Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το Galaxy J7+ της Samsung με διπλή κύρια κάμερα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλήθεια, θα ήθελα να μάθω πλέον ποσά διαφορετικά μοντέλα ανήκουν στην σειρά galaxy

λίγα, μόνο 388 μοντέλα... :P

 

http://www.gsmarena.com/results.php3?sQuickSearch=yes&sName=galaxy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν έχω την απαίτηση από τον πωλητή να έχει κάνει προηγουμένως έκθεση φωτογραφίας στο Γκάζι ... Πάω από κοντά και τσεκάρω.. Αν τώρα είναι από επαρχία ζητώ περισσότερες φωτογραφίες αν ήδη δεν με καλύπτει η αγγελία... Ή στη χειρότερη αν έχω αμφιβολίες δεν κιαγοράζω.

Άλλο θέλει να πει,αν κατάλαβα καλά.Οτι κοιτάνε όλοι στα σπεκσ τις κάμερες και τα μεγαπιξελ των κινητών,αλλά ουσιαστικά δεν τα χρησιμοποιούν ή δεν ξέρουν.Οι αγγελίες είναι ένα δείγμα,πιστεύω πως και στην καθημερινότητα τους οι περισσότεροι δεν αξιοποιούν τις οποίες καλές κάμερες έχουν στα κινητά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοκληρο τεχνολογικο φορουμ, ολη μερα διαβαζουμε για κινητα με φωτογραφικες με την τελευταια λεξη της τεχνολογιας, DSLR κ.α.

Λες "Ωραια, οι ανθρωποι ειναι ψαγμενοι. Ξερουν το αντικειμενο".

 

Πεταγεσαι μια βολτα απο αγγελιες. Και τι να δεις?

Δεν υπαρχει OΥΤΕ ΜΙΑ φωτο σε αγγελια που να ειναι καθαρη, με σωστο φωτισμο.

Μιλαμε για θολουρα και σκοταδια. Οχι αστεια.

Ψωνιζεις και παιρνεις γουρουνι στο σακι. Δε ξερεις σε τι κατασταση ειναι το αντικειμενο. Εχεις μονο μια ιδεα πως μοιαζει.

 

Τσαμπα γραφονται τα αρθρα? Τα διαβαζει κανενας?

Τα κινητα που εχει ο κοσμακης ειναι κατω των 50 ευρω?

Τα i-phone και τα Android των 800 ευρω που βλεπω ειναι κινεζικες απομιμησεις τους?

Γενικοτερα, κατι παει πολυ στραβα εν ετη 2017.

Εδώ ρε φίλε ήθελα να αγοράσω κάτι απο κάποιον στην τιμή που το έδινε (και που το έχει καιρό τώρα απούλητο και δεν παίζει να το πουλήσει ειδικά στην τιμή που το έχει  δεν λέω τι είναι γιατι θα το βρεις απευθείας μιας και μόνο αυτός το πουλάει )

 

και επειδή σαν τρόπο πληρωμής δεν δέχεται αντικαταβολή και ζητάει τράπεζα που βαριέμαι κυριολεκτικά να πάω τράπεζα και μέσω ebanking δεν μπορώ γιατι δεν έχω μετρητά αυτή την στιγμή σε λογαριασμό και πληρώνομαι την άλλη εβδομάδα

 

και του λέω πως θα ήθελα να πληρώσω με κάρτα και τον ρωτάω να μου πει το paypal του ή τον λογαριασμό απο ότι άλλο αντίστοιχο θέλει να τον πληρώσω έτσι...

 

 

και η απάντηση ήταν "όχι φίλε" προφανώς γιατι δεν έχει paypal και βαριέται/φοβάται να κάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ ρε φίλε ήθελα να αγοράσω κάτι απο κάποιον στην τιμή που το έδινε (και που το έχει καιρό τώρα απούλητο και δεν παίζει να το πουλήσει ειδικά στην τιμή που το έχει  δεν λέω τι είναι γιατι θα το βρεις απευθείας μιας και μόνο αυτός το πουλάει )

 

και επειδή σαν τρόπο πληρωμής δεν δέχεται αντικαταβολή και ζητάει τράπεζα που βαριέμαι κυριολεκτικά να πάω τράπεζα και μέσω ebanking δεν μπορώ γιατι δεν έχω μετρητά αυτή την στιγμή σε λογαριασμό και πληρώνομαι την άλλη εβδομάδα

 

και του λέω πως θα ήθελα να πληρώσω με κάρτα και τον ρωτάω να μου πει το paypal του ή τον λογαριασμό απο ότι άλλο αντίστοιχο θέλει να τον πληρώσω έτσι...

 

 

και η απάντηση ήταν "όχι φίλε" προφανώς γιατι δεν έχει paypal και βαριέται/φοβάται να κάνει...

 

Αυτός καλά κάνει γιατί το PP αντιστρέφεται, ενώ η τραπεζική μεταφορά όχι. Επειδή εσύ ξέρεις ότι δεν είσαι λωποδύτης, δεν σημαίνει ότι το ξέρουν όλοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο θέλει να πει,αν κατάλαβα καλά.Οτι κοιτάνε όλοι στα σπεκσ τις κάμερες και τα μεγαπιξελ των κινητών,αλλά ουσιαστικά δεν τα χρησιμοποιούν ή δεν ξέρουν.

 

Αυτή είναι η ιδέα στην φωτογραφίες από κινητό. Να το κάνει μόνο του και να δείχνει μια χαρά. Άμα θέλω να μάθω την θεωρία και την πρακτική της φωτογραφίας, θα έπαιρνα dslr, όχι high end κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oλο και περισσοτερα μοντελα βγαινουν με διπλη καμερα και τωρα τελευταια με τις διπλες καμερες σε καθετη διαταξη.

Πιστευω θα ακολουθησει και ανταγωνισμος αυτον την διαταξη!

pp,550x550.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι η ιδέα στην φωτογραφίες από κινητό. Να το κάνει μόνο του και να δείχνει μια χαρά. Άμα θέλω να μάθω την θεωρία και την πρακτική της φωτογραφίας, θα έπαιρνα dslr, όχι high end κινητό.

Κοίτα όμως πόση γκρίνια υπάρχει από κόσμο σε φόρουμ για κινητά πχ με 13 και 16 μεγαπιξελ κάμερες,ότι τραβανε χαλια φωτό το βράδυ,για τα φρειμ στα βίντεο,για τους αισθητήρες στις κάμερες κτλ.Αλλοι εχουν καλες κάμερες στα κινητα και δε τις χρησιμοποιούν σωστά,άλλοι έχουν μουφες και νομίζουν ότι θα τραβανε παπάδες.Εγω δεν είμαι σχετικός,λέω τι παρατηρω.Το να δείχνει μια χαρά μια φωτό όπως λες,είναι υποκειμενικό.Εσυ μπορεί να τη βλέπεις καλή,αλλά στην πραγματικότητα να είναι χάλια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα ενα κινητο απο σαμσουνγκ ετσι απλα για να πουλησει, πλεον οταν μπαινω για να παραγγειλω ανταλλακτικα κινητων ο καταλογος της σαμσουνγκ εχει γινει μια λιστα με το ιδιο κινητο σε 2 3 και 4 παραλλαγες. Οταν ο ανταγωνισμος δινει τη διπλη καμερα με 160 και 170 ευρω δεν υπαρχει λογος να παρω j7 και οταν σπασει η οθονη να δωσω το μισο νεφρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει τοσο το κινητό μην λεμε οτι να ναι ενα j7 ειναι με λιγο κάπως καλύτερα χαρακτηριστικά,που άλλοι τα πουλάνε σχεδόν στην μισή τιμη .

Ε ναι ρε φιλε πρέπει να βγάλει τα σπασμένα απο το νοτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...