ μας δεν φερνει καμια επανασταση, το σκεφτεσαι 2 φορες πριν δωσεις τοσα χρηματα για ενα κινητο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Fotis13

Και εγώ μέρος της αγοράς είμαι, και μάλιστα πελάτης της Apple με πολλά προϊόντα, και σου λέω ως kifinas στο insomnia ότι οι τιμές που συζητάμε είναι υπερβολικές. Τιμή για smartphone στα 1000€+ έπρεπε να είναι σύντομο ανέκδοτο. Η τιμή για το 7αρι τέτοια εποχή είναι μια χαρά η τιμή που υπάρχει στα παραμάγαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Fotis13

Και εγώ μέρος της αγοράς είμαι, και μάλιστα πελάτης της Apple με πολλά προϊόντα, και σου λέω ως kifinas στο insomnia ότι οι τιμές που συζητάμε είναι υπερβολικές. Τιμή για smartphone στα 1000€+ έπρεπε να είναι σύντομο ανέκδοτο. Η τιμή για το 7αρι τέτοια εποχή είναι μια χαρά η τιμή που υπάρχει στα παραμάγαζα.

Εισαι απειροελαχιστο μερος της αγορας ,αμελητεα ποσοτητα .

Η γνωμη σου και η γνωμη μου  δεν εχει καμμια απολυτως σημασια  περα απο το ιδια τα ατομα  μας  και την αγοραστικη δυναμη της μοναδας  .Η αγορα απαρτιζεται απο εκατονταδες εκατομμυρια εκ των οποιων στην apple  τα iphones  αντιστοιχουν  σε δεκαδες   εκατομμυρια  σε μια χρονια .

Το προιον  ειναι  τεραστια εμπορικη επιτυχια,  η εταιρεια σημειωνει ρεκορ κερδων  και συγκαταλεγεται μεσα στις τοπ 5 του πλανητη .

Τωρα αν δεν μπορειτε να καταλαβατε κατι τοσο απλο  οκ συνεχιστε  την καραμελα του "υπερτιμημενου"  και  την αναγωγη στον μικροκοσμο σας  ,τα γεγονοτα σας διαψευδουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα το 8 θα της δωσει ενα boost στις πωλησεις και θα ειναι ενδιαφερον να δουμε εαν επιασε το πικ της.

Αλλα η διαρκης αυξηση της τιμης σε συνδυασμο με το γεγονος οτι ο κοσμος κραταει για περισσοτερο καιρο μια συσκευη δεν δειχνουν ευνοικα.

 

Για να μην τα μπερδεουμε, δεν λεω οτι κλεινει προφανως και παραμενει μακραν η πρωτη σε εσοδα. 

post-287789-0-26268200-1500648806_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα προϊόν είναι τόσο περισσότερο υπερτιμημένο

όσο μεγαλύτερο είναι το περιθώριο κέρδους της προϊοντικής αλυσίδας που το διαθέτει στην αγορά.

 

Ασφαλώς και ενσωματώνεται και άυλη εμπορική αξία στο κάθε προϊόν

δεν αναιρείται όμως από αυτήν το γεγονός της υψηλής τιμολόγησης.

 

Τώρα το ότι το χρηματοπιστωτικό σύστημα ασχολείται και αξιολογεί ένα προϊόν,

είναι ενδεικτικό των οικονομικών μεγεθών που συγκεντρώνονται γύρω από αυτό το προϊόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...