Προς το περιεχόμενο

H AOC ανακοίνωσε το USB-C monitor με διαγώνιο 16 ιντσών, I1601FWUX


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η εταιρεία AOC λανσάρισε πρόσφατα ένα USB-C monitor με διαγώνιο 16 ιντσών και πολύ λεπτό πάνελ τεχνολογίας LCD IPS που προσφέρει εξαιρετικό επίπεδο φορητότητας.

Η οθόνη είναι πολύ λεπτή και ελαφριά ώστε να μπορεί εύκολα να χρησιμοποιηθεί ακόμα και on-the-go. Τόσο για να λαμβάνει σήμα όσο και για τη τροφοδοσία της, η widescreen οθόνη της AOC, I1601FWUX χρησιμοποιεί ένα απλό καλώδιο USB-C για συνδεσιμότητα plug-and-play.

 

Επομένως δεν απαιτεί ξεχωριστό καλώδιο για την τροφοδοσία της, ούτε κάποιο καλώδιο VGA ενώ επιπλέον διαθέτει αναδιπλούμενη, ευέλικτη βάση (foldable flexi-stand) για μέγιστη ευελιξία και άνεση.
Πρόκειται για μία ιδιαίτερα καλή λύση για πωλητές, για όσους εργάζονται στο χώρο του πελάτη τους ή για “road warriors” που θέλουν να εργαστούν από το αυτοκίνητο, από το τρένο ή από το δωμάτιο του ξενοδοχείου τους.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Η οθόνη που βασίζεται σε LCD IPS πάνελ, περιβάλλεται από μία “κορνίζα” σε φινίρισμα μαύρης λάκας με διαγώνιο 15,6 ιντσών που υποστηρίζει αντίθεση 700:1, χρόνο απόκρισης 5ms και υποστηρίζει ανάλυση Full HD (1920 x 1080 pixels) στα 60Hz.
Το νέο ΄"φορητό" monitor της γνωστής εταιρείας υποστηρίζει "LowBlue Mode" –που μειώνει τον βλαβερό μπλε φωτισμό. Η AOC I1601FWUX είναι διαθέσιμη (π.χ στο Amazon) με τιμή $199.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Link.png Site: TechPowerUp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σουπερ! θα κανω παλι φορητο το χαλασμενο κινεζο-λαπτοπ

που το εχω τωρ μονιμα στην tv εφοσον τα επαιξε η οθονη του!

απο την αλλη με 200$ μπορω να παρω καινουργιο :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχει λογικη τιμη, ανετα θα μπει σε αμαξια :P

H τιμή που γράφει στο άρθρο λογική μου φαίνεται.

 

Γενικά πολύ ωραίο προϊόν, πιστεύω θα πιάσει. Έχει πολλές εφαρμογές και είναι προσιτή αρκετά. Τώρα αν τη συνδέσεις σε συσκευή με μπαταρία λογικά θα την τρώει γρήγορα ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι ειναι λογικη τιμη οταν με λιγοτερα παιρνεις tablet?

50 το πολυ θα επρεπε να εχει!

Έτσι όπως το λες δεν έχεις κι άδικο...:) Σε πρώτη φάση μου φάνηκε καλή τιμή πάντως, δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις να μου στείλεις tablet 16" fullhd με 200 ευρώ? Γιατί εγώ δεν βρίσκω κάτι παρομοιο.

 

Καλό προϊόν αλλά με τις μπαταρίες που έχουμε θα πρέπει ουσιαστικά να είσαι στην πρίζα (εκτός και αν μιλάμε για έξοδο μεγάλης συσκευής πχ ultrabook)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι ειναι λογικη τιμη οταν με λιγοτερα παιρνεις tablet?

50 το πολυ θα επρεπε να εχει!

 

 

θα ισχυε αυτο που γραφεις αν ενα οποιοδηποτε tablet μπορουσε να εχει input και να λειτουργει και ως οθονη

δεν υπαρχει ομως κανενα! για την ακριβεια δεν υπαρχουν tablet κατω απο 200 ευρω με τα χαρακτηριστικα αυτης της οθονης οποτε εντελως ακυρη η συγκριση

την ιδια στιγμη υπαρχουν παρα πολλοι που θελουν μια προεκταση τους desktop τους με εξυπνο κι ευελικτο τροπο οπως ακριβως ο παραπανω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ισχυε αυτο που γραφεις αν ενα οποιοδηποτε tablet μπορουσε να εχει input και να λειτουργει και ως οθονη

δεν υπαρχει ομως κανενα! για την ακριβεια δεν υπαρχουν tablet κατω απο 200 ευρω με τα χαρακτηριστικα αυτης της οθονης οποτε εντελως ακυρη η συγκριση

την ιδια στιγμη υπαρχουν παρα πολλοι που θελουν μια προεκταση τους desktop τους με εξυπνο κι ευελικτο τροπο οπως ακριβως ο παραπανω

Γιατί το λες αυτό σε όλα τα tablet γίνεται αν χρησιμοποιήσεις το Remote Desktop των Windows και του android μπορείς να βλέπεις ότι και στα windows αρκει pc και tablet να είναι συνδεδεμένα στον ίδιο router σε δίκτυο δηλαδή και να έχεις ρυθμίσει σωστα το πρόγραμμα. Πρέπει νομίζω να έχεις windows 10 pro και tablet android για ios δεν ξέρω. Μπορείς έτσι να βλέπεις video που παίζει το pc και να ακους τον ήχο (και όχι μόνο να τηλεχειρίζεσαι όλο το pc από το tablet)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το λες αυτό σε όλα τα tablet γίνεται αν χρησιμοποιήσεις το Remote Desktop των Windows και του android μπορείς να βλέπεις ότι και στα windows αρκει pc και tablet να είναι συνδεδεμένα στον ίδιο router σε δίκτυο δηλαδή και να έχεις ρυθμίσει σωστα το πρόγραμμα. Πρέπει νομίζω να έχεις windows 10 pro και tablet android για ios δεν ξέρω. Μπορείς έτσι να βλέπεις video που παίζει το pc και να ακους τον ήχο (και όχι μόνο να τηλεχειρίζεσαι όλο το pc από το tablet)

 

 

τα εχεις μπερδεψει, η χρηση δεν ειναι remote acces απο tablet σε desktop αλλα το αντιθετο δηλαδη προεκταση του desktop

 

ακομα κι αν το παραβλεψουμε αυτο, εχεις δοκιμασει να τρεξεις εφαρμογη μεσα απο teamviewer απο tablet ή κινητο  μεσω wifi? 

θεωρεις οτι ειναι το ιδιο πραγμα απο το να συρεις το mouse και να πηγαινει σε 2η  οθονη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχε 2 εισόδους ξεχωριστές για τροφοδοσία και σήμα οθόνης (usb+micro hdmi), και 2 ηχεία 1W το πολύ το καθένα. θα είχε πολύ περισσότερες εφαρμογές από ότι τώρα. Δεν βγάζουν όλες οι θύρες usb 1.6A που θέλει, αν δεν κάνω και λάθος βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά δουλεύει πλέον το Remote access για να βλεπεις ότι και στο pc σε video ήχο παιχνίδια εφαρμογές και τηλεχειρισμό. Τώρα αν θες να χρησιμοποιήσεις το tablet σαν δεύτερη οθόνη αυτό είναι κάτι άλλο μάλλον λίγο παρατραβηγμένο.

Όχι δεν έχω χρησιμοποιήσει το teamviewer εδώ δεν χρησιμοποιώ το Remote access.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά δουλεύει πλέον το Remote access για να βλεπεις ότι και στο pc σε video ήχο παιχνίδια εφαρμογές και τηλεχειρισμό. Τώρα αν θες να χρησιμοποιήσεις το tablet σαν δεύτερη οθόνη αυτό είναι κάτι άλλο μάλλον λίγο παρατραβηγμένο.

Όχι δεν έχω χρησιμοποιήσει το teamviewer εδώ δεν χρησιμοποιώ το Remote access.

 

 

και παλι εισαι λαθος! 

δε μιλαμε για screen mirroring αλλα desktop expansion 

ειναι εντελως αλλη χρηση κι εφαρμογη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και παλι εισαι λαθος! 

δε μιλαμε για screen mirroring αλλα desktop expansion 

ειναι εντελως αλλη χρηση κι εφαρμογη

Ευχαριστώ που είμαι λάθος και δεν θα αγοράσω αυτό το χρήσιμο εργαλείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...