Προς το περιεχόμενο

Υψηλό θεωρείται το ποσό που πληρώνει η Apple στη Samsung για την οθόνη του iPhone X


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τόσο κάνουν οι amoled υψηλής ανάλυσης. Μάθανε τόσα χρόνια με σάπιες lcd από την lg, 720p και 1080p και τους έκατσε στραβά που πρέπει να πληρώσουν για να έχουν κάτι τεχνολογικά σύγχρονο.

 

Αλλιώς επενδύεις και κατασκευάζεις δικιά σου γραμμή παραγωγης η απλά μεταβιβαζεις το κόστος στον τελικό καταναλωτή. Θα πληρώσει.

Σάπιες οθόνες οι ips lcd των iphone (έστω και αν έχουν χαμηλή ανάλυση) όταν αναπαράγουν πιο πιστά τα χρώματα, από τα υπερκορεσμένα χρώματα των κινητών της Samsung; Δεν λέω, είναι εντυπωσιακές οι οθόνες των samsung αλλά μόνο την πραγματικότητα δεν απεικονίζουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τόσο κάνουν οι amoled υψηλής ανάλυσης. Μάθανε τόσα χρόνια με σάπιες lcd από την lg, 720p και 1080p και τους έκατσε στραβά που πρέπει να πληρώσουν για να έχουν κάτι τεχνολογικά σύγχρονο.

 

Αλλιώς επενδύεις και κατασκευάζεις δικιά σου γραμμή παραγωγης η απλά μεταβιβαζεις το κόστος στον τελικό καταναλωτή. Θα πληρώσει.

Μια φορα παντως απο το S7 ειναι ανωτερη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η εταιριες που φτιαχνουν αεροπλανα δεν φτιαχνουν κινητηρες αλλα πληρωνουν μερικα εκατομμυρια δολλαρια το κομματι στην general electric και στην rolls royce. Ετσι ειναι το εμποριο. Δεν μπορει να εισαι η κορυφη των παντων και να εισαι ανεξαρτητος απο προμηθευτες γιατι παντα ενα εξαρτημα καποιος ξερει καλυτερα απο εσενα να το κατασκευαζει.

 


Αιντα μπλέξανε κινητά με αεροπλάνα τώρα.
Ο πελάτης διαλέγει πάνω κάτω τη κινητήρα θέλει να φοράει το αεροπλάνο. Η Boeing κ η airbus δινουν τα σχέδια στην RR, P&W, GE, οποία θέλει μετά φτιάχνει. Τον πιο αποδοτικό/κατανάλωση κινητήρα θα τον διαλέξει μετά η εταιρία. Θα διαλέξει δεν θα του το δώσουν με το έτσι θέλω. Μετά μπαίνουν κ τα έξτρα (διαμόρφωση του αεροσκάφους) που διαφέρει από εταιρία σε εταιρία διότι κοστίζουν αυτά. Όποτε πάλι ο πελάτης πληρώνει.
Καμία σχέση κινητό τώρα με εδώ.

 

Επίσης η Boeing το 1934 έκανε μια αρχή για ανάπτυξη κινήτρων αλλά μετά σταμάτησε διότι θεωρούνταν παράνομο λόγω μονοπωλίου. Όποτε πολλά είναι κ πολιτική.

 

Several Boeing and Airbus aircraft have options for RR or competing engines. Notionally the competition helps improve the technology and keep the prices low (relatively speaking). For example, the 787 can be ordered with RR or GE engines.

 


Το θέμα είναι ότι η εταιρία στην τελική δεν πληρώνει "ΤΙΠΟΤΑ" διότι ο ΠΕΛΑΤΗΣ θα πληρώσει. Διφορετικα δεν θα υπήρχε ΚΕΡΔΟΣ.

 

Εγώ δεν πιστεύω ότι το μήλο πλήρωσε 120$ την οθόνη από τη στιγμή που βγάζουν από τη μύγα ξύγκι. Τσαμπατζήδες της πλάκας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορα παντως απο το S7 ειναι ανωτερη.

Good story η ωραίο ανέκδοτο. Φέτος ίσως φτάσει η Apple την ποιότητα των amoled μιας και θα βάλει oled της Samsung. Ίσως μιας και η Samsung πάλι τις καλύτερες τις κρατάει για τα κινητά της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω διαβαζω διαβαζω... και οι περισσοτεροι λετε πτι ναναι!! Ο αλλος λεει επιτελους θα εχει ποιοτητα η apple.. μα ειναι δυνατον; το λες αυτο για την εταιρεια που μπορεις να της προσαψεις πολλα αλλα οχι αυτο;; οταν ολα ηταν πλαστικα, η apple εβγαζε κινητα με αλουμινιο κ γυαλι..

 

Οσο για τις οθονες ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι θα αγορασει απο την σαμυ αφου η σαμυ ειναι κορυφη σε oled! Οπως ειπε κ ο φιλος παραπανω, η boeing και η airbus ειναι χαζοι κ αχρηστοι που αγοραζουν κινητηρες rolls η general?

 

Κ ρε παιδες ελεος πια με την τιμη του! Οσοι δεν ειναο φανς, ας παρουν xiaomi και huawei που ειναι αξιοπρεπεστατα!

 

Απλα ποτε δεν ειναι Apple....

Τέτοια θέλει να βλέπει η Apple και η κάθε Apple, και να τσιμπάει ένα +100€ τις τιμές κάθε χρόνο.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Μέσα" μπαίνουμε!! Σας το χαρίζουμε στα 1200ευρώ αχάριστοι!!

 

Μην κοιτάτε τα υπερσύγχρονα νέα γραφεία μας ...με δωρεές είναι φτιαγμένα....! Στις 12 Σεπ 2017 έχουμε περιφορά και λιτανεία του νέου Αϊ Φοουν για τους πιστούς μας!

giphy.gif

  :devil:  B)  :lol:  :lol:  :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος iphone 6s plus και galaxy s7 εδώ και πολύ καιρό έχω να πω ένα πράγμα, την samsung δεν την βλέπει η apple και όχι δεν είμαι προκατηλυμένος πλήρωσα και το ένιωσα στο πετσί που μέσα σε 1 βδομάδα το τηλέφωνο έγινε δώρο στην μητέρα μου καθώς δεν το άντεξα και μερικά lag έκανε (συγγνώμη που σας το χαλάω αλλά ναι κάνουν και lag τα iphone) και πολύ κακή κάμερα με πολύ στενό φακό και η οθόνη ήταν μια κωμωδία δίπλα στον S7. Όσο για τα χρώματα τα υπερκορεσμένα που λέτε υπάρχουν άπειρες ρυθμίσεις που ο ελληνάρας βαριέτε να ψάξει ή δεν μπορεί να κατανοήση τι σημαίνουν οπότε τα δουλεύει όλα στο auto αυτοί είστε. πολύ καλά τηλέφωνα τα apple και την ευχαριστώ σαν εταιρία γιατί όταν το έκλεψαν το τηλέφωνο στην μάνα μου το βρήκα μέσα σε 2 ώρες πράγμα που δεν θα συνέβαινε με το galaxy όμως προσωπικά δεν αγοράζω ένα τηλέφωνο για την ασφάλεια κλοπής που έχει αλλά το αγοράζω για αυτά που μου προσφέρει σαν τεχνικά χαρακτηριστικά και εκεί η Samsung είναι πολύ μπροστά και επιτέλους κόψτες την καραμέλα με το note που έσκαγε πότε θα καταλάβετε ότι η samsung την πάτησε γιατί για να κόψει έξοδα αγόρασε μπαταρία έτοιμη από άλλη εταιρία ΠΟΠ και της την έφεραν; σαν τηλέφωνο ήταν φανταστικό και πάλι πρώτη είναι και η apple πλέον τρίτη, σας πέρασε σε πωλήσεις 5 μήνες σερί η Huawei γελάει ο κόσμος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος iphone 6s plus και galaxy s7 εδώ και πολύ καιρό έχω να πω ένα πράγμα, την samsung δεν την βλέπει η apple και όχι δεν είμαι προκατηλυμένος πλήρωσα και το ένιωσα στο πετσί που μέσα σε 1 βδομάδα το τηλέφωνο έγινε δώρο στην μητέρα μου καθώς δεν το άντεξα και μερικά lag έκανε (συγγνώμη που σας το χαλάω αλλά ναι κάνουν και lag τα iphone) και πολύ κακή κάμερα με πολύ στενό φακό και η οθόνη ήταν μια κωμωδία δίπλα στον S7. Όσο για τα χρώματα τα υπερκορεσμένα που λέτε υπάρχουν άπειρες ρυθμίσεις που ο ελληνάρας βαριέτε να ψάξει ή δεν μπορεί να κατανοήση τι σημαίνουν οπότε τα δουλεύει όλα στο auto αυτοί είστε. πολύ καλά τηλέφωνα τα apple και την ευχαριστώ σαν εταιρία γιατί όταν το έκλεψαν το τηλέφωνο στην μάνα μου το βρήκα μέσα σε 2 ώρες πράγμα που δεν θα συνέβαινε με το galaxy όμως προσωπικά δεν αγοράζω ένα τηλέφωνο για την ασφάλεια κλοπής που έχει αλλά το αγοράζω για αυτά που μου προσφέρει σαν τεχνικά χαρακτηριστικά και εκεί η Samsung είναι πολύ μπροστά και επιτέλους κόψτες την καραμέλα με το note που έσκαγε πότε θα καταλάβετε ότι η samsung την πάτησε γιατί για να κόψει έξοδα αγόρασε μπαταρία έτοιμη από άλλη εταιρία ΠΟΠ και της την έφεραν; σαν τηλέφωνο ήταν φανταστικό και πάλι πρώτη είναι και η apple πλέον τρίτη, σας πέρασε σε πωλήσεις 5 μήνες σερί η Huawei γελάει ο κόσμος...

 

Εχετε το θρασσος μερικοι και λετε οτι ειχατε και 6s και S7, γελανε κι οι πετρες.

 

Τελευταια φορα που εβαλα το 6S διπλα στο S7 ουτε καν η φωτεινοτητα δεν ηταν καλυτερη στην AMOLED (χειροκινητη ρυθμιση και στις 2 συσκευες).

 

Ας μην μιλησουμε δε για το lag που ισχυριζεσαι οτι ειδες στον υπνο σου.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apple και samsung κάνουν την "μπιζνα" με τις οθόνες του νέου μήλου, πλουτίζουν και εσείς εδώ μιλάτε για χειροβομβίδες και αεροπλάνα ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε το θρασσος μερικοι και λετε οτι ειχατε και 6s και S7, γελανε κι οι πετρες.

 

Τελευταια φορα που εβαλα το 6S διπλα στο S7 ουτε καν η φωτεινοτητα δεν ηταν καλυτερη στην AMOLED (χειροκινητη ρυθμιση και στις 2 συσκευες).

 

 

Είπαμε,αφου ειναι καλύτερη η lcd,ΔΕΝ υπαρχει λόγος να αγοράσετε το νεο iphone με την υποδεέστερη amoled και να κουράζετε τα ματάκια σας-μεινετε με το παλιό.

Θα ανέβει και η αξία τους τώρα που θα πέσει η ποιότητα των καινούριων.

:rolleyes: :lol:

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα thread που μαζευτηκαν οι φανατικοι δυο στρατοπεδων και ανταλλαζουν μαχαιριες ,η χαρα του καταναλωτισμου να χαιρεστε τις εξαρτησεις παιδες....

κατοχος εως το 2012 mac υπολογιστη

και προσφατα μεχρι iphone 6s....

απο samsung μεχρι το s7

και οι δυο εταιριες ειναι η χαρα του promotion χωρις να προσφερουν οτι διαφημιζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος iphone 6s plus και galaxy s7 εδώ και πολύ καιρό έχω να πω ένα πράγμα, την samsung δεν την βλέπει η apple και όχι δεν είμαι προκατηλυμένος πλήρωσα και το ένιωσα στο πετσί που μέσα σε 1 βδομάδα το τηλέφωνο έγινε δώρο στην μητέρα μου καθώς δεν το άντεξα και μερικά lag έκανε (συγγνώμη που σας το χαλάω αλλά ναι κάνουν και lag τα iphone) και πολύ κακή κάμερα με πολύ στενό φακό και η οθόνη ήταν μια κωμωδία δίπλα στον S7. Όσο για τα χρώματα τα υπερκορεσμένα που λέτε υπάρχουν άπειρες ρυθμίσεις που ο ελληνάρας βαριέτε να ψάξει ή δεν μπορεί να κατανοήση τι σημαίνουν οπότε τα δουλεύει όλα στο auto αυτοί είστε. πολύ καλά τηλέφωνα τα apple και την ευχαριστώ σαν εταιρία γιατί όταν το έκλεψαν το τηλέφωνο στην μάνα μου το βρήκα μέσα σε 2 ώρες πράγμα που δεν θα συνέβαινε με το galaxy όμως προσωπικά δεν αγοράζω ένα τηλέφωνο για την ασφάλεια κλοπής που έχει αλλά το αγοράζω για αυτά που μου προσφέρει σαν τεχνικά χαρακτηριστικά και εκεί η Samsung είναι πολύ μπροστά και επιτέλους κόψτες την καραμέλα με το note που έσκαγε πότε θα καταλάβετε ότι η samsung την πάτησε γιατί για να κόψει έξοδα αγόρασε μπαταρία έτοιμη από άλλη εταιρία ΠΟΠ και της την έφεραν; σαν τηλέφωνο ήταν φανταστικό και πάλι πρώτη είναι και η apple πλέον τρίτη, σας πέρασε σε πωλήσεις 5 μήνες σερί η Huawei γελάει ο κόσμος...

Φιλε μου σε καταλαβαινω γιατι δυστυχώς οι χρονια χρηστες IOS δεν ξερουν οτι υπαρχει εικονιδιο "ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ" και μαντεψε οταν το πατας αλλαζεις τις ρυθμισεις στο κινητο σου........ΑΝΑΛΥΣΗ, ΒΑΘΟΣ ΧΡΩΜΑΤΩΝ, RINGTONES (ΠΟΝΕΜΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΣΤΟ)...........

νομιζουν οτι και τα samsung πρεπει να συνδεθουν αλλου για να κανεις καποια πραγματα.......

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12 Σεπτεμβρίου η Apple πρόκειται να αποκαλύψει το νέο iPhone.

 

Και το insomnia παραληρει, εχω ηδη εφοδιαστει με popcorn και cheetos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοια θέλει να βλέπει η Apple και η κάθε Apple, και να τσιμπάει ένα +100€ τις τιμές κάθε χρόνο.

Ενώ η Samsung τις κατεβάζει ? Μήπως τις χαρίζει κιόλας LOL?  Galaxy note 4 = 699 €  Galaxy Note 8 = 1029 € 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...