Προς το περιεχόμενο

Το Facebook αρνείται πως χρησιμοποιεί σαν “κοριούς” τα μικρόφωνα των τηλεφώνων για στοχευμένες διαφημίσεις


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το αστείο με τις στοχευμένες διαφημίσεις είναι πως αφού έχεις πραγματοποιήσει μια αγορά να σου πετάει αργότερα το αντικείμενο αυτό σε διαφημίσεις. 

Δλδ ρε Google κάπου ώπα να πούμε, πόσες φορές να τ αγοράσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδια... θα χαζέψω. Μου λεγε κατι τέτοιο ο ξάδερφος μου που είναι λιγο συνομοσιολόγος με αεροψεκασμούς κλπ και τον κορόιδευα ! Προχτές λοιπον συζητάω με την κοπέλα μου στον καναπε και της λέω οτι έχω τρομερο πονοκέφαλο και πιανουμε μια κουβεντουλα για παυσίπονα για κανενα τεταρτο.  Να σημειωθεί οτι εχω ανοιχτό το κινητο και χαζεύω παράληλλα. Μετα απο λίγο λοιπον μου πετάει το facebook στο timeline διαφήμηση depon!! ούτε search κάναμε ουτε τίποτα!! οποτε δεν ξέρω αν ηταν τυχαιο ή τι στο διάολο σημβαίνει, αλλα εγω το μικρόφωνο το έκλεισα στο facebook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που πιστεύω είναι ότι βλέπουμε ασυναίσθητα τις διαφημίσεις, μετά μιλάμε για αυτές και μετά τιε βλέπουμε μπροστά μας και αναρωτιόμαστε αν μας παρακολουθούν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 4 μέρες περίπου, έλεγα με τον φίλο μου να πάμε για ψάρεμα και μιλάγαμε για καλάμια και τέτοια (από το τηλ).

Ε, και χωρίς να έχουμε μπει να ψάξουμε κάτι, μετά από λίγο στην εφαρμογή του facebook μου έδειχνε διαφημίσεις για καλάμια και διάφορα γκρουπ για ψάρεμα... 

Σύμπτωση, αλήθεια, ποιος ξέρει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα να εχει το FB όλα τα στοιχεια μου , ολες τις φωτογραφιες μου ... ξαδέρφια , αδερφια , παιδια σκυλια , γατια ...

Που ημουν για καφε που ημουν διακοπες , αν είμαι σε σχεση η όχι κτλ κτλ κτλ .... Και ΟΛΑ αυτά με ΔΙΚΗ μου συγκατάθεσή....

Και να με ενοχλεί που ακουει τις κουβέντες και μου πεταει διαφήμισες... Ε ΟΧΙ παει πολύ .........

 

Είναι σαν να λεω Ναι αχ Βίασε με .... αλλα με το δικο μου τροπο   :) 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δε μπορώ να καταλάβω γιατί σας ενοχλεί από τη στιγμή που χρησιμοποιείτε μια ρουφιάνικη πλατφόρμα όπως το fb...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...