Προς το περιεχόμενο

Αυτή είναι η πλήρης λίστα των “enhanced” παιχνιδιών για το Xbox One X


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σχετικά με το hdr ( καθώς το θεωρώ πιο σημαντικό από το 4κ) , θα το υποστηρίζει η κονσόλα όπως και το παιχνίδι. Η τηλεόραση που έχουμε φαντάζομαι θα πρέπει και αυτή να υποστηρίζει το hdr για να δούμε το αποτέλεσμα σωστά? Γενικά ψήνομαι και εγώ να το πάρω αντί για κινητό. Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι έχω μια πλάσμα 50αρα που δεν είναι 4K και hdr όποτε δεν ξέρω... αυτό με βάζει σε σκέψεις καθώς δεν θα έδινα πάλι 1000+ για τηλ.

 

Δεν χρειάζεται να δώσεις τόσα πολλά λεφτά για τηλεόραση φίλε! Μπορείς να βρεις πολύ πιο φτηνές τηλεοράσεις στο Skroutz!

 

Αν δέχεται ποντίκι και πληκτρολόγιο τότε εγώ προσωπικά θα το σκεφτώ πάρα πολύ. 

 

Κοιτά επειδή μιλάμε για κονσόλα πολύ λίγα games θα είναι καλύτερα με keybord and mouse άλλα όπως και να έχει θα μπορείς!

 

https://www.windowscentral.com/how-use-mouse-and-keyboard-xbox-one

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα frames δεν έχουν καμία σχέση με το μηχάνημα. Η κονσόλα εφόσον πιάνει τα 60 σε αρκετά απαιτητικούς τίτλους (Titanfall 2, Battlefront κτλ) τότε είναι ικανή να τα πιάσει αν όχι σε όλους, στους περισσότερους. Το αν θα είναι 30 ή 60 frames εξαρτάται σχεδόν αποκλειστικά από την μηχανή που είναι φτιαγμένο το παιχνίδι. 

 

 

Καλά, θα έλεγα τι ακριβώς θα "πιάσει" στους περισσότερους τίτλους αλλά... τέλοσπάντων.  :-D

 

Titanfall 2 και Battlefront δεν είναι καθόλου απαιτητικά παιχνίδια. Το πρώτο τρέχει μηχανή γραφικών του 2004 και το δεύτερο αν και εντυπωσιακό οπτικά, είναι στην ουσία ένα arena shooter.

 

Βεβαίως και τα fps έχουν σχέση με το μηχάνημα. Όλες οι μηχανές γραφικών σήμερα είναι scalable για μεγαλύτερες αναλύσεις και ξεκλείδωτα fps.

Δεν υπάρχουν τίτλοι που είναι "φτιαγμένοι" για να τρέχουν στα 30fps. Απλώς οι devs κλειδώνουν σε αυτό το ρυθμό ανανέωσης για να αποφύγουν τα μεγάλα και απότομα drops στο performance.

Αν το μηχάνημα είναι αρκετά δυνατό, μια χαρά μπορούν να ξεκλειδώσουν το frame rate στα 60, όπως ακριβώς γίνεται με όλους τους multiplatform τίτλους στο PC.

 

 

Το μηχάνημα θα μπορεί φυσικά να πιάσει 4Κ αναλύσεις native αλλά όπως δείχνει και η επίσημη λίστα, η συντρηπτική πλειοψηφεία των σοβαρών 3rd party παιχνιδιών θα είναι στα 30fps, το οποίο είναι και πολύ λογικό αναλογικά με τα specs του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μετράει περισσότερο είναι ότι μηχάνημα τέτοιο με 500€ δεν φτιάχνεις στο PC. Είναι αρκετά "τίμιο" μηχάνημα για τα χρήματα που ζητούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δέχεται ποντίκι και πληκτρολόγιο τότε εγώ προσωπικά θα το σκεφτώ πάρα πολύ. 

 

Και να δέχεται (που θεωρώ πώς δεν θα έχει θέμα) να το κάνεις τί?

Αν θές στρατηγική ή moba ( o μόνος λόγος που έχω το pc) πώς θα βολευτείς σε σαλόνι να παίξεις?

Επίσης ο μεγαλύτερος λόγος για εμένα που πήρα και pc και δεν την πάλεψα μόνο με το xbox είναι ο SSD.

 

Συγνώμη αλλά δεν αντέχω να περιμένω περίπου ένα λεπτό όποτε πεθαίνει ο Geralt ή κάνει fast travel ενώ με τον SSD στο pc δεν παίρνει ούτε 5 δευτερόλεπτα.

 

Όταν βγεί κονσόλα με SSD (όχι sata 2 ) τότε θα το σκεφτώ και εγώ να πουλήσω το pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να δώσεις τόσα πολλά λεφτά για τηλεόραση φίλε! Μπορείς να βρεις πολύ πιο φτηνές τηλεοράσεις στο Skroutz!

 

 

Κοιτά επειδή μιλάμε για κονσόλα πολύ λίγα games θα είναι καλύτερα με keybord and mouse άλλα όπως και να έχει θα μπορείς!

 

https://www.windowscentral.com/how-use-mouse-and-keyboard-xbox-one

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου η κονσόλα δεν μπορεί να παίξει 4κ60fps αυτά τα παιχνίδια που είπες είναι upscale γιαυτο παίζουν στα 60 αν ήταν έτσι θα έπαιζαν και το Assassin’s και το athem

Είναι xbox one x άρθρο και όχι ps4 pro.Το xbox one x αποδεδειγμένα παίζει παιχνίδια σε 4κ 60fps.Εννοείται πως δεν θα τα παίζει όλα.Αυτό εξαρτάται από την μηχανή του παιχνιδιού και τον χρόνο που θα αφιερώσει ο developer για optimise.Λες για ubisoft και ea που όχι μόνο δεν κάνουν αυτό αλλά σου δίνουν ημιτελές παιχνίδια γεμάτα bugs.Δες forza 7 για 4κ60fps

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να δώσεις τόσα πολλά λεφτά για τηλεόραση φίλε! Μπορείς να βρεις πολύ πιο φτηνές τηλεοράσεις στο Skroutz!

 

 

Κοιτά επειδή μιλάμε για κονσόλα πολύ λίγα games θα είναι καλύτερα με keybord and mouse άλλα όπως και να έχει θα μπορείς!

 

https://www.windowscentral.com/how-use-mouse-and-keyboard-xbox-one

 

Τελικά δεν μου απάντησε κάποιος, το Xbox υποστηρίζει hdr, για δω όμως το αποτέλεσμα στην tv που έχω, θα πρέπει και αυτή να υποστηρίζει hdr σωστά?

 

- Το γνωρίζω ότι υπάρχουν και φθηνές τηλεοράσεις με 4κ και hdr αλλά μιλάμε στην καλύτερη για Κάνα 500αρι. Επίσης τι,να παρω μια μόνο για το Xbox? Και αυτή που έχω? Την είχα πάρει πριν 4 χρόνια περίπου και είχα δώσει 1100. Δεν μου κάθεται καλά να δώσω αλλά χρήματα για τv. -

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι xbox one x άρθρο και όχι ps4 pro.Το xbox one x αποδεδειγμένα παίζει παιχνίδια σε 4κ 60fps.Εννοείται πως δεν θα τα παίζει όλα.Αυτό εξαρτάται από την μηχανή του παιχνιδιού και τον χρόνο που θα αφιερώσει ο developer για optimise.Λες για ubisoft και ea που όχι μόνο δεν κάνουν αυτό αλλά σου δίνουν ημιτελές παιχνίδια γεμάτα bugs.Δες forza 7 για 4κ60fps

 

 

Χαχα με έκανες και γέλασα πάλι προφανώς και είσαι τρελός φαν, μόνο και μόνο που ανέφερες το forza μου απέδειξες ότι δεν σκαμπαζεις τίποτα.

 

https://media.giphy.com/media/Ne7aenG4oM1Py/giphy.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα με έκανες και γέλασα πάλι προφανώς και είσαι τρελός φαν, μόνο και μόνο που ανέφερες το forza μου απέδειξες ότι δεν σκαμπαζεις τίποτα. https://media.giphy.com/media/Ne7aenG4oM1Py/giphy.gif

Χαίρομαι που σε έκανα και γέλασες μαν!Αλλά δεν είμαι console fan.Απλά έχω μάτια και διάβασα την λίστα και τα παιχνίδια που θα παίζουν 4κ 60fps.Τώρα αν δεν μπορείς να διαβάσεις δεν φταίω εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που σε έκανα και γέλασες μαν!Αλλά δεν είμαι console fan.Απλά έχω μάτια και διάβασα την λίστα και τα παιχνίδια που θα παίζουν 4κ 60fps.Τώρα αν δεν μπορείς να διαβάσεις δεν φταίω εγώ.

 

Δηλαδη από την λίστα που διάβασες εσύ έβγαλες το συμπέρασμα ότι όλοι οι ΑΑΑ τίτλοι τρέχουν στα 60fps 4k? https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/99/A_man_Laughing.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη από την λίστα που διάβασες εσύ έβγαλες το συμπέρασμα ότι όλοι οι ΑΑΑ τίτλοι τρέχουν στα 60fps 4k? https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/99/A_man_Laughing.gif

Εγώ δεν είπα ότι όλοι οι τίτλοι θα είνα 60fps.Δεν διάβασες καν το πρώτο σχόλιο μου που παράθεσες.Στο οποίο λέω και εκεί ότι δεν θα τα παίζει όλα.Δεν έβγαλα κανένα συμπέρασμα.Διάβασα την λίστα,καθώς και άλλα sites.Έσυ έβγαλες συμπέρασμα ότι δεν θα παίζει σε 4k60fps ενώ η ίδια η λίστα περιέχει παιχνίδια σε 4k60fps.Τα οποία δεν είναι,ή δεν μας έχουν πει ότι είναι upscaled.To killing floor 2 λέει ότι είναι native σε 1800 άρα θα είναι upscaled.Κράζεις χωρίς λόγο και χωρίς επιχειρήματα.τέσπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...