Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου υπολογιστή για gaming, ταινίες


Tij1012

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από όσο ξέρω οι ΟΕΜ "δένουν" με κάποια συγκεκριμένα εξαρτήματα του PC. Έτσι έχω διαβάσει. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Έχεις ενεργοποιήσει ένα κλειδί σε πολλά PC? Γίνεται κάτι τέτοιο? Νόμιζα ήταν περιορισμένος ο αριθμός ή κάτι τέτοιο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστώ ρε man! Τα updates δουλεύουν κανονικά μετά; Είχες κανένα θέμα ποτέ;

 

επίσης αυτά τα περνάω στον ssd ε;

 

Ναι στον ssd. Ναι Updates κανονικότατα. Όχι κανένα πρόβλημα. Προσοχή για ιδιωτική (οικιακή χρήση)  αλλα θα έχεις πρόβλημα άν πρόκειται για επαγγελματική σε περίπτωση ελέγχου. Πρέπει να συνοδεύεται απο sticker και στην απόδειξη μαζί με το hardware μπλα μπλα μπλα.

Από όσο ξέρω οι ΟΕΜ "δένουν" με κάποια συγκεκριμένα εξαρτήματα του PC. Έτσι έχω διαβάσει. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Έχεις ενεργοποιήσει ένα κλειδί σε πολλά PC? Γίνεται κάτι τέτοιο? Νόμιζα ήταν περιορισμένος ο αριθμός ή κάτι τέτοιο :P

 

Έτσι είναι όπως το περιγράφεις αλλα το σόϊ μου τρία τέσσερα άτομα έχουν το ίδιο και το πήρε normally εδώ και αρκετό διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στον ssd. Ναι Updates κανονικότατα. Όχι κανένα πρόβλημα. Προσοχή για ιδιωτική (οικιακή χρήση)  αλλα θα έχεις πρόβλημα άν πρόκειται για επαγγελματική σε περίπτωση ελέγχου. Πρέπει να συνοδεύεται απο sticker και στην απόδειξη μαζί με το hardware μπλα μπλα μπλα.

 

Έτσι είναι όπως το περιγράφεις αλλα το σόϊ μου τρία τέσσερα άτομα έχουν το ίδιο και το πήρε normally εδώ και αρκετό διάστημα.

 

Έχει τύχει και σε φίλο μου αυτό αλλά επίσημη απάντηση δεν βρήκα μέσα το Internet. Όχι ότι μας χαλάει κι όλας. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους πάλι!  :-) 

Αυτήν την φορά με την σημαντική βοήθεια από συγκεκριμένα άτομα εντός του forum επιστρέφω για να γράψω τις τελικές επιλογές μου.

Σύντομα θα υλοποιηθεί η παρακάτω σύνθεση (πάνω-κάτω 1140 €) και απλώς την παραθέτω για να δείτε την τελική εικόνα της και αν όλα δείχνουν αν είναι καλά.
 

CPU:  AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz Six Core Socket AM4 65W Box 
Motherboard:  Asus Prime B350 Plus
RAM:  G.Skill 16GB DDR4-3000MHz 
GPU:  Gigabyte AMD GV-RX580AORUS-8GD 8 GB
PSU:  CoolerMaster G650M
SSD:  Samsung 850 Evo 250GB
HDD:  Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5" SATA ΙΙΙ
Case:  Nzxt Source 340 Elite Midi Tower Black/Red

 

Nα σημειώσω ότι το amazon.co.uk φάνηκε αντάξιο της πολύ καλής του φήμης καθώς υπήρχε μια μικρή καθυστέρηση με την GPU και κατόπιν επικοινωνίας θα μου την στείλουν εντός 48 ωρών. Επίσης μου έκανε μεγάλη εντύπωση το ότι μου έγραψαν ολόκληρο κατεβατό απολογούμενοι για αυτήν την εν λόγω καθυστέρηση και ότι θα ενημερωθώ άμεσα για την νέα κατάσταση της παραγγελίας μου.

Επίσης η τιμή της κάρτας γραφικών ανέρχεται στα 320 με 330 ευρώ (ανάλογα με την μετατροπή της ισοτιμίας που θα κάνουν).

Tέλος θα ήταν αγένεια από μέρους μου να μην ευχαριστήσω τους @naruto14 & @radiohead για την πολύτιμη βοήθεια και για τις εξίσου σημαντικές συμβουλές τους .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...