Προς το περιεχόμενο

Αγγλο-Ελληνικά Companions για επίπεδο Αγγλικών C2


KonstantinosNew

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους.

Ψάχνω συγκεκριμένα βιβλία: Αγγλο-Ελληνικά Companions για επίπεδο C2. 

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια; Το ιδανικό θα είναι να έχει όσο πιο πολλές λέξεις γίνεται για αυτό το επίπεδο, αλλά αυστηρά μεταφρασμένες στα Ελληνικά, όχι στα Αγγλικά.

Έχω βρει πολλά μέσω γκουγκλαρίσματος, αλλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι αγγλο-ελληνικά companions, ή αγγλο-αγγλικά ή κάτι άλλο.

Άμα ξέρετε κάποιο καλό, προτείνετε το.

Υ.Γ: Michigan ECPE, Cambridge CPE ή κάτι άλλο, δεν παίζει ρόλο. Άμα ξέρετε κάποιο βιβλίο τέτοιου επιπέδου, πείτε το.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.book-it.gr/BURLINGTON/CAE-ALCE-C1-CPE-ECPE-C2/128-ECPE-Honors-Companion.html

 

εχει ελληνικη μεταφραση, συνωνυμο στα αγγλικα και ενα παραδειγμα στα αγγλικα για καθε λεξη.

εχει περιπου 2.000 λεξεις νομιζω και ειναι μια χαρα για προετοιμασια του ecpe michigan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση. Γνώριζα για αυτό το βιβλίο, αλλά δεν ήξερα αν οι μεταφράσεις είναι αγγλο-ελληνικές ή αγγλο-αγγλικές.

Όποιος άλλος ξέρει κάποιο άλλο καλό ας το γράψει. Εκτός από το Honors, έχω βρει και άλλα βιβλία - companions (Grivas, Stars and Spires, Sylvia Kar, Hellenic American Union κτλ), αλλά όπως έχω τονίσει δεν ξέρω αν είναι αγγλο-ελληνικές οι μεταφράσεις ή απλά αγγλο-αγγλικές.

Και πάλι ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...