Προς το περιεχόμενο

Δ.Η.Ε: Έξαρση του φαινομένου αναπάντητων κλήσεων με στόχο την οικονομική εξαπάτηση


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλά εκμεταλλεύονται το γεγονός ότι πολλοί θα αναστατώθουν από μια κλήση στη μέση της νύχτας και θα σκεφτούν ανθρώπινα ότι κάποιος δικός τους ίσως έχει πρόβλημα. Βλέποντας και το 69 στην αρχή θα υποθέσουν ότι κάποιο κινητό τους κάλεσε για κάτι πολυ επείγον. Όλοι μας έχουμε κοντινά μας πρόσωπα με προβλήματα υγείας και τέτοια τηλέφωνα στη μέση της νύχτας είναι στο πρόγραμμα, δυστυχώς. Εκεί προφανώς ποντάρουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αυτη και καλα η απατη ειναι φτιαγμενη απο wind & cosmote & vodafone και αφορα μονο τους Ελληνες καταναλωτες. Παρτε τηλ απο τηλ του εξωτερικου δεν θα γινει καμια παραπανω χρεωση.

Τα ξερουμε χρονια αυτα οπως και με τα dial up, οπως και με τα sms τσοντας,παιχνιδιων κλπ απο amaze και καλα πως εκανες εγγραφη. 
Εχει βουιξει ο ντουνιας και οι αχρηστες εταιριαρες μας αλλα και η αχρηστη ΕΕΤΤ & αρχες δεν κανουν τιποτα για να προστατεψουν τα και καλα θυματα απο απατεωνες του εξωτερικου... που μου εχουν γραφεια στην Ελλαδα!

Και ερωτω εγω πως γινεται ακομα εν ετη 2017 να "μη μπορει" να μπλοκαρει ειτε αυτους τους αριθμους ειτε τις εξτρα χρεωσεις;

Και να φανταστω συμβαινει μονο σε συμβολαια ή σε αυτους που εχουν 100€ καρτα..;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα τέτοιο μαραφέτι πήρα για το σταθερό και δεν με έχουν ξαναενοχλήσει spamers και διαφημιστές. Οι φρέσκοι μπαίνουν στη μαύρη λίστα με το πάτημα ενός κόκκινου κουμπιού.

nqPrtP6.jpg

 

Ποσους ξεχωριστους αριθμους μπορεις να μπλοκαρεις;

Μεχρι 30;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να εχεις σύνδεση κ το καλοκαίρι να σου εχω κάτσει γκομενάκι απο Σεϋχέλλες , Φίτζι , Ελβετία ή Μαλδίβες κ να διαβάζεις αυτο το άρθρο.

Μην σου τύχει!

Βασικά αν εχεις @@ πάρε πίσω ! Χαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήκωσα ένα τηλέφωνο εχθές στο σταθερό που δεν είχε αναγνώριση κλήσεως. Άκουσα ένα μαγνητοφωνημένο μήνυμα στα ελληνικά πως μου δωρίζουν λέει μια μεζονέτα και έπρεπε να καλέσω ένα νούμερο σε μια εταιρία δεν θυμάμαι τι όνομα για να κανονίσουμε λέει ... εκεί το έκλεισα.

 

Ομολογώ πάντως πως είναι εφευρετικοί. Αυτό με την μεζονέτα δεν το έχω ξανακούσει!!!

 

Θα μπορούσε ναι είναι και η κυβέρνηση αυτή.. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...