Προς το περιεχόμενο

σχετικα με καζινο και κερδη


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είχα διαβάσει μόνο τα μαυρισμένα και όταν έπεφτα στα υπογραμμισμένα άλλαζα στα επόμενα μαυρισμένα :P

 

έτσι νόμιζα ότι είσαι υποστηρικτής του ότι όσο περισσότερες φορές βγαίνει κόκκινο τόσο πιο κοντά είσαι στο να τύχεις μαύρο. 

 

χμμμμ δηλαδή εγώ που γράφω πιο συμμαζεμένα τα περνάς ένα σκαν κι έφυγε.

 

Τα δικά σου σεντόνια μάστορα δεν τα προσπέρναγα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ ξέρω ότι αν πάμε 10 παρέα στο καζίνο χωρίς αυτοκίνητο Τ ξημερώματα θα φύγουμε με τα πόδια, όλα τα υπόλοιπα είναι φιλοσοφίες του λωκου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι!

 

H πιθανότητα του μαύρου είναι ίση με του κόκιννου και είναι 1/2-1/(37x2)

Η πιθανότητα του 0 ή πράσινου είναι 1/37.

Επεξ/σία από Whitefanged
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο μεγαλωνει το δειγμα τοσο πλησιαζει την στατιστικη πιθανοτητα % που υπολογιζουμε.

Πχ 48% πιθανοτητα να ερθει κοκκινο, μπορει στην πραξη να σημαινει οτι τις πρωτες 30 φορες θα ερθει κοκκινο μετα 20 φορες μαυρο κλπ. Μετα απο 1000 γυρους ομως, οντως θα εχει ερθει κοκκινο 480 φορες σχεδον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λενε το ιδιο.Η πιθανοτητα να κατσει 2η φορα σερι η μπιλια στο κοκκινο ναι μεν δεν εξαρταται απο την προηγούμενη ΑΛΛΑ το να ερθουν δυο συνεχομενα κοκκινα η δυο συνεχομενα μαυρα η κοκκινο και μετα μαυρο η μαυρο και μετα κοκκινο υπολογιζεται και ειναι 25%.Οπως στα ζαρια το να φερεις ενα εξαρι σε μια ζαρια ειναι 1/6 η στα δυο ζαρια να φερεις εξαρες ειναι 1/36 η το να φερεις δυο φορες εξαρες σερι ειναι 0,07%.Ολα ειναι πιθανοτητες.

Αυτό τέλος πάντων που έβαλε ο Joshua21.

 

Ο ένας υπολόγιζε τι θα γίνει στις 20 φορές σερί, ο άλλος τι θα γίνει την 20η φορά αν έχει γίνει κάτι τις προηγούμενες 19.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και 2 μηνες πηγαινω σε ενα καζινο και καθε φορα σχεδον βγαζω λεφτα πανω απο 50ευρω

ενω ολοι οι φιλοι μου χανουν :P και με κραζουν τυχαιο ειναι? η απλα με ταιζουν για να αρμεξουν μετα? :P

εχω χασει βεβαια αλλα ελαχιστα 10-20ευρω το πολυ και αλλες φορες στα λεφτα μου ξερεις κανεις τι παιζει η ολη φαση με το καζινο?

Καζίνο = νόμιμη απάτη. Όχι επειδή κλέβουν αλλά γιατί στηρίζονται στην πλάνη των τζογαδόρων και σε καμία περίπτωση δε περιμένουν να ζήσουν από άτομα που θα πάνε για πλάκα.

Όποιος κερδίζει στις αρχές να θυμάσαι είναι κατάρα, άτομα σαν εσένα είναι μελλοντικοί αιμοδότες.

 

Blackjack και πολύ πολύ περισσότερο το πόκερ είναι τέχνη, ο άσχετος δεν έχει καμία τύχη.

 

 

Το Blackjack είναι σίγουρα παιχνίδι τύχης και όχι τέχνης! Έχω δει άσχετους να κερδίζουν και μάλιστα σε σερί επισκέψεις. Όταν μπορούσε να εφαρμοστεί το card counting ίσχυαν αυτά που λες, πλέον μόνο σε λέσχες δεν έχουν μηχάνημα αλλά με που το ξεκινήσεις τρως μόνιμο ban.

 

Όσοι παίζουν είναι κοινοί τζογαδόροι με αυταπάτες που νομίζουν πως έχουν τον έλεγχο του παιχνιδιού επειδή "αποφασίζουν" για την κίνηση τους ή επειδή ξέρουν βασική στρατηγική και απλά μειώνουν την γκανιότα. Είναι τέχνη αυτά; Σίγουρη χασούρα είναι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το blackjack δεν ειναι μονο παιχνιδι τυχης.Φυσικα ο μόνος σιγουρος τροπος να κερδίσεις το παιχνιδι ηταν να μετρας φυλλα πραγμα το οποιο δεν γίνεται σημερα.Παρόλα αυτα δεν σημαίνει ότι σρο παιχνιδι δεν υπαρχουν optimal ιδανικες τελοσπαντων κινησεις που μπορεί να κανει ενας παιχτης.Σε 1v1 παιχνιδι με τον ντίλερ δεν υπαρχουν πολλα περιθώρια λαθους,υπάρχουν πίνακες που δειχνουν το οπτιμαλ(δηλαδη τραβάω,πασο,διπλασιασμος) για κάθε πιθανή περίπτωση(πχ εσυ εχεις 14 και ο ντίλερ εχει 8).ΑΛΛΑ σε τραπεζι με πολλους παιχτες,για να κυλήσει σωστα η παρτιδα πρεπει οι τελευταίοι που μιλανε να ξερουν πολυ καλα το παιχνιδι γιατι απο μια κίνηση τους κρίνεται το αν κερδισει ολο το τραπεζι.πχ αν τελευταιος παιχτης εχει 12 και ο ντίλερ 10ρι ο παιχτης ΠΡΕΠΕΙ να τραβηξει,και εαν δεν τραβηξει μπορει να παρει και ολο το τραπεζι στο λαιμο του.Μην ακουσω καποιον να λεει οτι βλεπεις τι εχει περασει δεξια,το παιχνιδι παιζεται με πολλαπλες τραπουλες και δεν εχει καμια σημασια αν ολο το τραπεζι εχρι παρει 3ρια και 4ρια,και οτι εσυ μαλλον τωρα θα παρεις 10ρι.Εαν πιστευετε ότι το blackjack δεν εχει διαβασμα ειστε πολυ λαθος.Θελει πολυ τυχη αλλα σιγουρα αν θελετε καποιο edge απεναντι στο καζινο τοτε στην ερωτηση black jack η ρουλετα η απαντηση ειναι σιγουρα το πρωτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσο και να διαβάζεις θα πάρεις @@ και θα σου φάει τα λεφτά το καζίνο μαζί με το περιθωριακό προσωπικό του που έχει για κοράκια.

 

Αυτό που αναφέρεις είναι η βασική στρατηγική, πράγμα πολύ εύκολο να μάθει κάποιος απ' έξω (ευκολότερο και από το να μάθει τάβλι). Όσοι την ξέρουν δε σημαίνει πως έχουν κανένα σοβαρό πλεονέκτημα από όσους δε την ξέρουν και ας παίζουν μόνοι τους. Το μόνο που καταφέρνουν είναι να μειώνουν λίγο την γκανιότα, στο τέλος όμως είναι όλοι χαμένοι γιατί το παιχνίδι προϋποθέτει να παίξεις αρκετές πάσες. Όσες πάσες παίζεις τόσο μεγαλώνεις τις πιθανότητες της χασούρας λόγο γκανιότας.Θυμήσου πως η γκανιότα προέρχεται επειδή ο dealer παίζει τελευταίος και ας έχεις καεί εσύ πρώτος με τη βασική στρατηγική  :-D

 

Όσον αφορά το πως παίζουν τα τελευταία κουτιά είναι μια ακόμα πλάνη, μου έχει τύχει άπειρες φορές να κερδίζει όλο το τραπέζι ή οι περισσότεροι, επειδή ο τελευταίος είναι άσχετος.

 

Είναι εντελώς θέμα τύχης η σειρά των φύλλων που θα έρθουν εκτός αν τα μετράς! Ειδικά όταν υπάρχει μηχάνημα και ανακατεύει 4 ως 8 τράπουλες σε κάθε γύρο ΔΕΝ υπάρχει ροή. Μάλιστα τα "μαύρα" καζίνο επίτηδες δεν έχουν μηχάνημα γιατί εκτός του ότι θέλουν να φαίνονται πιο δίκαια, στηρίζονται και στην ψυχολογία των παιχτών για την ροή που έχει το παπούτσι. Στην πραγματικότητα όμως αφήνουν μόνο το 1/3 με το 1/4 της τράπουλας να παίζει οπότε πάλι χάνεται η ροή.

 

Όπως είπα και στο προηγούμενο post όλα τα παιχνίδια του καζίνο στηρίζονται στην πλάνη των τζογαδόρων. Και η ρουλέτα έχει τα δικά της συστήματα με στρατηγικές ακόμα και για το που θα πέσει η μπίλια (visual ballistics). Αν ήταν παιχνίδια που θέλανε τέχνη δε θα βρισκόντουσαν στο καζίνο γιατί ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΧΑΝΟΥΝ μαθηματικώς ούτε από ένα άτομο. Επίσης σε καμία περίπτωση δε πρέπει κάποιος να παίρνει σοβαρά όσα ακούει από τζογαδόρους ή μέσα στα καζίνο, μιλάμε για εξωγήινους με δικά τους 'πιστεύω". Πρόκειται για τόσο αρρωστημένο περιβάλλον που ακόμα και μερικοί από τους dealers κολλάνε το μικρόβιο με αποτέλεσμα να πηγαίνουν στο τέλος της βάρδιας τους σε λέσχες για blackjack ή ρουλέτα και να χάνουν το μισθό τους.

 

 

Θελει πολυ τυχη αλλα σιγουρα αν θελετε καποιο edge απεναντι στο καζινο τοτε στην ερωτηση black jack η ρουλετα η απαντηση ειναι σιγουρα το πρωτο.

 

Βάση καθαρά προσωπικής μου άποψης η ρουλέτα είναι πολύ καλύτερη γιατί στο blackjack πολλές πάσες είναι χαμένες μπρος - πίσω ότι και αν κάνεις. Στη ρουλέτα (θεωρητικά πάντα), ποτέ δεν υπάρχει 100% το ενδεχόμενο να χάσεις μια μπίλια γιατί πάντα εξαρτάται από το που θα πέσει και αν παρατηρήσεις οι πιο νευρικοί παίχτες βρίσκονται στα τραπέζια του blackjack.

Επεξ/σία από johnkal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γρηγορη ερωτηση. Πως μπορει να εντοπιστει το card counting? Θελω να πω, οκ καταλαβαινω γιατι απαγορευεται, αλλα δεν καταλαβαινω πως ελεγχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρηγορη ερωτηση. Πως μπορει να εντοπιστει το card counting? Θελω να πω, οκ καταλαβαινω γιατι απαγορευεται, αλλα δεν καταλαβαινω πως ελεγχεται.

 

Αν πάει κάποιος στο καζίνο και κερδίζει σε όλα τα παιχνιδια :P  σκέψου αν μπορούσες να το κάνεις θα πήγαινες να βγάλεις 1000 ευρώ ή 1000000 σε μια βράδια? Αν έκανες το πρώτο θα την γλίτωνες,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν πάει κάποιος στο καζίνο και κερδίζει σε όλα τα παιχνιδια :P  σκέψου αν μπορούσες να το κάνεις θα πήγαινες να βγάλεις 1000 ευρώ ή 1000000 σε μια βράδια? Αν έκανες το πρώτο θα την γλίτωνες,

Koιτα αν μπορουσα να το κανω, θα υιοθετουσα μια στρατηγικη τυπου "κερδιζω 3 φορες χανω 1" ή κατι τετοιο με ποσα που δε θα τραβουσαν την προσοχη :lol: 

Γι'αυτο και μου κανει εντυπωση, δηλαδη καποιος που μπορει να το κανει αυτο θεωρητικα δε θα παει να λυσει το οικονομικο του με τη μια, οποτε αναρωτιεμαι πως το καταλαβαινουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koιτα αν μπορουσα να το κανω, θα υιοθετουσα μια στρατηγικη τυπου "κερδιζω 3 φορες χανω 1" ή κατι τετοιο με ποσα που δε θα τραβουσαν την προσοχη :lol:

Γι'αυτο και μου κανει εντυπωση, δηλαδη καποιος που μπορει να το κανει αυτο θεωρητικα δε θα παει να λυσει το οικονομικο του με τη μια, οποτε αναρωτιεμαι πως το καταλαβαινουν.

 

Αυτό λες εσύ κι εγώ που δεν είμαστε εθισμένοι στο τζόγο, ένας τζογαδόρος δεν θα μπορεί να σταματήσει σε μικροποσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...