Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση (Facebook)


aOUaS88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,πηγα να αλλαξω ονομα χθες στο fb κ για καποιο λογο μου "κλειδωσε"  το account κ επρεπε να στειλω φωτο την ταυτοτητα μου να δουν κ καλα οτι ειμαι εγω κ οτι χρισιμοποιω κανονικο ονομα κ κατι παλαβα τετοια :P 

Tους εστειλα φωτο το ονομα κ την φωτογραφια κ μ λεει οτι αυτο θα παρει 30 μερες..Το εχει παθει κανεις η ξερει κανεις αν μπορω να ξεμπλοκαρω το account??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το είχα πάθει εγώ πριν καιρό αλλά τους έστειλα μια ότι να ναι ταυτότητα που έφτιαξα στο photoshop με το όνομα που ήθελα να έχω και μου το άλλαξαν ακριβώς την ίδια μέρα. δεν περίμενα σχεδόν καθόλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το είχα πάθει εγώ πριν καιρό αλλά τους έστειλα μια ότι να ναι ταυτότητα που έφτιαξα στο photoshop με το όνομα που ήθελα να έχω και μου το άλλαξαν ακριβώς την ίδια μέρα. δεν περίμενα σχεδόν καθόλου.

K πως εβγαλες ακρη..θυμασαι την διαδικασια??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το είχα πάθει εγώ πριν καιρό αλλά τους έστειλα μια ότι να ναι ταυτότητα που έφτιαξα στο photoshop με το όνομα που ήθελα να έχω και μου το άλλαξαν ακριβώς την ίδια μέρα. δεν περίμενα σχεδόν καθόλου.

Δεν πρέπει να είναι νόμιμο αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

K πως εβγαλες ακρη..θυμασαι την διαδικασια??

δεν θυμάμαι ακριβώς πως είχε γίνει. εγώ πάντως δεν μπορούσα να κάνω log in στον λογαριασμό μου αν δεν επιβεβαιωνα τα στοιχεία και νομίζω τελικά τα έστειλα σε email που μου έδωσαν αυτοί. αν ψάξεις εκεί που αλλάζεις όνομα θα σου εμφανίσει και τα βήματα λογικά που πρέπει να ακολουθήσεις, αν έχεις πρόσβαση βέβαια στον λογαριασμό.

Δεν πρέπει να είναι νόμιμο αυτό

ναι ζω επικίνδυνα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παπαριές, πλέον αν έχεις αλλάξει 2-3 φορές όνομα, σε ενημερώνουν με μήνυμα οτι η επόμενη φορά θα είναι η τελευταία και θα μπορείς να την κάνεις σε 60ημέρες ή κάποιο διάστημα τελος πάντων, μετά την τελευταία αλλαγή μπλοκάρετε οριστικά η αλλαγή ονόματος. Ταυτότητες και λοιπά κουραφέξαλα δεν μου έχει ζητήσει, και να ζητήσει δεν πρόκειται να δώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα ειχε ζητησει σε ενα τρολοπροφιλ που ειχα , και τους εστειλα τη φωτο με τα καινουρια (τοτε) διπλωματα χαχα :P

 

  diploma1.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

2 φορές μου εμφάνισε μύνημα οτι εντοπίστηκε ύποπτη δραστηριότητα στον λογαριασμό μου και ζητούσε ταυτότητες κλπ.Ξαναμπαίνω μετά απο 1-2 ημέρες και είχε επιλογή πρόσβασης με πιο απλό τρόπο.Την 1η φορά δεν θυμάμαι,την 2η φορά που ήταν πριν λίγες ημέρες ξαναμπήκα και είχε 3 επιλογές:Να μου στείλουν 3 φίλοι που είχα ορίσει(;)απο 1 κωδικό,η αριθμό τηλεφώνου η την ημερομηνία γέννησης.Εβαλα ημερομηνία που την έχω εξάλλου στο προφίλ μου και ξεμπλόκαρε.Δεν έχω καταχωρήσει αριθμό κινητού,βρήκαν ευκαιρία να το ζητήσουν.

Εγραφε πως η πρόσβαση ήταν απο Italy απο Chrome και έγραφε το μοντέλο του κινητού μου.

Μα@@@@ες.Δεν ανοίγω ποτέ location ούτε είχα μπεί απο Chrome(PC or smartphone).Ρίχνουν άδεια για να πιάσουν γεμάτα.Για να πάρουν αριθμό κινητού και κυρίως στοιχεία ταυτότητας.Δεν έχω αλλάξει όνομα.

Οταν μου το κάνει αυτό μου δίνει κίνητρο να σβήσω το FB.Πιστεύω πως δεν υπήρχε απόπειρα παραβίασης του λογαριασμού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...