Προς το περιεχόμενο

Εκπαίδευση σκύλου


trayban

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα βελγικό ποιμενικό και σκέφτομαι να το στείλω για εκπαίδευση στην Κοζάνη στο: whiteghosts k9,το έχει κανείς ακουστά; τι λε ει σαν ποιότητα; μη το καταστρέψω το σκυλάκι μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος και αν είναι ο συγκεκριμένος εκπαιδευτής , φιλική συμβουλή αλλά και συμβουλή πολλών , μην αφήσεις το σκυλί εκεί χωρίς να είσαι παρόν στην εκπαίδευση του , ούτε δευτερόλεπτο ! 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλυτερη επιλογη ειναι η εκπαιδευση κατ'οικον. Ερχεται ο εκπαιδευτης και μαζι εκπαιδευετε το σκυλο. Μαθαινεις και εσυ πως να χειριζεσαι τον σκυλο , αφου ουσιαστικα την εκπαιδευση την κανεις εσυ με μεντορα τον εκπαιδευτη. Ασε που πανω κατω τα λεφτα ειναι ιδια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιμές γνωρίζουμε ;;

Για βασική εκπαίδευση , οι ''μεγαλο-εκπαιδευτές'' ζητάνε και 700 € . 

 

Εγώ για φύλαξη και προστασία έχω ακούσει στην Θεσσαλονίκη και 1000€ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως για βασικη υπακοη αν ειναι μικρο το σκυλι δεν ειναι και τοσο δυσκολο να το κανεις και μονος

Γιατί αν είναι μεγάλο , είναι δύσκολο ; ; ; Το θέμα είναι τι θες από το σκυλί . Σίγουρα δεν σου είπα ότι είμαστε εκπαιδευτές , αλλά τα βασικά μπορείς να του τα μάθεις και μόνος . 

 

Σίγουρα με τις σωστές βάσεις θα χτίσεις μια σχέση ζωής , δε το συζητάμε , αλλά αν το θέμα του ανθρώπου είναι καθαρά να του μάθει να μην κατουράει μέσα , το ''έλα'' και το ''κάτσε'' που λέει ο λόγος , νομίζω δε χρειάζεται εκπαιδευτή . 

 

Ο καθένας κρίνει ανάλογα το τι θέλει . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως για βασικη υπακοη αν ειναι μικρο το σκυλι δεν ειναι και τοσο δυσκολο να το κανεις και μονος

ναι το ξερω ,ειναι πανεύκολο αλλα ήθελα φύλακα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και μονος σου μπορεις να εκπαιδευσεις το σκυλο.Δεν ειναι κατι δυσκολο.

 

Εξαρτάται από το σκύλο και τον όγκο του επίσης. Ένας τεράστιος ας πούμε θέλει πιο ειδική εκπαίδευση για να καταλάβει πως ο όγκος και το βάρος του μπορεί να δημιουργήσουν πολλά προβλήματα (χωρίς να είναι απαραίτητα άγριος ο σκύλος). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...