Προς το περιεχόμενο

Aspire 5930g


redalkis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβως το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ και με αλλαγή NEC tocin λύθηκε!!! Το σιγουρεψα όταν μου είπε ένας φίλος από την σελίδα να δω αν κλείνει όταν είναι με την μπαταρία!! Ότι χρειαστείς στείλε μο

σε ευχαριστώ  πολύ  θα το πάω σε κατάστημα να μου το αλλάξουν. 

μπορείς να μου πεις πόσο κόστισε  περίπου ...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πήρα από eBay και μου κόστισε μαζί με μεταφορικά 6.30. Εδώ στην Ελλάδα έχουν ένα εικαστικό περίπου. Τα τοποθέτησα μόνος μου Όμως, φαντάζομαι ότι ένα 30αρι θα σου τ8 πάρουν για την επισκευη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ερώτηση ( μπορεί και χαζή ) μετά από Οδύσσεια λόγω μπερδέματος του πακέτου , ό,τι να ναι δηλαδή , πήρα στα χέρια μου καινούργια

 

NVIDIA Geforce 9300M GS MXM II DDR2 512M VG.9MG06.003

 

ερώτηση : η καινούργια κάρτα δεν έχει μεταλικό πλαίσιο ( όπως θα δείτε στην εικόνα πιο μετά ) ενώ η παλιά κάρτα έχει μεταλικό πλαίσιο , βάζω χωρίς πρόβλημα την καινούργια ή πρέπει να βάλω και σ' αυτή πλαίσιο και πως ; B)

 

 

post-151794-0-08409000-1513954349_thumb.jpg

post-151794-0-69991300-1513954373_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγάζεις το πλαίσιο από την παλιά και το βάζεις στην καινούρια

είναι κολλημένο με ταινία διπλής όψης

Ευχαριστώ πολύ , και πως το βγάζω ; Το ζεσταίνω και φεύγει ή με ένα αιχμηρο αντικείμενο το ξεκολλάω ; B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγάζεις το πλαίσιο από την παλιά και το βάζεις στην καινούρια

είναι κολλημένο με ταινία διπλής όψης

 

Βρήκα πως αλλάζει το Laptop X-bracket GPU Spreader , τώρα είναι όλα εντάξει , δουλεύει ρολόι το Laptop , καλές γιορτές B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνήθως πιέζω μια μια την πλευρά που βιδώνει η κάθε βίδα και αν είμαι τυχερός βγαίνει εύκολα αλλιώς θέλει ζέσταμα να μαλακώσει η κόλλα

 

 

ολα καλά τελικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνήθως πιέζω μια μια την πλευρά που βιδώνει η κάθε βίδα και αν είμαι τυχερός βγαίνει εύκολα αλλιώς θέλει ζέσταμα να μαλακώσει η κόλλα

 

 

ολα καλά τελικά!

Έτσι το έκανα κι εγώ , από την μια τρύπα που μπαίνει η βίδα , έβαλα ένα ψιλό κατσαβιδάκι , το πίεσα με προσοχή , σιγά σιγά ξεκόλλησε , η κόλλα είναι πολύ δυνατή , φαντάσου πως πήρα το X-bracket χωρίς να αλλάξω ταινία διπλής όψεως, το τοποθέτησα στη καινούργια κάρτα γραφικών , βίδωσα τις 4 βίδες κανονικά , τώρα είναι όλα εντάξει B) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...