Προς το περιεχόμενο

Η LG λανσάρισε το K7i με… αντικουνουπική τεχνολογία


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκατομυρια θανατοι και η μονη αμυνα σε αυτες τις χωρες ειναι μακρια ρουχα , Deet και τα κλασικα αποθητικα (και τα εμβολια).

Ροζ καπακια με φενγκ-σούι αρωματα και βζζζζζζ "αντικουνουπικα" μπρελοκακια ειναι για να μην πω ...

για υπερηχους λεει - back to 80s :P

http://www.lg.com/in/mobile-phones/lg-LGX230I-brown

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης papars είπε:
Όταν σε μερικά χρόνια το ενσωματώσει η apple στα iphone θα μιλάτε για innovation ....
 
P.s. Η μάνα μου με χαρά θα το αγόραζε το συγκεκριμένο κινητό της LG.  Θα γλίτωνε από τα φιδάκια.
 
Η Apple έχει λανσάρει την τεχνολογία εδώ και αρκετό καιρό με το iphone 7.

Δεν έχει αποδειχτεί ακόμα ότι διώχνει τα κουνούπια, αλλά η ιδέα έχει πέσει στο τραπέζι από πέρυσι και χωρίς χαμηλά specs ,όπως αυτά του κινητού του άρθρου... Η τεχνολογία του αποτελεί μέρος του back cover (όπως του κινητού του άρθρου), απλά είναι πιο διακριτική... Εξάλλου όλα είναι θέμα software. Σε μελλοντική αναβάθμιση θα δουλεύει μια χαρά.
Άμα έχεις τεχνογνωσία... 

 

 

 

Δεν μπορούν όλοι οι Ινδοί να σκάσουν 1000ρικο όπως εμείς οι ελληναράδες :P
Κ 100€ για Ινδία είναι πολλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γατάκια, εγώ έχω βρει την επόμενη γενιά του κινητού. Smartphone με την δυνατότητα να βγάζει σιωπηλά κλανίδια για να διώχνεις τους ανεπιθύμητους που στέκονται δίπλα σου στο μετρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γατάκια, εγώ έχω βρει την επόμενη γενιά του κινητού. Smartphone με την δυνατότητα να βγάζει σιωπηλά κλανίδια για να διώχνεις τους ανεπιθύμητους που στέκονται δίπλα σου στο μετρό.

 

Φαε μια φασολαδα με 2 ευρω κι ασε τα smartphone με 500-1000 ευρω χωρις χημικα... Οταν θα παιρνεις τηλ. θα ειναι σαν να βαζεις εναν κ@λο στα μουτρα σου! :-D  :fear:  :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αποδειχθεί σε σοβαρές επιστημονικές μελέτες ότι η απώθηση κουνουπιών με υπερήχους είναι μια απάτη. Δεν τιμά καθόλου την LG ότι πλασάρει τέτοιες βρωμιές , σε οποιαδήποτε χώρα κι αν το κάνει.

 

http://www.bbc.com/news/magazine-20669080

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι προφανες - μια απατη που συνεχιζεται ... Και σε χωρες με ελονοσια ειναι εγκλημα να τα πλασαρουν .

Εδω οι πολιτισμενοι εχουμε περιοχες τιγκα στο κουνουπι αφου δεν εγιναν ψεκασμοι ,  το σκουπιδι παει συνεφο , βουλωμενες αποχ/σεις κτλ. - ε βαλτε το κινητο σκουλαρικι και ολα καλα :P και ας εχουν στις αυλες σκουριαρικα βαρελια με στασιμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω η νοκια εβαλε 3g στο 3310 το αντικουνουπικο κινητο τι να μου λεει. Και σιγα την εφευρεση. Με ενα ολοκληρωμενο 555 2 αντιστασεις ενα πυκνωτη και ενα ηχειακι φτιαχνω υπερηχο 4-5 khz και ετοιμο το αντικουνουπικο. Με αναλογικα εξαρτηματα χωρις καμια ψηφιακη τεχνολογια.

Πρώτον 4-5khz δεν είναι υπέρηχοι (ακούμε και 18khz κάποιοι) και δεύτερον τα αντικουνουπικά που στηρίζονται στο σύστημα παίζουν διαφορετικές συχνότητες αλλάζοντας το "τραγούδι" τους κάθε τόσο ενώ επίσης διαθέτουν αρκετά "προγράμματα" (δεν αρέσουν σε όλα τα κουνούπια τα ίδια τραγούδια :P). 

 

Για το 3g στο 3310 συμφωνώ με μόνη εξαίρεση/δικαιολογία ότι θέλουν να λειτουργήσει και σε μέρη που καταργήθηκε ή σύντομα θα καταργηθεί το 2g (κάτι αυστραλίες ξέρω γω). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω η νοκια εβαλε 3g στο 3310 το αντικουνουπικο κινητο τι να μου λεει. Και σιγα την εφευρεση. Με ενα ολοκληρωμενο 555 2 αντιστασεις ενα πυκνωτη και ενα ηχειακι φτιαχνω υπερηχο 4-5 khz και ετοιμο το αντικουνουπικο. Με αναλογικα εξαρτηματα χωρις καμια ψηφιακη τεχνολογια.

το ολοκληρωμένο δεν είναι ψηφιακό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...