Προς το περιεχόμενο

Η Sony επιβεβαίωσε ότι οι νέες της συσκευές θα βασίζονται σε ένα ολοκληρωτικά νέο σχεδιασμό


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τρέμω στην ιδέα ότι θα αποκτήσουν στρογγυλαδες καμπύλες 3 τρύπες πίσω (κάμερες-αποτυπωμα) γραμμές και άλλα σχέδια και εξαφανιστεί ο αγαπημένος για μένα μονόλιθος.

Τα λατρεύω εμφανισιακά τα sony.

Να βελτιώσει ωφέλιμη επιφάνεια οκ,αλλά να μη φύγει το δαχτυλικο από το πλάι να μη πάει το ηχείο κάτω να μη βάλει κανένα κουμπί κάτω η τίποτα φωτάκια αντί για τα on screen navigation πλήκτρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο Xperia Z (Φλεβάρης 2013)... Το σοκ που είχα πάθει όταν πρωτοείδα το θεϊκό διαφημιστικο σποτάκι.

 

Είναι το μοναδικό Sony που είχα ποτέ γιατί πιστεύω είναι και το ομορφοτερο. Μέχρι σήμερα.

πες τα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα εμφανιση είναι καθαρά υποκειμενικό.
Εμενα πχ μου αρεσουν ετσι αρκει να μαζέψουν αρκετα τα bezels .
κατα τα αλλα ποιοτικα τηλέφωνα, fingerprint στο σωστο σημειο, τιμές αλμυρές αλλα πέφτουν γρήγορα. android χωρις bloatware και ειναι βουτυρο ακομα και μετα απο 10 μερες λειτουργιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 80% των κινητων που κυκλοφορουν παγκοσμιος φοραει sony φακους για φωτογραφιες και video. περισοτερα απο τα μισα βγαζουν πολυ καθαρες φωτογραφιες και video και ενα ποσοστο γυρω στο 20% απο αυτο το 80% βγαζει σχεδον τελειες φωτο και video. Η sony απο το 100% των κινητων της με φακους sony (του π@υστη δηλ αν επερνε απο αλλη εταιρεια φακους)...μολις το 10% βγαζει απλα καλες φωτο και video και ειναι και κινητα ''ναυαρχιδες''. τα ποιο φθηνα κινητα της sony οι φωτογραφιες τους ειναι απλα τραγικες για μια εταιρεια που αν μη τη αλλο την ξερουμε για το ποσο καθαρη εικονα εχουν στις tv και το οτι εχουν τις καλυτερες εμπορικες και οχι επαγγελματικες φωτογραφικες μηχανες απο θεμα αναλυσης τουλαχιστον.....!!!!! σε σχεση παντα με αλλες εταιρειες οπως samsung, lg, huawei (οχι με leica camera), xiaomi, one plus, htc κτλ.....

γιατι το κανει αυτο η sony....ποτε μου δεν καταλαβα..!!!

πρωην κατοχος Z1, Z3, C5 ultra 

κακα τα ψεματα αλλα για εμενα προσωπικα ΠΛΕΟΝ μια αγορα κινητου θα την κανω με βαση τις φωτογραφιες που βγαζει και την τιμη του και οχι για το ποσο ομορφο ειναι η ποσο γρηγορα μπορει να τρεχει τις εφαρμογες. 

πανω κατω ολα το ιδιο γρηγορα ειναι με διαφορα ενα με δυο  δευτερολεπτα ανα εφαρμογη. μλκιες δηλ.

SONY...δεν σε σωνει ουτε το ντιζαιν αν αλλαξεις ουτε η εικονα αν ειναι 4Κ ουτε αν φοραει επεξεργαστη snapdragon...ουτε τιποτα. 

διορθωσε αρκετα τις φωτο σου για να εχω ενα βασικο λογο να σε αγορασω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες τα!!!

Απιθανο design το πρωτο Xperia.

Πραγματικα οι Ιαπωνες είχαν "ζωγραφίσει". 

 

Και εκείνο το στρογγυλό, μεγάλο power button... σαν ρολόι ένα πράγμα.

respect.

 

https://www.youtube.com/watch?v=fK2Y4qf8v_o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αλλα οταν πηγα και αγορασα απο περιεργεια το z3 compact εμεινα ! Μετα πηρε και το σοϊ εμεινε και αυτο! Καλη η Sony τίμια εταιρια!!! Θα χαρω πολυ ξανα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Σοβαρά ρε παιδιά, θα τον αλλάξουμε τον σχεδιασμό, δεν κάνουμε πλάκα!"

 

Δεν θυμάμαι να έχω δει πιο άσχημα κινητά ποτέ και πουθενά. Ακόμα και τα κινέζικα της δεκάρας είναι πολύ πιο ωραία.

 

Σχετικά με τις επιδόσεις έχω ακούσει πολύ καλά λόγια (υποστήριξη διφορούμενες απόψεις), αλλά πως να γίνει, προϊόντα όπως τα κινητά, πρέπει να σου αρέσει και να τα βλέπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίδιο κινητό τόσα χρόνια, το καλο είναι ότι αν σου αρέσει ο σχεδιασμος μπορείς να το αναβαθμίζεις παίρνοντας το επόμενο, εμένα παντως στα sony πιο πολυ με χαλαει το ui..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήθελε και αν είχε καλή προγραμματιστική ομάδα για το ui της,  η Sony θα έβγαζε τρομερές συσκευές. Με την τεχνογνωσία που έχει εύκολα.

 

Αλλά ποιο μεγάλο τζίρο κάνει με τους αισθητήρες που προμηθεύει όλο τον κόσμο παρά με τις συσκευές καθεαυτού. Για αυτό τα κινητά της είναι τρε μπαναλ πλέον... Για να δούμε με αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...