Προς το περιεχόμενο

Printing Problem..


Lothar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα προβλημα με τον εκτυπωτη μου. Συγκεκριμενα ειναι ενας inkjet HP.Οταν τυπωνω κατι, φευγει ευκολα το μελανι απο τη σελιδα και γινεται μουτζουρα. Ειναι θεμα χαρτιού? Δε ξερω τι σοι χαρτι ειναι αυτο που εχω, ισως φταιει αυτο.

Για πειτε καμια ιδεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πολύ μεγάλη πιθανότητα να μην είναι καλό το χαρτί..

Αλλά παίζει να μην είναι καλό το μελάνει...

Επίσης παίζει να μην το αφήνεις πολύ να στεγνώσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χαρτί δεν είναι αρκετά απορροφητικό ώστε να στεγνώσει γρήγορα το μελάνι. Επίσης μπορεί να έχει περάσει την ημερομηνία λήξης του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ektos apo calibration mporei na exoun mazepsei vromia oi kefales tou hp kai na theloun katharisma,pare mia mpatoneta kai katharise tis apo tin mavrila kai tis trixes gyrw apo tin iridizousa perioxh h opoia einai i akida tis kefalis meta kane etsi kai alliws calibration gia na eisai ok mias kai tha tis bgaleis gia na tis kathariseis...kalo tha itan na mas peis kai to montelo tou hp sou mipws katebasoume kamia xtra idea

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο εκτυπωτης ειναι ο HP deskjet 920c.

Εκανα αυτοματο καθαρισμο των μελανιων αλλα τιποτα. Το περιεργο ειναι οτι το προβλημα εμφανιζεται μονο με το μαυρο μελανι. Τυπωσα μια test page και τα χρωματα δε΄έχουν αυτο το προβλημα. Ισως εχει χαλασει το μαυρο μελανι.

Τελευται λυση ειναι να κανω manual καθαρισμο του μαυρου μελανιου με μπατονετα.

Οσο για τη ποσοτητα του μελανιου το ειχα δοκιμασει και το ειχα βαλει στο ελαχιστο αλλα πατατες. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι! Καταλαβαίνω την "πίκρα", γιατί και εγώ κάποτε την πάτησα έτσι με ένα ληγμένο μελάνι! Αλλά πάλι το είχες αγορασμένο εδώ και καιρό ή το πήρες πρόσφατα; :?:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτον τον εκτυπωτη τον πηρα απο ενα φιλο οποτε ουτε ξερω ποτε αγοραστηκε το μελανι. Μα καλα εχουν ημερομηνια ληξης τα μελανια? Ψεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...