Προς το περιεχόμενο

Ψάχνωντας για το πακέτο..


PhoebusGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους
Πριν κατι ωρες αγορασα το πακετο του καρελια excellence
Ηταν ωραιο καπως βαρυ , αλλα οταν εψαξα ποση νικοτινη εχει επαθα πλακα λεω πως γινεται να με χτυπα με 1 νικοτινη..
Οποτε ρωτω τυχον καπνιστες να μου προτεινουν καποιο πακετο/καπνο που ειναι οσο πιο βαρυ γινεται , με φιλτρο παντα.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους

Πριν κατι ωρες αγορασα το πακετο του καρελια excellence

Ηταν ωραιο καπως βαρυ , αλλα οταν εψαξα ποση νικοτινη εχει επαθα πλακα λεω πως γινεται να με χτυπα με 1 νικοτινη..

Οποτε ρωτω τυχον καπνιστες να μου προτεινουν καποιο πακετο/καπνο που ειναι οσο πιο βαρυ γινεται , με φιλτρο παντα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Είμαι άσχετος με το θέμα, όταν λες βαρύ εννοείς σε γεύση ή να περιέχει περισσότερη νικοτίνη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι άσχετος με το θέμα, όταν λες βαρύ εννοείς σε γεύση ή να περιέχει περισσότερη νικοτίνη?

Βασικα μολις βρηκα μια δημοσιευση του υπουργειου υγειας (2016) , αποτι καταλαβα η μαξιμουμ νικοτινη που επιτρεπετε στην Ε.Ε ειναι 1 mg , οποτε αποτι φαινεται θα μεινω με την λαχταρα στο 1 mg.Εκτος εαν εσυ ξερεις καποια μαρκα που να εχει παραπανω , σε περιπτωση που εχει αποσυρθει ο νομος , η κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους

Πριν κατι ωρες αγορασα το πακετο του καρελια excellence

Ηταν ωραιο καπως βαρυ , αλλα οταν εψαξα ποση νικοτινη εχει επαθα πλακα λεω πως γινεται να με χτυπα με 1 νικοτινη..

Οποτε ρωτω τυχον καπνιστες να μου προτεινουν καποιο πακετο/καπνο που ειναι οσο πιο βαρυ γινεται , με φιλτρο παντα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Το πόσο "βαρύ'" ειναι ενα τσιγάρο ευθύνεται η πίσσα και οχι η νικοτίνη. Η νικοτίνη είναι μια ουσία που προκαλεί τον εθισμό.

 

Μην περιμένεις σε καινούρια πακέτα να βρεις πληροφορίες για πίσσα, νικοτίνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πόσο "βαρύ'" ειναι ενα τσιγάρο ευθύνεται η πίσσα και οχι η νικοτίνη. Η νικοτίνη είναι μια ουσία που προκαλεί τον εθισμό.

 

Μην περιμένεις σε καινούρια πακέτα να βρεις πληροφορίες για πίσσα, νικοτίνη.

μαλιστα δεν τοξερα , και οταν καποιος ζαλιζεται απο ενα "βαρυ" τσιγαρο , ειναι απο την πολυ πισσα ?

κατι θα βρω μπορω να μαθω ποση πισσα επιτρεπεται , ευχαριστω πολυ για την διευκρινιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οταν καποιος ζαλιζεται απο ενα "βαρυ" τσιγαρο , ειναι απο την πολυ πισσα ?

Οχι, προφανώς συμβαίνει γιατι δεν το σηκώνει ο οργανισμός σου.

 

 

μπορω να μαθω ποση πισσα επιτρεπεται

Δεν επιτρέπεται καθόλου, ειναι καρκίνος. Τι το θες το τσιγάρο αν σε χαλάει;

 

ΥΓ: Ελπίζω να μην κάνεις πλάκα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, προφανώς συμβαίνει γιατι δεν το σηκώνει ο οργανισμός σου.

 

 

Δεν επιτρέπεται καθόλου, ειναι καρκίνος. Τι το θες το τσιγάρο αν σε χαλάει;

 

ΥΓ: Ελπίζω να μην κάνεις πλάκα;

 οντως ειναι καρκινος .. κατεληξα στο οτι θα δοκιμασω τον καρελια dark blue (ισως αντιστοιχος με τα excellence) αυτο το τσιγαρο ειναι εντελως αποπνηχτικο , ισως φταιει το οτι ειναι καλοκαιρι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...