Προς το περιεχόμενο

Apple iPad Pro 12.9" WiFi and Cellular (256GB) 815,4 € @germanos [ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΑ]


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν υπαρχει περιπτωση να φτασει αντιστοιχες τιμες...μιλαμε για φετινη σειρα και οχι για ξεστοκαρισμα

δεν εχεις δικιο, ειναι το προηγουμενο μοντελο ειπαν τα παιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν εχεις δικιο, ειναι το προηγουμενο μοντελο ειπαν τα παιδια.

Χαιρω πολυ για το προηγουμενο μοντελο λεμε σε ολο το thread...διαβασε ξανα λιγο τι εγραψα και σε ποιο ποστ αναφερομαι.

Στο ipad pro του 2017 αναφερθηκε ο φιλος πιο πανω και ειπα οτι στην φετινη black friday αποκλειεται να πεσει σε χαμηλες τιμες αντιστοιχες με αυτες που περιγραφονται (για την παλια σειρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπό, έγινε η παραλαβή, iPad 12.9 256GB ασημί. Παραγγελία Παρασκευή, παραλαβή Δευτέρα.
Το πρώτο πράγμα που μου έκανε εντύπωση είναι ένα συνοδευτικό χαρτί που παρέλαβα από τη Γερμανός και έλεγε ότι για τα iPad ο χρόνος που δικαιούσαι αντικατάσταση είναι 3 (τρεις!) εργάσιμες ημέρες μαζί με την ημέρα αγοράς! Με έζωσαν κάπως τα φίδια και είπα να ελέγξω το μηχάνημα άμεσα:
1. Καταρχήν επιχειρώντας να το ανοίξω συνειδητοποίησα ότι η μπαταρία ήταν στο μηδέν. Δεν ξέρω αν είναι κακό αυτό όμως σε ότι iPad και iPhone έχουν περάσει από τα χέρια μου πάντα είχε μισό φορτισμένη μπαταρία από το κουτί. Έτρεξα και το battery life και μου έβγαλε 2% battery wear, αντίστοιχα σε καινούργιο iPhone έβγαλε 0% μόλις το πήρα και 3% μετά από κάνα εξάμηνο βαριάς χρήσης.
2. Power button. Εδώ νομίζω ότι ατύχησα. Το power button δεν δουλεύει ότι κι αν προσπάθησα. Πατιέται κανονικά όμως δεν έχει καμία λειτουργία. Και πατημένο που το κράτησα δεν αντέδρασε καθόλου. Το μόνο που φαίνεται να κάνει είναι restart αν το κρατήσω πατημένο μαζί με το home button, αλλιώς δεν κάνει τίποτα.
3. Όταν κάνω shut down (όχι restart), κάνει επανεκκίνηση εκτός αν είναι εκτός πρίζας όποτε αναβοσβήνει η λευκή οθόνη με το μήλο και μένει εκεί μέχρι να το βάλω στην πρίζα.
Τελοσπαντων θα ζητήσω αντικατάσταση κ βλέπουμε, με συγχωρείτε κ για τη φλυαρία, με έχει πιάσει το παράπονο.. :-/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν σφραγισμένο κανονικά, παλιότερα μου είχαν δώσει refurbished iPhone, λόγω βλάβης στο υποδοχέα φόρτισης, αλλά χωρίς καμία συσκευασία, μόνο οι ζελατίνες, ούτε κουτιά ούτε καλώδια..
Τους έστειλα ένα email να μου το αντικαταστήσουν (με νέο εννοείτε, δεν πλήρωσα για ανακατασκευασμένο) ή να μου δώσουν πίσω τα χρήματα. Για να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την έχω πατήσει κι εγώ με ipad από προσφορά του Γερμανού, συγκεκριμένα ipad mini 3. όταν το πήρα δε φόρτιζε και στο σέρβις μου είπαν ότι έχει φουσκώσει η μπαταρία. Προφανώς τα σκοτώνουν επειδή είναι πολύ καιρό σε στόκ και έχει αδειάσει η μπαταρία τους, και ως γνωστόν οι μπαταρίες λιθίου όταν μείνουν άδειες πολύ καιρό χαλάνε. οπότε όποιος πάρει είναι ρουλέτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 32 ειναι αραγε αρκετα σαν χωρητικοτητα γιατι αρχιζω και το σκεφτομαι...

Καλημέρα,

 

Έχοντας περάσει από διάφορες συσκευές iOS θεωρώ πως είναι πολύ λίγα για τη δική μου χρήση. Αν εσύ το θες μόνο για σερφάρισμα κι emails τότε μάλλον θα σου κάνει. Αν θες όμως να εγκαθιστάς εφαρμογές, να αποθηκεύεις μουσική κλπ τότε είναι λίγα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...