Προς το περιεχόμενο

Επίδομα ανεργίας - ημερομηνία καταβολής


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει απλά δεν ήθελα να δώσω εθνική...

Αυτό με την πληρωμή τι ισχύει; τέλη του μηνός η μετά τις 9 κάθε μήνα;

Κατάλαβα... νομίζω όμως ότι δεν μπορούν να πάρουν τα λεφτά του ταμείου ακόμα κι αν χρωστάς πχ. Ρώτησέ το να δεις μήπως χρειάζεται να κάνεις κάτι (να δηλώσεις ακατάσχετο κλπ).

 

Για την πληρωμή μόνο το κάθε μήνα και Παρασκευή θυμάμαι, κάπου στο πρώτο μισό του μήνα. Λογικά ισχύουν αυτά που λέει ο blazar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατάλαβα... νομίζω όμως ότι δεν μπορούν να πάρουν τα λεφτά του ταμείου ακόμα κι αν χρωστάς πχ. Ρώτησέ το να δεις μήπως χρειάζεται να κάνεις κάτι (να δηλώσεις ακατάσχετο κλπ).

 

Για την πληρωμή μόνο το κάθε μήνα και Παρασκευή θυμάμαι, κάπου στο πρώτο μισό του μήνα. Λογικά ισχύουν αυτά που λέει ο blazar.

Ακατάσχετο μπορείς έναν λογαριασμό, βάλαμε της Πειραιώς... Έκανα δόσεις στην εφορία αλλά δεν ξέρω αν τα παίρνουν ακόμα και με δόσεις :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακατάσχετο μπορείς έναν λογαριασμό, βάλαμε της Πειραιώς... Έκανα δόσεις στην εφορία αλλά δεν ξέρω αν τα παίρνουν ακόμα και με δόσεις :)

 

Με μια γρήγορη αναζήτηση είδα ότι το επίδομα ανεργίας είναι ακατάσχετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια γρήγορη αναζήτηση είδα ότι το επίδομα ανεργίας είναι ακατάσχετο.

σε ευχαριστω...μπορεις ομως να τους εχεις εμπιστοσυνη αυτους που ειπαν οτι ο βασικος μισθος θα παει στην Ελλαδα 720 και εχει παει 420 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επίδομα ανεργίας δεν πιστεύω να το πειράξουν.

μπορει επειδη πληρωνω να μη το πειραξουν...εχω αφησει μεσα σε αυτον τον λογαριασμο εδω και 5 ημερες 1 ευρω και δεν κουνιεται :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει τα απαιτούμενα ένσημα (μην ξεχνάς ότι δεν πιάνονται οι τελευταίοι 2 μήνες), 360€ παίρνει κάθε πρώτη Παρασκευή, μετά τις 9 του μηνός.

Αφού λήξει ο χρόνος, παίρνει πάλι 200€ για έναν χρονο, το ίδιο με πρίν.

Δηλαδη το ποσο που θα παρει καποιος ο οποιος επιδοτηθηκε με 360,00 για ενα χρονο, εφοσον ληξει το 12 μηνο και εφοσον συνεχιζει να ειναι ανεργος ειναι 200,00 για ακομη ενα χρονο η ειναι διαφορετικο το ποσο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ξερά 200άρια. Χωρίς δώρα, επίδομα αδείας, κτλ.

Απλά κάθε μήνα, για 12 μήνες πάλι, 200€

Μια χαρά είναι και τα 200, αν θέλουν όμως στα δίνουν η είναι στάνταρ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής είναι στάνταρ. Αν όμως από εδώ και πέρα, αλλάξει τίποτα, δεν το γνωρίζω.

Δεν νομίζω να αλλάξει...

Να σε ρωτήσω.... Το τρίτο χρόνο δίνουν κάτι ξέρεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'όσο γνωρίζω τίποτα. Και καλό θα είναι από τον δεύτερο χρόνο να ψάχνεις κάτι, γιατί μετά παίζει να έχεις πρόβλημα με την ασφάλεια του Ι.Κ.Α. Θέλει να έχεις κάποια ένσημα που αντιστοιχούν σε κάθε χρόνο, γιατί μετά δεν θα έχεις βιβλιάριο.

Αν στη δική σου περίπτωση, μπορείς να βάλεις την γυναίκα σου στο δικό σου, τότε οκ.

Με επιφύλαξη όμως, γιατί δεν ξέρω ακριβώς τις προϋποθέσεις. Απλά το θυμάμαι και αυτό.

Καλύτερα όμως να το ρωτήσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'όσο γνωρίζω τίποτα. Και καλό θα είναι από τον δεύτερο χρόνο να ψάχνεις κάτι, γιατί μετά παίζει να έχεις πρόβλημα με την ασφάλεια του Ι.Κ.Α. Θέλει να έχεις κάποια ένσημα που αντιστοιχούν σε κάθε χρόνο, γιατί μετά δεν θα έχεις βιβλιάριο.

Αν στη δική σου περίπτωση, μπορείς να βάλεις την γυναίκα σου στο δικό σου, τότε οκ.

Με επιφύλαξη όμως, γιατί δεν ξέρω ακριβώς τις προϋποθέσεις. Απλά το θυμάμαι και αυτό.

Καλύτερα όμως να το ρωτήσεις

Μπορώ να βάλω και την γυναίκα και τα παιδιά, απλά θέλω να την ξεκουράσω λίγο δουλεύει συνέχεια από τα 18 έως τα 40,πολλα χρόνια, ειδικά αν έχεις παιδιά.

Φυσικά μετά τον πρώτο χρόνο θα ψάξει κάτι σε 4ωρο απλά ρωτάω για τον δεύτερο χρόνο, ποτέ δεν ξέρεις ίσως πάνε στραβά όλα.

 

Από αλλά καλούδια γενικώς οι άνεργοι τι έχουν μήπως γνωρίζεις για να μην ανοίγω νέο θέμα; είμαι 43 και δουλεύω από τα 19 συνέχεια δεν πήρα ποτέ ταμείο άστα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά μακάρι να μην μπεις ποτέ στο ταμείο. Μπορεί να σου φαίνεται σαν "κατάρα", αλλά πίστεψέ με, είναι για το καλό σου.

Για όλες τις παροχές, εδώ.

https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/asfalish/158865/ta-dikaiomata-ton-anergon-apo-tin-katoxi-kartas-anergias-sto-site-tou-oaed/amp

 

Το σημαντικότερο νομίζω πως είναι οι δωρεάν μετακινήσεις, το επίδομα θέρμανσης και οι δωρεάν διακοπές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ξερά 200άρια. Χωρίς δώρα, επίδομα αδείας, κτλ.

Απλά κάθε μήνα, για 12 μήνες πάλι, 200€

 

Αυτό δεν το έκοψαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...