Προς το περιεχόμενο

Κρατημα παραμανας(μεγαλου ορθογωνιου δισκου) σε εστιατοριο


taso0lis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας θα ηθελα να καποια τιπς σχετικα με το κρατημα της παραμανας.Εχω δουλεψει αρκετα με κυκλικο δισκο μπορω να πω αλλα η παραμανα μου φαινεται καπως δυσκολη να τη κουμανταρω ειδικα που συνηθως ειναι γεματη.Μηπως μπορειτε να μου δωσετε καποιες συμβουλες;...Ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας θα ηθελα να καποια τιπς σχετικα με το κρατημα της παραμανας.Εχω δουλεψει αρκετα με κυκλικο δισκο μπορω να πω αλλα η παραμανα μου φαινεται καπως δυσκολη να τη κουμανταρω ειδικα που συνηθως ειναι γεματη.Μηπως μπορειτε να μου δωσετε καποιες συμβουλες;...Ευχαριστω...

Η παλάμη του δεξιού χεριου (αν εισαι δεξιόχειρας) στο ύψος του δεξιού αυτιού σου όπου κρατάς την στέκα (παραμάνα) απ το κέντρο βάρους της (ακριβως στη μέση) και βοήθεια απ το αριστερό χέρι, κρατόντας ελαφριά το μπροστά μέρος της στέκας.

Προχωράς σα να μη συμβένει τιποτα. 

ΔΕΝ βάζεις ποτηρια και γενικά υγρά σε παραμάνες. Αυτά τα φέρνεις σε δισκους ή τα αφήνεις σε πολύ έμπειρους σερβιτόρους.

Ελπιζω να σε βοήθησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να βάλεις και ποτηρια σε παραμάνα αρκεί να έχεις βάλει μια βρεγμένη λεπτή πετσέτα από κάτω. Έτσι δε υπάρχει κίνδυνος να γλιστρυσουν. Τα. Ποτηρια καλό θα ήταν να είναι άδεια όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...