Προς το περιεχόμενο

Ο Tim Cook πιστεύει ότι το iPhone X «αξίζει τα λεφτά του»


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μοντέλο;

 

Αυτά εδώ

 

https://www.gearbest.com/sports-fitness-headphones/pp_356162.html?vip=2662899&gclid=CjwKCAjwxo3OBRBpEiwAS7X62ejRXwg1EmSYl8w-XD4gC19NHLs9SnS6xKSxKtuitweIF7T7wgSq9xoCIjoQAvD_BwE

 

Είναι και σε flash sale και διαθέτουν και μικρόφωνο για να τα χρησιμοποιείς σαν Hands Free όταν τρέχεις. Τα έχω ένα χρόνο και έχω μείνει μλκας με την απόδοσή τους τόσο σε ένταση όσο και σε ποιότητα ήχου.

iphone+meizu=GREAT

 

Που να δεις τι καλά που συνεργάζεται και το Health App με το Xiaomi Mi Band 2 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 211
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτά εδώ

 

https://www.gearbest.com/sports-fitness-headphones/pp_356162.html?vip=2662899&gclid=CjwKCAjwxo3OBRBpEiwAS7X62ejRXwg1EmSYl8w-XD4gC19NHLs9SnS6xKSxKtuitweIF7T7wgSq9xoCIjoQAvD_BwE

 

Είναι και σε flash sale και διαθέτουν και μικρόφωνο για να τα χρησιμοποιείς σαν Hands Free όταν τρέχεις. Τα έχω ένα χρόνο και έχω μείνει μλκας με την απόδοσή τους τόσο σε ένταση όσο και σε ποιότητα ήχου.

 

Που να δεις τι καλά που συνεργάζεται και το Health App με το Xiaomi Mi Band 2 

 

Αυτά εδώ

 

https://www.gearbest.com/sports-fitness-headphones/pp_356162.html?vip=2662899&gclid=CjwKCAjwxo3OBRBpEiwAS7X62ejRXwg1EmSYl8w-XD4gC19NHLs9SnS6xKSxKtuitweIF7T7wgSq9xoCIjoQAvD_BwE

 

Είναι και σε flash sale και διαθέτουν και μικρόφωνο για να τα χρησιμοποιείς σαν Hands Free όταν τρέχεις. Τα έχω ένα χρόνο και έχω μείνει μλκας με την απόδοσή τους τόσο σε ένταση όσο και σε ποιότητα ήχου.

 

Που να δεις τι καλά που συνεργάζεται και το Health App με το Xiaomi Mi Band 2 

σε πιστευω πλακα κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το X στο επίπεδο που έχουν φθάσει πλέον τα κινητά μπορεί να θεωρηθεί υπολογιστής και-ναι-τα αξίζει τα λεφτά του.Αν δεν είχα δυο παιδιά και την εφορία να μου τα τρώει θα το αγόραζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το X στο επίπεδο που έχουν φθάσει πλέον τα κινητά μπορεί να θεωρηθεί υπολογιστής και-ναι-τα αξίζει τα λεφτά του.Αν δεν είχα δυο παιδιά και την εφορία να μου τα τρώει θα το αγόραζα.

 

Δεν προσφέρει κάτι ουσιωδώς διαφορετικό σε σχέση με το 8αρι, το οποίο επίσης θεωρείται υπολογιστής ή το 7 ή το 6, πέρα από την όποια διαφορά στην ταχύτητα εκτέλεσης εντολών και εφαρμογών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το X στο επίπεδο που έχουν φθάσει πλέον τα κινητά μπορεί να θεωρηθεί υπολογιστής και-ναι-τα αξίζει τα λεφτά του.Αν δεν είχα δυο παιδιά και την εφορία να μου τα τρώει θα το αγόραζα.

Aν ειχε και dexstation ..........

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν ειχε και dexstation ..........

 

Αυτο ειναι μια μεγαλη αληθεια.. Ουσιαστικα για ταξιδι επαγγελματικο ή αναψυχης ή κανα 3ημερακι περνω το S8+ μου, περνω τον σκληρο μου και το dex station μου και βλεπω ταινιες,σερφαρω ιντερνετ, περναω φωτογραφιες απο την dslr μου για αντιγραφα μην τις εχω μονο στις CF μου και εχω desktop experience γενικα εφοσον υπαρχει μονο ενα hdmi διαθεσιμο οπου παω.. Μouse και keyboard BT ή ενσυρματα και τελος.. Πολυ μεγαλη βοηθεια και ουσιαστικα καταργει την αναγκη για laptop ή tablet εφοσον το εχεις μαζι σου..

Κυριολεκτικα στο τελευταιο ταξιδι που ηταν και το πρωτο που το χρησιμοποιησα για 10 μερες σε ξενοδοχειο εμεινα κατευχαριστημενος..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου…

εγω δεν  μπορω να βαλω ακομα dex (s7edge),αληθεια τωρα,δεν σου φαινεται βολικο με κοστος 90 ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι θα υπαρξει τετοια συνεχεια.. Λογικα του χρονου θα εχουμε iPhone 9/9Plus ή 8s/8s Plus με oled οθονες σε φουλ διαθεσιμοτητα πλεον για ολα τα μοντελα.

Το X ειναι επετειακο και για αυτο ειχε την ξεχωριστη ονομασια. Ειναι επισης ενα προιον niche που απλα εκτελει καθηκοντα marketing για την εταιρεια δεδομενης της περιορισμενης διαθεσιμοτητας του. Tι σημασια εχει αν θα το παρει στα χερια του, του χρονου ο μεσος χρηστης, η εταιρεια το καθηκον της το εκανε και επιτυχημενα.. Δημιουργησε το hype γυρω απο το συγχρονο iPhone που μεχρι να ειναι ενα actual available market product θα μπορει πλεον να ειναι ετοιμη να λανσαρει τα νεα μοντελα..

 

Επισης σε γενικοτερο πλαισιο πληθωριστικα ειμαστε εκτος αρκετα και στα νεα iPhone και στo Note 8 και στο τι ετοιμαζονται να παρουσιασουν νεες ναυαρχιδες.. Εχω την εντυπωση οτι δοκιμαζουν την αγορα μεχρι που ειναι διατεθειμενη να πληρωσει και αναλογα θα κανουν adjust τις τιμες μελλοντικα..

 

Στα Samsung περιμενεις να πεσει λιγο η τιμη τους και τα περνεις .. 

Στα iPhone αφου θες καλη τιμη μεταπωλησης και σταθερη τιμη στην διαρκεια του χρονου,πληρωσε το καπελακι εξ αρχης.. 

Μην ανησυχειτε ξερουν πως θα τα παρουν ο καθενας.. 

 

Προσωπικα εχω πληρωσει πολλες φορες το bleeding edge και αδρα.. Αλλα νομος μου ειναι το bleeding edge να φερνει πραγματικα νεες τεχνολογιες και πραγματα που θελω πραγματικα να δοκιμασω για πρωτη φορα και οχι αναμασημενα προιοντα. 

 

Προσωπικά πιστεύω οτι η ανακοίνωση καινούγιου μοντέλου κάθε χρόνο είναι λίγο υπερβολή για την Apple έως πολλή υπερβολή για την Samsung. Η Apple ποιο πιθανόν είναι να κυκλοφωρήσει iPhone 8S του χρόνου χωρίς μεγάλες αλλαγές. Η Samsung απο την άλλη άμα δεν κάνει καλές πωλήσεις με το Note 8 δεν βλέπω να κυκλοφωρεί καινούργιο Note του χρόνου.

 

Πιστέω οτι τα SmartPhones κρατάνε δεν κρατάνε 4 χρόνια.  Ειδικά στα Android μέσα σε 2 χρόνια σταματάνε να βγάζουνε Updates και το πολύ να βγάλουν κανά patch για security vulnerability.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά πιστεύω οτι η ανακοίνωση καινούγιου μοντέλου κάθε χρόνο είναι λίγο υπερβολή για την Apple έως πολλή υπερβολή για την Samsung. Η Apple ποιο πιθανόν είναι να κυκλοφωρήσει iPhone 8S του χρόνου χωρίς μεγάλες αλλαγές. Η Samsung απο την άλλη άμα δεν κάνει καλές πωλήσεις με το Note 8 δεν βλέπω να κυκλοφωρεί καινούργιο Note του χρόνου.

 

Πιστέω οτι τα SmartPhones κρατάνε δεν κρατάνε 4 χρόνια.  Ειδικά στα Android μέσα σε 2 χρόνια σταματάνε να βγάζουνε Updates και το πολύ να βγάλουν κανά patch για security vulnerability.

 

Αν καταλαβα καλα θεωρεις οτι δεν θα δεις καινουργια μοντελα απο Samsung/Apple του χρονου; Ποτε το ειδες τελευταια φορα αυτο; 

Το Note απλα δεν κυκλοφορησε με την ονομασια 6 μια χρονια πηγε κατευθειαν στο 7 και μετα αποσυρθηκε λογω του προβληματος. Αλλα κανονικα εχει βγει καινουριο μοντελο οπως και στα galaxy καθε χρονια, οπως και στα Apple προιοντα.. Απλα η Sammy καποια μοντελα τα κυκλοφορησε αποκλειστικα σε καποιες αγορες για 1-2 χρονια.

 

εγω δεν  μπορω να βαλω ακομα dex (s7edge),αληθεια τωρα,δεν σου φαινεται βολικο με κοστος 90 ε?

 

Νομιζω οτι το εννοει για το αρθρο και δεν αναφεροταν στο Dex

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τώρα καμιά δεκαριά σελίδες που γράφουν το μακρύ τους και το κοντό τους Android fanboys.

 

Τα οποία αν αύριο έπιαναν το τζόκερ το πρώτο πράγμα που θα έκαναν θα ήταν να αγοράσουν ένα X 256 gb και μία Bugatti Chiron και όσα τους είχαν μείνει θα τα έτρωγαν σε μετατροπές και προγράμματα βελτίωσης της Bugatti με σκούπες, χταπόδια και φίλτρα ελευθέρας, ενώ παράλληλα θα είχαν βάλει Neon μέχρι και στο χειρόφρενο, γιατί ο Έλληνας ξέρει πάντα καλύτερα τι πραγματικά χρειάζεται ένα αυτοκίνητο, ένα κινητό και μία γυναίκα. ;)

 

κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια μαλλον.

Μα ο μόνος λόγος που δεν αλλάζω το iPhone είναι το iOS. Είναι γνωστό ότι ο ανταγωνισμός εδώ και χρόνια προσφέρει καλύτερες οθόνες, ασύρματη φόρτιση και άλλα διάφορα καλούδια που τώρα ξεκίνησε η Apple να τα βάζει στις συσκευές της.

 

οι περιορισμοι και οι απαγορευσεις ως selling point?!

 

ενδιαφερον!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι μια μεγαλη αληθεια.. Ουσιαστικα για ταξιδι επαγγελματικο ή αναψυχης ή κανα 3ημερακι περνω το S8+ μου, περνω τον σκληρο μου και το dex station μου και βλεπω ταινιες,σερφαρω ιντερνετ, περναω φωτογραφιες απο την dslr μου για αντιγραφα μην τις εχω μονο στις CF μου και εχω desktop experience γενικα εφοσον υπαρχει μονο ενα hdmi διαθεσιμο οπου παω.. Μouse και keyboard BT ή ενσυρματα και τελος.. Πολυ μεγαλη βοηθεια και ουσιαστικα καταργει την αναγκη για laptop ή tablet εφοσον το εχεις μαζι σου..

Κυριολεκτικα στο τελευταιο ταξιδι που ηταν και το πρωτο που το χρησιμοποιησα για 10 μερες σε ξενοδοχειο εμεινα κατευχαριστημενος..

 

Δηλαδή 6 πράγματα (1 τηλέφωνο, 1 σκληρο, 1 dex station, 1 hdmi, 1 Μouse, 1 keyboard BT) αντικαθιστούν 1 (tablet ή Laptop) και θεωρείται ευκολία αυτό;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω desktop experience γενικα εφοσον υπαρχει μονο ενα hdmi διαθεσιμο οπου παω.. Μouse και keyboard BT ή ενσυρματα και τελος.. Πολυ μεγαλη βοηθεια και ουσιαστικα καταργει την αναγκη για laptop ή tablet εφοσον το εχεις μαζι σου..

 

Τι να πω, όπως βολεύεται ο καθένας αλλά εγώ δεν θεωρώ ευκολία να ψάχνω να βρω οθόνη με hdmi για "desktop experience" σε ταξίδια... 

 

Πόσο μάλλον να κουβαλάω και όλα τα υπόλοιπα εξαρτήματα που αναφέρεις αντί για ένα laptop/tablet τα οποία μια χαρά κάνουν για ταινίες, internet και... φωτογραφίες. 

 

Καταλαβαίνω ότι έχει ένα futuristic effect το να θεωρείς το κινητό σου ως ένα desktop σύστημα (σε συνδυασμό με ένα κάρο περιφεριακά), αλλά όλο αυτό που περιγράφεις μόνο "βοήθεια" δεν θα το έλεγα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή 6 πράγματα (1 τηλέφωνο, 1 σκληρο, 1 dex station, 1 hdmi, 1 Μouse, 1 keyboard BT) αντικαθιστούν 1 (tablet ή Laptop) και θεωρείται ευκολία αυτό;

 

Συγνωμη για να καταλαβω περαν του tablet που ειναι αστειο και που το αναφερω γιατι δεν μπορει να αντικαθιστησει ενα λαπτοπ ειναι ενα κινητο με μεγαλη οθονη, ποσο χωρο νομιζεις οτι πιανουν ολα αυτα στην βαλιτσα σου και συγκριτικα τι θεωρεις πιο χρηστικο απο πλευρας φορητοτητας σε ενα ταξιδι; Το βαρος ενος μικρου πουγγιου-σακουλας και του κινητου σου ή το κινητο σου και το λαπτοπ σου ή το tablet σου συν οτι εξτρα περιφερειακα εχεις;

Για να μην σε παω στο πιο σημαντικο και καυτο ερωτημα.. Οικονομικα τι συμφερει

Ενα κινητο και ενα λαπτοπ με BT mouse και ισως και εξωτερικο σκληρο αν δεν φτανει αυτος που εχεις ή ενα κινητο και ενα dex με τα περιφερειακα που εχεις σπιτι σου; Νομιζω οτι δεν χρειαζεται καν να σου απαντησω.. 

Ειδικα αν εισαι στην αγορα για ενα νεο λαπτοπ,ταμπλετ που θα σου στοιχισει ενα 600αρι ακατεβατο για να μην πω 1000αρι αν θες κατι με φορητοτητα καλη, οι συγκρισεις ειναι απλα αστειες.

 

 

Τι να πω, όπως βολεύεται ο καθένας αλλά εγώ δεν θεωρώ ευκολία να ψάχνω να βρω οθόνη με hdmi για "desktop experience" σε ταξίδια... 

 

Πόσο μάλλον να κουβαλάω και όλα τα υπόλοιπα εξαρτήματα που αναφέρεις αντί για ένα laptop/tablet τα οποία μια χαρά κάνουν για ταινίες, internet και... φωτογραφίες. 

 

Καταλαβαίνω ότι έχει ένα futuristic effect το να θεωρείς το κινητό σου ως ένα desktop σύστημα (σε συνδυασμό με ένα κάρο περιφεριακά), αλλά όλο αυτό που περιγράφεις μόνο "βοήθεια" δεν θα το έλεγα. 

 

Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να ψαξεις κατι.. Καθε ξενοδοχειο/ενοικιαζομενο ή ακομη και hostel εν ετει 2017 που σεβεται τον εαυτο του εχει μια TV με ενα απλο HDMI.. Aν ειναι στις κατω ραχες και ειναι ακομη με 480p TV και scart ε οκ τι να σου πω αλλα μιλαμε για 2017 και συσκευες συγχρονες.. Ενα απλο HDMI ειναι..

Τα εξαρτηματα οπως απαντησα και απο επανω δεν ειναι αποκλειστικα μονο για ενα χρηστη του Dex.. Δηλαδη εγω ταξιδι με το trackpad δεν παω ποτε στο laptop γιατι θα το σπασω δεν παιζει, εχω bt mouse.. Ο σκληρος ειναι επιλεκτικος αλλα ειλικρινα ποσο βαρος μπορει να εχει ενα passportaki; USB OTG ή το πεταω κατευθειαν τον εξωτερικο στο dex και τελος..Και δεν χρειαζεται καν αυτο με τις micro sd που εχει το κινητο μου περνω μια 256αρα και τελειωνω, απλα ειναι ευκολια.. Οποτε τι μας εχει μεινει στην ουσια ενα mouse bt και ενα καλωδιο hdmi.. Αν πελαγωνετε με αυτα παιδια σορρυ αλλα οκ μαλλον εχουμε εντελως αντιθετη αποψη περι φορητοτητας.. Σε ενα πουγκακι χωραει ολη η πραματεια παιδια μην προσπαθουμε τωρα να απαξιωσουμε πραγματα και καταστασεις χωρις λογο νομιζω κοιταμε εκει που κοροιδευουμε.. Γιατι και στο ταμπλετακι ή στο laptop για ταξιδι ολο και κανα περιφερειακακι εχουμε μαζι μας μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας..

 

Εν παση περιπτωσει επειδη ειναι αλλο thread εδω και επειδη δεν ειμαι εδω να πουλησω το dex station της Sammy δεν με καιει τι κανει ο καθενας και τι θεωρει ο καθενας πρεπον και φορητοτητα ή next big thing που απλουστευει την ζωη του και γλυτωνει και πολλα λεφτα απο παραπλευρες αναβαθμισεις (λεγε με tablet ή λεγε με λαπτοπ)  ενω κλαιγεται για τα 200+ του iPhone X και του Note 8, εγω οτι ειχα να πω το ειπα.. 

 

On topic λοιπον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...