Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft ανακοίνωσε τα smartphones που θα αναβαθμιστούν σε Windows 10 Fall Creators Update


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντιλαμβάνομαι πως άλλο η υποστήριξη και άλλο η εγγύηση.

Από την άλλη όμως μια συσκευή που την κυκλοφορείς μέχρι πριν μερικούς μήνες δεν είναι σωστό να την εγκαταλείπεις έτσι.

Νομικά στέκει, δεν στέκει απέναντι στον πελάτη που έδειξε εμπιστοσύνη σε κάτι που παρέπαιε και θα έπρεπε και η εταιρία να δείξει εκτίμηση στους ελάχιστους που απέμειναν.

Η έκδοση των windows που έχει η συσκευή σου θα παίρνει αναβαθμίσεις μέχρι αρχές του 2019. Κάθε μεγάλη έκδοση παίρνει αναβαθμίσεις για 2 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

εχω εγώ 950xl .σχετικά καινούργιο κιόλας ,den eixa w10 πιο πριν,πολυ ευχαριστημένος.πολύ πιο ωραιο λειτουργικό,το κανεις και σετ με τα υποποιπα w10 πραγματακια που εχει κανεις.απλά όλοι πηραν ανδροειδη ,δεν πιασαν και τα παρατήσαν οι dvs 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα καινούργιο πριν μερικούς μήνες το 640xl που κυκλοφορούσε επίσημα και τώρα δεν παίρνει αναβάθμιση ενώ είναι υποχρεωμένη για μια διετία να υποστηρίξει τις συσκευές της. 

Ποιο απάτη εταιρία δεν πρέπει να υπάρχει!!..

Ξανά ούτε μανταλάκια δεν αγοράζω που να έχουν επάνω τους το logo της.

To lumia 640xl θα παιρνει αναβαθμισεις μεχρι περιπου το 2019.

Μια χαρα το υποστηριζει η ms, απλα δεν του εδωσε τα καινουρια features.

Υποστηριξη και ενημερωσεις λογισμικου θα του προσφερει μεχρι το 2019.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα καινούργιο πριν μερικούς μήνες το 640xl που κυκλοφορούσε επίσημα και τώρα δεν παίρνει αναβάθμιση ενώ είναι υποχρεωμένη για μια διετία να υποστηρίξει τις συσκευές της. 

Ποιο απάτη εταιρία δεν πρέπει να υπάρχει!!..

Ξανά ούτε μανταλάκια δεν αγοράζω που να έχουν επάνω τους το logo της.

 

H υποστήριξη ισχύει για 2 χρόνια από την κυκλοφορία της συσκευής όχι από όταν την αγοράσατε. Το 640 που πήρα εγώ είχε windows 8, πήγε στα  8,1 μετά στα 10, στα 10 creators update. Τώρα αν δεν πάρει το τελευταίο update σιγά τα αυγά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ γίνονται περίπου κάθε 6-12 μήνες και φέρνουν νέα καλούδια.

Οι ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ γίνονται συνεχώς και είναι χρήσιμες κυρίως για λόγους ασφαλείας.

Όσοι τυχεροί έχουμε τα 640 θα μείνουμε με το παλιό creators update αλλά θα παίρνουμε κανονικά κάποιες ενημερώσεις για 1-2 χρόνια ακόμη (ελπίζω)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως είναι μεγάλη αδικία για το Lumia 640 xl ..όχι μόνο ότι είναι 2 χρονών κινητό ,αλλά πιο πολύ επειδή είναι πάρα πολυ καλή συσκευή χωρίς προβλήματα - δύσκολα ξαναβγαίνουν τέτοιες συσκευές σε αυτά τα χρήματα συν ότι την έχει αρκετός κόσμος στην κατοχή του (κι εγώ μέσα)..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος άλλος ,κακεντρεχής, θα το χαρακτήριζε "βίτσιο" το συγκεκριμένο Αλέξανδρε. Όχι γούστο. :Ρ

 

δεν ξέρω αν το έχεις δοκιμάσεις,

αλλά είχα το συγκεκριμένο λειτουργικό για ένα χρόνο περίπου,

είχε ορισμένα πολύ δυνατά σημεία,

και γενικά πιστεύω ότι γενικά ήταν λίγο καλύτερο από το ios που έχω τώρα, αλλά και είχα προηγουμένως,

 

έφυγα λόγω ανεπαρκούς υποστήριξης και έλλλειψης εφαρμογών (κυρίως όσον αφορά συνεργασία με εφαρμογές του NAS που έχω)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά βλέπω καταναλωτές να χαίρονται που οι παίχτες στην αγορά μειώθηκαν από 3 σε 2.  Μα τόσο καγκουρίλα ρε παιδί μου;

 

Υ.Γ. Αυτό με τον άλλον που πήρε κινητό 3 ετίας και λέει ότι νομικά στέκει να απαιτήσει αναβάθμιση, μάλλον δεν έχει πάρει κινέζικο αντρόιντ ακόμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...