Προς το περιεχόμενο

Τα καλύτερα παιχνίδια cyberpunk που μπορείτε να παίξετε


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Sorry εξαρχης αλλα δεν μπορω να μην ποσταρω το εν λογω παιχνιδι διοτι ηταν το αγαπημενο μου οπως και η ταινια.

Δεν ειναι ακριβως cyberpunk αλλα steampunk

 

The City of Lost Children ή La cite des enfants perdus, αν δεν εχετε δει την ταινια απλα δειτε την (αριστουργημα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα δάκρυ συγκίνησης κύλισε με S. Shock,Deus Ex, Blade Runner.  Ειδικά στο system shock 2 αξέχαστο για μένα.

 

Επίσης ένα παλιό κλασικό sci-fi adventure είναι το beneath a steel sky.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ καλό άρθρο και η λίστα είναι πολύ καλή τα περισσότερα τα έχω παίξει η απλά θα θυμάμαι.

Χαίρομαι που και άλλοι εδω το αναγνωρίζουν αυτό και εκφράζουν θετικά σχόλια,ενοείται και Beneath a steel sky μέσα στήν λίστα και είναι pretty much κομπλέ.

Περιμένουμε με ενδιαφέρoν το νέο παιχνίδι της "φοβερής" CD Projekt RED που απο το Witcher,μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις φτιάχνοντας ενα φανταστικό παιχνίδι με αγάπη στήν λεπτομέρεια την δράση και ιδιαίτερα τις ιστορίες.

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκα μπριζομενος να "στην πω" Ocelote.

Ημουν 100% βεβαιος οτι ειχες ξεχασει το Syndicate/Syndicate wars. 

Ματαια.

Εισαι θεουλης και μονο που τα θυμηθηκες. Μου εχουν στιγματισει τα παιδικα μου χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι περιμεναμε και τις συνεχειες των Deus Ex - το 1ο ειχε φοβερη ατμοσφαιρα και μετα ηρθε τετοιο ξενερωμα - μικρό καλαθι ακομα και για την RED .

Βγαινει και Το Blade Runner η ταινια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Deus Ex και System Shock είναι οι αγαπημένες μου σειρές. Επίσης για όσους θυμούνται το Captive και Captive Liberation στην Amiga ήταν πολυ καλά τα οποία έπαιζα γύρο στο 1992-1995.

 

Το Cyberpunk 2077 πολλοί λένε οτι θα είναι αριστούργημα και ίσος να είναι μεγαλύτερο απο το Witcher III κατα....4 φορές. Λένε οτι ίσος να είναι έτοιμο στα τέλη του 2018.

 

http://comicbook.com/gaming/2017/09/14/report-cyberpunk-2077-could-be-bigger-than-the-witcher-iii-wild-/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένουμε με ενδιαφέρων το νέο παιχνίδι της "φοβερής" CD Projekt RED που απο το Witcher,μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις φτιάχνοντας ενα φανταστικό παιχνίδι με αγάπη στήν λεπτομέρεια την δράση και ιδιαίτερα τις ιστορίες.

Για μένα το Witcher III είναι ένα απο τα καλλύτερα παιχνίδια όλων τον εποχών. Είμαι Gamer 30+ χρόνια και το Witcher είναι το μόνο παιχνίδι που θα έδινα 10/10. Πραγματικά αν μου έλεγες τι μειονέκτημα έχει το παιχνίδι δεν θα έβρισκα τίποτα εκτός απο την δυσκολία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

System shock <3

Περιμενουμε και το 3 σε 1-2 χρονια. Με Warren Spector μεσα, δε φοβαμαι τιποτα.

LoL. Ίσος το 3 να βγεί πριν το...."remake" του Original. 

 

http://systemshock.com/

http://store.steampowered.com/app/482400/System_Shock/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άρθρο μας άρεσε πολύ πέρα από μια ρετρό διάθεση, οπότε μπορούμε να κάνουμε μια αναφορά σε παιχνίδια επιστημονικής φαντασίας που κέρδισαν το κοινό στο μέλλον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...