Προς το περιεχόμενο

GPS και traffic


Postmort3m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

'Ισως να είναι λίγο χαζές οι ερωτήσεις μου αλλά θέλω να ρωτήσω κάποια μοντέλα που δείχνουν την κίνηση και κάνουν υπολογισμό διαδρομής (πχ Garmin Drivesmart 61) αξίζουν? Θέλω να πω είναι αξιόπιστα στο θέμα κίνησης ή μάπα το καρπούζι? Επίσης αυτή η λειτουργία λειτουργεί και χωρίς δεδομένα με το κινητό ή πρεπει να έχεις συνέχεια το κινητό συνδεδεμένο? Γενικά επειδή θέλω μεγάλη οθόνη στο gps έχω καταλήξει στο μοντέλο που ανέφερα, έχει να προτείνει κάποιος κάτι άλλο σε παρόμοιο μέγεθος οθόνης? Τα περισσότερα που βλέπω έχουν αυτό το μαύρο περίγραμμα γύρω γύρω που κόβει πολύ την οθόνη..Σε MLS είμαι λίγο αρνητική γιατί μου φαίνονται χαμηλής ποιότητας ως κατασκευή και γενικά όπως δείχνουν τους χάρτες. Επίσης πχ στα google maps όταν σου δείχνει μια διαδρομή μπορείς να αλλάξεις κάποια κομμάτια (τα μεταφέρεις με το δάχτυλο) ώστε να κάνεις την διαδρομή που θες εσύ, αυτό υποστηρίζεται από κάποιο μοντέλο gps? Και κάτι τελευταίο κάποιες εκδόσεις που έχουν προεγκατεστημένους χάρτες (πχ Ελλάδα) και έχουν δυνατότητα εγκατάστασης χαρτών, μπορώ εγώ άμα θέλω να βάλω χάρτες απο οποιαδήποτε χώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχας στην Ελλαδα αλλα και σε αλλες χωρες δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα ...να δειχνει τραφικ και να προτεινει εναλλακτικη διαδρομη

 

μετα για να λειτουργησει πρεπει να εχεις και δεδομενα για να τα βλεπει το μηχανακι και να λαμβανει τη πληροφορια που ερχεται

 

ολα τα αλλα γινονται στα περισσοτερα μηχανακια και υπαρχουν χαρτες για ολο το κοσμο με καποιο αντιτιμο

 

εννοειται οτι αν θελεις μεγαλυτερη οθονη ανεβαινει λιγο και το κοστος...εχω δει και 10 ιντσες οθονη...αλλα οταν οδηγας περισσοτερο ακους

 

τις οδηγιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...