Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με τη JPMorgan το iPhone 8 δεν θα καθυστερήσει, αλλά θα διατεθεί σε περιορισμένες ποσότητες


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Εντάξει γελάει ο κόσμος πλέον με το πόσο κολλημένος είσαι! Που ήταν οι πολλαπλάσιοι έλεγχοι όταν το 4αρι δεν είχε σήμα όταν το κράταγες ή το 6plus λύγιζε και πόσα αλλά με οθόνες μπαταρίες κλπ!

Για να μιλήσουμε σοβαρά και χωρίς παρωπίδες μια χαρά τηλέφωνα βγάζει και η apple και τα μεγάλα ονόματα του android από κει και πέρα όλοι μα όλοι υπερκοστολογούν και καλά κάνουν αφού υπάρχει ζήτηση! 

Υγ.: Για να προλάβω "μερικούς" στέλνω από iPhone 6 που lagάρει που και που... θου κυριε φυλακην τω στοματι μου!!!

Κολλημένος βέβαια είναι και αυτός που νομίζει πως ένα κινητό είναι πρόβληματικο επειδή στραβώνει αν κάτσεις πάνω του...

 

Θα μου επιτρέψεις όμως να έχω τα δικά μου standards για τις συσκευές μου και να πληρώνω ανάλογα για αυτά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ναι οκ εξοδα λειτουργικα κτλπ

 

Αλλα με τα δις $$$ εσοδα που εχουν θα μπορουσαν να κατεβασουν την αρχικη τιμη πωλησης και οχι σε καθε κυκλοφορια συσκευης να παιρνει επανω +100-200€ (η εστω να μεινει στα ιδια επιπεδα οχι παντα ανοδικη τιμη)

 

Δηλαδη με τετοια κλιμακωση το iphone 12 θα εχει περιπου αρχικη τιμη κυκλοφοριας 2400€

 

Μια χαρα :)

 

(Βεβαια ισχυει παντα το κανεις δεν σε αναγκαζει να αγορασεις κτλπ,και εννοειται δεν τα γραφω αυτα μονο γ τα iphone, καθως γραφω αυτη την στιγμη απο s7 edge απλα κουβεντα να κανουμε)

Πραγματικα, σκεπτομενος τι??? πιστευεις οτι ο αλλος που εχει λεφτα θα σου κανει μια παροχη δωρο? αν εχεις ενα 50ευρω στο παντελονι σου και εγω δεν εχω τιποτα ....μπορω να απαιτησω να μου δωσεις 10 ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι απειροελαχιστο μερος της αγορας ,αμελητεα ποσοτητα .

Η γνωμη σου και η γνωμη μου δεν εχει καμμια απολυτως σημασια περα απο το ιδια τα ατομα μας και την αγοραστικη δυναμη της μοναδας .Η αγορα απαρτιζεται απο εκατονταδες εκατομμυρια εκ των οποιων στην apple τα iphones αντιστοιχουν σε δεκαδες εκατομμυρια σε μια χρονια .

Το προιον ειναι τεραστια εμπορικη επιτυχια, η εταιρεια σημειωνει ρεκορ κερδων και συγκαταλεγεται μεσα στις τοπ 5 του πλανητη .

Τωρα αν δεν μπορειτε να καταλαβατε κατι τοσο απλο οκ συνεχιστε την καραμελα του "υπερτιμημενου" και την αναγωγη στον μικροκοσμο σας ,τα γεγονοτα σας διαψευδουν .

Υπερτιμημένο σε εισαγωγικά τιμή smartphone στα 1000€+... Έχουμε ξεπεράσει την γραμμή που λεγομαστε κορόιδα.

Το ότι η Apple έχει καλά προϊόντα και ότι πουλάει εκατομμύρια συσκευές δεν αναιρεί ότι η τιμή που πάμε είναι εξωπραγματική. Ούτε πρέπει να αγνοούμε ότι η τιμή παίρνει συνεχώς την ανηφόρα. Βέβαια ένα τεράστιο ποσοστό από τους αγοραστές θα γελούσαν επίσης με την τιμή λιανικής αλλά είναι κάτι που δεν θα δουν ποτέ αφού αγοράζουν μέσω των καλών συμβολαίων του εξωτερικού ή είναι εταιρικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Apple και ψωμι με ελια για ενα χρονο....

Ξέρεις πολλούς που δίνουν 1000 ευρώ για ένα κινητό ενώ αντιμετωπίζουν σοβαρα οικονομικά προβλήματα?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις πολλούς που δίνουν 1000 ευρώ για ένα κινητό ενώ αντιμετωπίζουν σοβαρα οικονομικά προβλήματα?

Καλα, και τα πρεζακια αντιμετωπιζουν σοβαρα οικονομικα προβληματα, λεφτα για την δοση της ημερας βρισκουνε ομως.

 

Καπως ετσι ειναι και τα τεχνολογικα πρεζακια (βαζω κι'εμενα μεσα).

Αμα θες να το παρεις... ακομα και να μην εχεις φραγκα, θα το βαλεις σαν προτεραιοτητα, θα κοψεις απο καπου αλλου και θα το παρεις.

 

Προφανως δεν μιλαω γι'αυτον που ειναι πανι με πανι, μιλαω για καποιον που εχει εστω καποια εσοδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό με τις ναυαρχιδες είναι ότι δεν λαγκάρουν γιατί έχεις πληρώσει τόσα λεφτά που απλά δεν Λαγκάρουν. Ο εγκέφαλος έχει διαγράψει οποιαδήποτε μνήμη δημιουργείται και αφορά το λαγκ στο κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου έχει πέσει ποτέ το κινητό σε δρόμο η σε τσιμέντο από τα 50 70 εκατοστά? Και σε σίδερο από το 1 μέτρο? Εγώ αν είχα κινητό με γυαλι λόγω δουλειάς με μια πτώση θα το έκλαιγα. Δεν κατακρίνω την Apple σε αυτό αλλά όλες τις εταιρίες που βάζουν γυαλί στις ναυαρχίδες τους. Δεν έχουμε όλοι δουλειές γραφείου.

εφαγε ΜΙΑ τουμπα το 4s μου εχτες από 100-120εκ σε οδόστρωμα και πηγα να το πιασω και την εφαγε ακόμα χειρότερη.

Αποτέλεσμα: δεν έπαθε τίποτα απολύτως (εξωτερικά δηλαδή απ'όσο μπορω να δω)

Πραγματικά τι θα γίνει με σένα παλιοκινητό?

Θα με αφήσεις να πάρω καινούριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις πολλούς που δίνουν 1000 ευρώ για ένα κινητό ενώ αντιμετωπίζουν σοβαρα οικονομικά προβλήματα?

Ναι υπάρχουν άνθρωποι που δίνουν 700+ για κινητό και πίνουν όλη μέρα καφέδες ενώ έχουν ανασφάλιστο το 20ετιας αμάξι τους δεν πληρώνουν ενφια εφορία δάνεια έχουν απλήρωτο το ρεύμα και άλλα πολλά. Αλλά όπως και να το κάνουμε όταν βλεπεις το iphone 7 πάνω στο τραπεζάκι στην καφετέρια λες αυτός είναι λεφτάς. Προσωπικά προτιμώ να μην χρωσταω ούτε ευρώ πουθενά να δίνω τα λεφτά μου για κάποια επένδυση και ας κυκλοφορω με παλιότερο κινητό που κάνει αξιοπρεπεστατα τη δουλειά του όπως οι σημερινές ναυαρχίδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι υπάρχουν άνθρωποι που δίνουν 700+ για κινητό και πίνουν όλη μέρα καφέδες ενώ έχουν ανασφάλιστο το 20ετιας αμάξι τους δεν πληρώνουν ενφια εφορία δάνεια έχουν απλήρωτο το ρεύμα και άλλα πολλά. Αλλά όπως και να το κάνουμε όταν βλεπεις το iphone 7 πάνω στο τραπεζάκι στην καφετέρια λες αυτός είναι λεφτάς. Προσωπικά προτιμώ να μην χρωσταω ούτε ευρώ πουθενά να δίνω τα λεφτά μου για κάποια επένδυση και ας κυκλοφορω με παλιότερο κινητό που κάνει αξιοπρεπεστατα τη δουλειά του όπως οι σημερινές ναυαρχίδες.

Ναι υπαρχουν και αυτοι οι ανθρωποι και υπαρχουν και οι ανθρωποι που εχουν 300 ευρω  και με 200 ευρω  κινητο και εχουν  αυτα τα χαρακτηριστικα ποιο ειναι το point soy   εκτος απο την ανουσια κλαψα σε καθε θεμα της apple?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι υπαρχουν και αυτοι οι ανθρωποι και υπαρχουν και οι ανθρωποι που εχουν 300 ευρω και με 200 ευρω κινητο και εχουν αυτα τα χαρακτηριστικα ποιο ειναι το point soy εκτος απο την ανουσια κλαψα σε καθε θεμα της apple?

Δεν έκανα κάποιο point απλά απάντησα στο ποστ του billdanou. Πια κλάψα? Δεν μπορούμε να σχολιάσουμε και να συζητήσουμε? Δηλαδή για όλα πρέπει να λέμε μπράβο?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


 Κολλημένος βέβαια είναι και αυτός που νομίζει πως ένα κινητό είναι πρόβληματικο επειδή στραβώνει αν κάτσεις πάνω του...


 Θα μου επιτρέψεις όμως να έχω τα δικά μου standards για τις συσκευές μου και να πληρώνω ανάλογα για αυτά. 

 

Και πολύ καλά κάνεις! Αυτό όμως είναι κάτι εντελώς διαφορετικό από αυτό που έγραψες πριν...

 

Υστερόγραφο: σβήσε και κανένα μήνυμα από apple fan boys!!! Εκτός και αν αυτοί μπορούν να γράφουν ότι θέλουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...