Προς το περιεχόμενο

Η Apple ξεπέρασε τις προσδοκίες το Q3. Έχει πουλήσει πάνω από 1,2 δις συσκευές iPhone σε 10 χρόνια


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρις αυτες τις υπηρεσίες δεν μπορει να ζησεις ευκολα ? Νομιζω εσυ εισαι εξαρτημενος απο την google και κοροιδευεις τους αλλους...

Εξαλλου δεν νομιζω οτι θα τα καταφερεις να δουλεψεις το android που τοσες πωλησεις εχει κανει. Μαλιστα στην κινα που εχει μεγαλο ποσοστο τωρα πια ,φαντασου οτι τα google  services εχουν προβλημτα. Μην πας Κινα...(οχι οτι ποτε θα πηγαινες , αλλα λεμε τωρα)

Ποιος μπορει?Μπορεις να ζησεις χωρις google και youtube η gmail?Θελετε και τα λετε η σας ξεφευγουν?Ναι Κινα δεν προκειται να παω δεν υπαρχει λογος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καταναλωτες του android ποσα κερδισαν?Αυτο να κοιτας οχι ποσα κερδισε μια εταιρια εκτος αν εχεις μετοχες της.

Ενω οι υπολοιποι εχασαν....Τωρα σοβαρα μιλας? Θελεις να πεις οτι τοσα χρονια που εχω και ios δεν κερδισα τιποτα. Την ησυχια μου και την ανεση που μου προσφερει που την βαζεις.?Φιλε καλο ειναι να δουλεψεις που και που κατι διαφορετικο. Μην εισαι κολλημενος και λες τι μια ατακα με τα την αλλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα στην κανει ευκολοτερη. Θες με το android θες με τις πολλες επιλογες σε συσκευες που σου δινει θες με ολες τις υπηρεσιες που προσφερει τοσα χρονια?Αυτη ειναι η google. Απο την αλλη η apple παντα προσπαθουσε να σε δυσκολεψει τη ζωη.Θες με τους τελειους διαφορετικους ανταπτορες που χρησιμοποιουσε τοσα χρονια θες το οτι παντα εχει τις υψηλοτερες τιμες και συνεχιζει να ανεβαζει μιας και εχει παρει χαμπαρι τι πελατες εχει θες με το κλειστο λειτουργικο που χωρις JB απλα δεν αντεχετε.Ετσι εχουν τα πραγματα να δω ποτε θα το δειτε.Δεν ειμαι φαν καμιας εταιριας ουτε ημουν ποτε.

 

Ο κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικές προτεραιότητες σχετικά με τη χρήση της συσκευής του.

 

Δεν ξέρω τι έκανες προσωπικά εσύ με το iPhone σου στο περελθόν αλλά εγώ από τη δική μου μεριά δεν αισθάνθηκα ότι με δυσκόλεψε ποτέ.

 

Ούτε τώρα αισθάνομαι "απελευθερωμένος" με το S8 (ούτε στο παρελθόν όταν πέρασα και από άλλες Android ναυαρχίδες). Δεν έκανε τη ζωή μου ευκολότερη ούτε καλύτερη. Κάνω ακριβώς τα ίδια πράγματα με τον ίδιο τρόπο που τα έκανα στο iPhone. Έχω τις εφαρμογές μου, τις ταινίες μου, τη μουσική μου, τα αρχεία μου και το cloud όπως τα είχα και παλιότερα.

 

 

Ποτέ δεν ήμουν φαν της παραμετροποίησης, των themes, των Roms ή της σύνδεσης του κινητού στο PC για μεταφορά αρχείων... Ίσως γι αυτό να μην μου έκανε αίσθηση η εναλλαγή των λειτουργικών.

 

 

Φυσικά για σένα είναι διαφορετικά τα πράγματα γιατί θες άλλα features. Το λάθος είναι ότι αρνήσαι πισματικά να πιστέψεις ότι υπάρχει αρκετός κόσμος που είναι πραγματικά ευχαριστημένος με το iPhone και δεν έχει υποστεί καμία πλύση εγκεφάλου. Αυτό ίσως ισχύει στον κύκλο σου βέβαια... δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος μπορει?Μπορεις να ζησεις χωρις google και youtube η gmail?Θελετε και τα λετε η σας ξεφευγουν?Ναι Κινα δεν προκειται να παω δεν υπαρχει λογος.

Καλα θα σου δειχνα μερικους Κινεζους γυρω μου στην Κινα που βρισκομαι τωρα αλλα οσα δεν φτανει η αλεπου απο οτι καταλαβα για σενα, τα κανει κρεμασταρια....

Ζησε στο κοσμο σου και ασε τις ατακες το ποιος μπορει ή μας ξεφευγουν και τα λεμε...δεν εισαι μονο εσυ σε αυτο τον πλανητη .

Αν νομιζεις οτι εισαι εσυ και αλλος κανενας εχεις τεραστιο προβλημα.

ΥΓ. Και ναι μπορω να ζησω και χωρις gmail,ytube κτλ. Αυτό ελειπε τωρα. να μην μπορω να ζησω στο πλανητη Γη χωρις την google. Ποσο χρονων είσαι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος μπορει?Μπορεις να ζησεις χωρις google και youtube η gmail?Θελετε και τα λετε η σας ξεφευγουν?Ναι Κινα δεν προκειται να παω δεν υπαρχει λογος.

 

Το Youtube ναι οκ είναι απαραίτητο πλέον για media. Αλλά gmail... προφανώς αστειεύεσαι. Από search μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου και μέσω bing. Υπάρχουν εναλλακτικές γι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα για την ταμπακιερα οι κατοχοι των 200 ευρω κινητων δεν εχουν να πουν κατι ?

Πως γινεται τοσο " ακριβα" ," υπερκτιμημενα" κινητα  να ξεπερνουν καθε φορα τις οικονομικες προβλεψεις ?Αφου οι Ινδοι μαζι με τους Κινεζους και τους Αφρικανους  και   με αυτους που εχουν καβουρια στις τσεπες  ειναι περιπου 4  δις στον πλανητη .

Τι συμβαινει ?

Μηπως ειναι παγκοσμια συνωμοσια του καπιταλισμου ,των εβραιομασονων και των Αμερικανων φονιαδων των λαων?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

[...]

Μηπως ειναι παγκοσμια συνωμοσια του καπιταλισμου ,των εβραιομασονων και των Αμερικανων φονιαδων των λαων?

 

 

Ξεχνάς μάλλον την ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο και το δίκιο είναι το δίκιο του εργάτη.

 

Ελιτιστή καπιτάλα που τολμάς να κάνεις κουμάντο στα χρήματά σου και δεν αφήνεις το κάθε αφηνιασμένο 20χρονο (άντε 25χρονο) να σου πει τις ανάγκες σου και τι να πάρεις. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ο άλλος πρέπει να είναι πολύ ψώνιο για να λέει ότι 4 δις στον πλανήτη έχουν καβούρια στις τσέπες και όχι ότι το 1 % της ελίτ έχωσε στον υπόλοιπο κόσμο καβούρια στις τσέπες και αυτοί μέχρι και το χέσιμο που κάνουν είναι από χρυσό.Εντάξει κατανοητό να την έχεις ψωνίσει στο φουλ όταν έχεις γεννηθεί κολυμπώντας στο χρήμα αλλά μην το δείχνεις και τόσο(φανερώνει κόμπλεξ).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα θα σου δειχνα μερικους Κινεζους γυρω μου στην Κινα που βρισκομαι τωρα αλλα οσα δεν φτανει η αλεπου απο οτι καταλαβα για σενα, τα κανει κρεμασταρια....

Ζησε στο κοσμο σου και ασε τις ατακες το ποιος μπορει ή μας ξεφευγουν και τα λεμε...δεν εισαι μονο εσυ σε αυτο τον πλανητη .

Αν νομιζεις οτι εισαι εσυ και αλλος κανενας εχεις τεραστιο προβλημα.

ΥΓ. Και ναι μπορω να ζησω και χωρις gmail,ytube κτλ. Αυτό ελειπε τωρα. να μην μπορω να ζησω στο πλανητη Γη χωρις την google. Ποσο χρονων είσαι?

Καλά όλα τα άλλα, αλλά χωρίς την αναζήτηση της google δε νομίζω ότι μπορείς να ζήσεις ούτε εσύ ούτε σχεδόν κανένας που χρησιμοποιεί internet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαζεις bing ενα safari αγοραζεις και email accounts και εισαι κυριος

Λεφτα υπαρχουν 

Αμα τα θελετε ολα δωρεαν πως θα πανε καλα οι εισπραξεις ?

 

Με ολα ζεις ακομα και με dos που ειναι και πιο σταθερο και παιρνεις και ενα συλλεκτικο 3310 που τα σκιζει ολα 

 

https://www.youtube.com/watch?v=PhjUKkWZIVY

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε1 και E9 αν θέλετε να τις μετρήσετε παρόλα αυτά αυτοί που έχουν τα παρα πολλά λεφτά δεν τα έχουν στο όνομα τους ούτε τα μετρητά τους στην Ελλάδα

 

Σπίτια ακόμα τα έχουν σε εταιρείες αλλοδαπής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όλα τα άλλα, αλλά χωρίς την αναζήτηση της google δε νομίζω ότι μπορείς να ζήσεις ούτε εσύ ούτε σχεδόν κανένας που χρησιμοποιεί internet

Baidu...μια χαρα ζουνε εκατομυρια ανθρωποι σε αυτον πλανητη. Επειδη ξερω οτι δεν προκειται ουτε εσυ ποτε στη ζωη σου να πας Κινα,γιατι δεν χρειαζεται....μπορεις να διαπιστωσεις μεσω google οτι εκατομυρια Κινεζοι, δεν εχουν Google. 

Google it λοιπον πριν ξαναπεταξεις καμια μεγαλοστομη ατάκα και εσυ.

 

YΓ. https://www.chinainternetwatch.com/20538/search-engine-market-share-apr-2017/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκρίνουμε δηλαδή τώρα το bing με το Google?

baidu απλα θα πρεπει να μαθεις κινεζικα να ζεις στη κινα και να μη σε ενδιαφερει ο εξω κοσμος.

Παλι καλα που εδω δεν ψηνουμε σκυλια ακομα και εχουμε google. 

Περα απο τη πλακα μια "χαρα" ζεις και χωρις google αλλα χανεις τη μαγεια του οικοσυστηματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Baidu...μια χαρα ζουνε εκατομυρια ανθρωποι σε αυτον πλανητη. Επειδη ξερω οτι δεν προκειται ουτε εσυ ποτε στη ζωη σου να πας Κινα,γιατι δεν χρειαζεται....μπορεις να διαπιστωσεις μεσω google οτι εκατομυρια Κινεζοι, δεν εχουν Google.

Google it λοιπον πριν ξαναπεταξεις καμια μεγαλοστομη ατάκα και εσυ.

 

YΓ. https://www.chinainternetwatch.com/20538/search-engine-market-share-apr-2017/

Δηλαδή για σένα αυτό είναι εναλλακτική;

 

Το χρησιμοποιείς ή απλά το λες για να το λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...