Προς το περιεχόμενο

Ιδεα για επιχειρηση


panosloco

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σίγουρα εδώ δεν είναι το κατάλληλο μέρος και δεν θα πάρεις τις απαραίτητες συμβουλές τι θα κάνεις.

Άντε λίγοι να πούνε 5 σοβαρές κουβέντες και οι περισσότεροι θα τρολλάρουν όπως γίνεται σε τέτοια

θέματα γιατί υπάρχει πρόσφορο έδαφος. :)

 

Αρκετά μπορείς να κάνεις με 15.000 ευρώ αν πιάνουν και λίγο τα χέρια σου και δεν τα περιμένεις όλα έτοιμα,

αρκεί αυτό που κάνεις να το ξέρεις και να το αγαπάς και να μην το κάνεις σκεφτόμενος ότι με αυτό θα 

κονομήσεις και κάνεις κάτι που δεν το ξέρεις γιατί σίγουρα θα χάσεις τα λεφτά σου.

 

Δυστυχώς όμως στη χώρα μας ανοίγουν μόνο καφετέριες,φαστ φουντ,σουβλατζίδικα,τοστάδικα,τυροπιτάδικα

και εκ των πραγμάτων τα περισσσότερα από αυτά είναι καταδικασμένα να κλείσουν σύντομα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαστ φουντ με τηγανιτο ψαρι,υπαρχουν σε Ιταλια,Κροατια.Υπηρχαν ομως και στην Ελλαδα τα παλιοτερα χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέρε 3 4 σαπακια diesel από Βουλγαρία ή Ιταλία γυρνά καμία 3000000 χλμ από το κοντέρ, πέταξε τα βιβλία σερβις παίξτο έμπορας και περίμενε το κορόιδο που θα τρέξει να αγοράσει την ευκαιρία του αιώνα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οτι και να κανεις,υπολογισε οτι πρεπει να εχεις δουλεψει πρωτα σαν υπαλληλος για κανα δυο χρονια.

Εχω δουλεψει αρκετα σε μαγαζια εστιασης,κατα κυριο λογο καφετεριες.
Λιγο πολλοι αυτοι που εχουμε εμπειρια στον τομεα ειμαστε γνωστοι μεταξυ μας στην πολη μου.

Εχω δει πολλες αποπειρες τα τελευταια 4 χρονια,οσα ατομα δεν ειχαν δουλεψει καθολου στο αντικειμενο ανοιξαν μαγαζι και το εκλεισαν σε 1 χρονο,οχι παραπανω.Θυμαμαι μαλιστα δουλεψα σε καποιον για λιγο καιρο,οι μονοι που παρηγγελναν ηταν απο τα σογια του ζευγαριου και οτι εδινε σε περαστικους.Οι υπολοιποι εμπειροι στον τομεα που επιβιωσαν κουτσοπαλευουν να τα κρατησουν ανοιχτα.

Οχι αλλα μαγαζια με καφε τυροπιτα,γιατι θα πας κουβά απευθειας.

Επεξ/σία από webparts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι για γυναίκες μπορείς να κάνεις με αυτά τα λεφτά; Νύχια, μακιγιάζ κλπ; Τα βλέπω να έχουν κόσμο αυτά, χωρίς να ξέρω τι βγάζουν όμως.

 

τρελα λεφτα οι γυναικες 

φιλη ανοιξε νυχαδικο 20τμ και εχει 5 υπαλληλους και δεν προλαβαινουν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρελα λεφτα οι γυναικες 

φιλη ανοιξε νυχαδικο 20τμ και εχει 5 υπαλληλους και δεν προλαβαινουν 

 

με τοσο ξυσιμο που πεφτει στη χωρα, λογικο !!!!

 

υγ - ον,τοπικ > σε ποια πολη θελουμε να επενδυσουμε ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μένεις αθήνα ,

κατεβαίνοντας την ακαδημίας 15-20 μέτρα πρίν την πλατεία κάνιγγος στά αριστερά σου ,

κάθε μέρα - κάθε ωρα θά δείς πολύ κόσμο στή σειρά πάνω στό πεζοδρόμιο (καί οχι μέσα στό μαγαζί γιατί μαγαζί απλά δέν βλέπεις ...απλά ειναι ενας υπάλληλος μέ ενα τραπεζάκι πού ειναι πάνω η ταμιακή μηχανή καί  εσύ τού δίνεις την παραγγελία καί αυτός μέσω  τηλεφώνου  δίνει την παραγγελία καί ανοίγει ενα παραθυράκι από πίσω του καί στην παραδίδει πληρώνεις - πάντα κόβει απόδειξη - καί φεύγεις  ετσι λειτουργεί αυτό τό μαγαζί ) νά περιμένει εξω από ενα κατάστημα ...μέ τόστ-χυμούς-σάντουιτς-τυρόπιτες κλπ

υπάρχουν δεκάδες γύρω-γύρω  παρόμοια αλλά μόνο αυτός εχει συνέχεια full δουλειά καί πολύ πολύ πελατεία ...

τό εχω τιμήσει πολλές φορές καί ποτέ δέν τό μετάνιωσα καί από τιμές (ειναι σίγουρα ο φθηνότερος στην αθήνα ) αλλά καί από αυτά πού εχω πάρει ,

τό μυστικό του ειναι  πολύ χαμηλές  τιμές σέ ολα τά προιόντα του - καλή ποιότητα κ ποσότητα - ανοιξε κάτι παρόμοιο καί σίγουρα θά βγείς κερδισμένος ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...