Προς το περιεχόμενο

Z83II Mini PC Windows 10 64bit home @Gerabest 77€


dark_projection

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να μπει και η τιμή του τελωνείου στον τίτλο παρακαλώ...  :shock:

Ρε φίλε με όλο το σεβασμό και χωρίς ίχνος ειρωνίας.

Ο φίλος έκανε στο πρώτο ποστ μια εξαιρετική παρουσίαση και αναφερει περί τελωνείου ότι είναι ρισκο και κανένας δεν μπορεί να εγγυηθεί ότι δεν θα περάσει.

Γιατί προσπαθείς να μειώσεις την προσφορά που ανέβασε?

Χθες σε άλλο νήμα έβγαλες προβληματικά τα ipad επειδή ήρθαν με μηδενική μπαταρία.

Σε πληροφορω ότι και εγώ παρέλαβα ipad mini 2 από προσφορά Γερμανου εντελώς ξεφορτισμενο και εδώ και ένα χρόνο λειτουργεί απροβληματιστα και με εξαιρετικές επιδόσεις όσον αφορά την μπαταρία.

Δεν καταλαβαίνω το κλίμα τρομοκρατίας και τον εκμηδενισμό που προσπαθείς να περάσεις. Προσφορές δεν είναι μόνο αυτές που ανεβάζουμε εμείς...

Με όλο το σεβασμό.

Sorry για το off topic.

  • Like 21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφοριακα ειχα το bt3 της beelink το οποιο μου χάλασε απο υπερθερμανση (επειδη ειδα ταινεια εγινε corruption η εγκατασταση των Windows!!!!!) στον 1 μήνα και τόσο η beelink οσο και το aliexpress έκαναν τον κινέζο.

Εφαγα απειρες ωρες με το ρημαδι που δε θέλω να το ξαναδω στα ματια μου.(π.χ. bugs sto bios κλπ).

Οτι πιο προβληματικο έχει περάσει από τα χέρια μου απο εποχης 286-12Mhz...

(Δεν είμαι κανένας ασχετος απο pc...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με x86 κ win θα εχεις αναβαθμισεις για οσο αντεχει το μηχανακι περαν του γεγονοτος οτι δεν παιζει μονο kodi αλλα κ streamio ,popcorn time , emulators , ειναι κ κατεβαστηρι k chrome k οτι αλλο προκυψει η θελησεις,γενικοτερα ειναι ενα κανονικο low powered ικανοποιητικης αποδοσης τηρουμενων των αναλογιων pc

 

τα android μηχανακια εκτος του οτι ειναι πιο αδυναμα τα περισσοτερα αναβαθμισεις για οσο δεησει ο καθε κινεζος κ συνηθως ποτε

 

οποιος το εχει ψαξει καταλαβαινει οτι δεν υπαρχει συγκριση


Πληροφοριακα ειχα το bt3 της beelink το οποιο μου χάλασε απο υπερθερμανση (επειδη ειδα ταινεια εγινε corruption η εγκατασταση των Windows!!!!!) στον 1 μήνα και τόσο η beelink οσο και το aliexpress έκαναν τον κινέζο.
Εφαγα απειρες ωρες με το ρημαδι που δε θέλω να το ξαναδω στα ματια μου.(π.χ. bugs sto bios κλπ).
Οτι πιο προβληματικο έχει περάσει από τα χέρια μου απο εποχης 286-12Mhz...
(Δεν είμαι κανένας ασχετος απο pc...)

 

οπως εγραψα αναλυτικοτατα το δουλευω απο τον νοεμβριο του 16 χωρις προβλημα αν κ φυσικα του εκανα μοντα με φανακι 

 

δεν υπαρχει κανενα mini pc η android box ,ουτε καν τα επωνυμα που να μην εχουν λιγο πολυ θεμα με τις θερμοκρασιες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έγινε και το bios corrupted και μπηκε σε mode bios recovery (bios corruption απο μονο του, χωρίς να κανει κανενας bios flashing...) αλλά η εταιρεία δε λέει ακριβώς τη διαδικασία για να κάνεις recovery και δεν απαντάει καν στα e-mail για support...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με x86 κ win θα εχεις αναβαθμισεις για οσο αντεχει το μηχανακι περαν του γεγονοτος οτι δεν παιζει μονο kodi αλλα κ streamio ,popcorn time , emulators , ειναι κ κατεβαστηρι k chrome k οτι αλλο προκυψει η θελησεις,γενικοτερα ειναι ενα κανονικο low powered ικανοποιητικης αποδοσης τηρουμενων των αναλογιων pc

 

τα android μηχανακια εκτος του οτι ειναι πιο αδυναμα τα περισσοτερα αναβαθμισεις για οσο δεησει ο καθε κινεζος κ συνηθως ποτε

 

οποιος το εχει ψαξει καταλαβαινει οτι δεν υπαρχει συγκριση

 

 

οπως εγραψα αναλυτικοτατα το δουλευω απο τον νοεμβριο του 16 χωρις προβλημα αν κ φυσικα του εκανα μοντα με φανακι

 

δεν υπαρχει κανενα mini pc η android box ,ουτε καν τα επωνυμα που να μην εχουν λιγο πολυ θεμα με τις θερμοκρασιες

Ανέβαζε καμιά φωτο με την μόντα άμα δε βαριέσαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_616709.html

Καλησπέρα! Τι διαφορά έχει με αυτό?

 

στα γρηγορα ολοιδιο ειναι εκτος του οτι βλεπω εχει + dsub εξοδο εικονας

Ανέβαζε καμιά φωτο με την μόντα άμα δε βαριέσαι

 

https://s4.postimg.org/88vjopfyl/IMG_20170802_180800.jpg

 

btw η ψυκτρα δεν ειναι χαλκινη οπως λενε οι κινεζοι ,αλουμινενια βαμενη ειναι ,το ειχα δει στο net απο εναν χρηστη που την εξυσε

 

το δικο μου παντως με την μοντα τωρα με θερμοκρασια δωματιου 35c κ ενω αυτο παιζει kodi 1080p streaming εχει θερμοκρασια γυρω στους 46c

 

hardware acceleration ενεργο για το βιντεο κ χρηση cpu γυρω στο 20%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://s4.postimg.org/88vjopfyl/IMG_20170802_180800.jpg

 

btw η ψυκτρα δεν ειναι χαλκινη οπως λενε οι κινεζοι ,αλουμινενια βαμενη ειναι ,το ειχα δει στο net απο εναν χρηστη που την εξυσε

 

το δικο μου παντως με την μοντα τωρα με θερμοκρασια δωματιου 35c κ ενω αυτο παιζει kodi 1080p streaming εχει θερμοκρασια γυρω στους 46c

 

hardware acceleration ενεργο για το βιντεο κ χρηση cpu γυρω στο 20%

 

πολύ καλό φαίνεται το mod!!! Το fan στηρίζεται κάπως πάνω στο heatsink? Με άλλα λόγια, αν αναποδογυρίσεις το tv box, το fan θα πέσει κάτω στο πάτωμα ή θα παραμείνει πάνω στο heatsink? Αν στηρίζεται, πώς το έχεις κάνει?

 

 

είναι λίγο ασχημόπαπο με το mod :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλό φαίνεται το mod!!! Το fan στηρίζεται κάπως πάνω στο heatsink? Με άλλα λόγια, αν αναποδογυρίσεις το tv box, το fan θα πέσει κάτω στο πάτωμα ή θα παραμείνει πάνω στο heatsink? Αν στηρίζεται, πώς το έχεις κάνει?

 

 

είναι λίγο ασχημόπαπο με το mod :P

 

Γιατί να το γυρίσει ανάποδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...