Προς το περιεχόμενο

Δ.Η.Ε: Έξαρση του φαινομένου αναπάντητων κλήσεων με στόχο την οικονομική εξαπάτηση


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατά τα αλλά, ακόμα και σήμερα στις vodafotewind δεν έχουν τρόπο να μπλοκάρουν νούμερα.. Αυτό τουλάχιστον ισχυρίζονται στα αντίστοιχα καταστήματα.. (αφορά συσκευές μη-smartphone, που χρησιμοποιούν κυρίως οι ηλικιωμένοι. Το target group δλδ των επιτήδειων...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εμενα παλι με παιρνουν αργα το βραδυ, με αποκρυψη, κλεγοντας οτι "τρακαρε".

 

Χθες ρωτησα, ποιος ειναι, μου ειπε "Τρακαρα πατερα, ελα".

 

Εχει γινει καμια 10αρια φορες απο την αρχη του χρονου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα τέτοιο μαραφέτι πήρα για το σταθερό και δεν με έχουν ξαναενοχλήσει spamers και διαφημιστές. Οι φρέσκοι μπαίνουν στη μαύρη λίστα με το πάτημα ενός κόκκινου κουμπιού.

nqPrtP6.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα καλά υπάρχει άνθρωπος που βλέπει κλήση από νούμερο ό,τι ναναι (+396) και καλεί πίσω;

Και ομως, ειναι πολλοί (τουριστικά,εταιρίες εξαγωγών...) που λαμβάνουν συχνά κλήσεις απο εξωτερικό. +396 ειναι Γεωργία αλλα +39 ειναι η γειτονική Ιταλία! Οπως είπαν, πολλοί θα την πατήσουν. Πάντως (offtopic) το s7 με εχει ειδοποιήσει σε όλες τις αναπάντητες οτι ειναι scam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης MixMasteR είπε:
Εχθές ειχα μια καλη απο Μαλδίβες, ευτυχώς δεν πρόλαβα να το σηκώσω.
Δεν νομίζω ότι αν το σηκώσεις θα έχεις εσύ κάποια χρέωση... το πρόβλημα είναι αν καλέσεις πίσω

 

Ευτυχώς ποτέ δεν καλώ πίσω σε τέτοιους αριθμούς πίσω. Ειχα και κλήσεις απο Ολλανδία κ Αγγλία αρκετές φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκόμα δεν έχουν βρεί τρόπο να μπλοκάρους αυτές τις απάτες οι εταιρίες ? Θυμάμαι πρίν αρκετά χρόνια πάλι τα ίδια και χειρότερα με τα 0800-900 κλπ που αν έπαιρνες κάπου η ακόμα και μέσω site μέσω υπολογιστή έκαναν κλήσεις και χρέωναν το τηλέφωνο σου και για κάποια λεπτά σε χρέωναν εκατοντάδες ευρώ ! είχαν πάθει ζημιά κάποιες χιλιάδες κόσμου έτσι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρανε την μανα μου προχτες απο εναν τετοιο αριθμο ως αναπάντητη, δεν πηρε πισω, εντυπωσιάστηκα, googlare τον αριθμό κιόλας, μαθαίνει, συγκινήθηκα :')
so proud of my mother

 

 

Τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει τέτοιες κλήσεις. Που τους βρίσκουν τους αριθμούς?

 

ε δεν ειναι δυσκολο εαν ξερεις τους κωδικούς καθε πόλης πχ να ξεκινάει με 21049ΧΧΧΧΧ και μετα 5 random ψηφία

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...