Προς το περιεχόμενο

Ερωτηματολόγιο για εργασία σχολής


wrestler12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο πλαίσιο του μαθήματος της Στατιστικής μου ανατέθηκε η δημιουργία ερωτηματολογίου.Δημιούργησα ένα ερωτηματολόγιο για την ιστοσελίδα Insomnia. Βρίσκομαι στο στάδιο του προελέγχου και προσπαθώ να ελέγξω αν όλες οι ερωτήσεις είναι σωστά δομημένες και δεν είναι κατευθυνόμενες. Για αυτό η συμπλήρωση δεν είναι υποχρεωτική αλλά θα ήθελα να επισημάνετε μέσα στο ερωτηματολόγιο στην ανάλογη ερώτηση που υπάρχει αν είναι όλες οι ερωτήσεις οκ και αν όχι ποια θα αλλάζεται ή θα αφαιρούσατε και γιατί. 

Εδώ είναι το link για το ερωτηματολόγιο: https://goo.gl/forms/oY109TRRcGu3eBzu1

Παιδιά ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους το συμπληρώσουν. 

Επεξ/σία από wrestler12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ πως στον τίτλο πρέπει να γράφει :Ερωτηματολόγιο για την ιστοσελίδα www.insomnia.gr

 

Και προτείνω επίσης:

 

Ερώτησεις:

 

2) Πόσες ώρες περιήστε κατά μέσο όρο στην ιστοσελίδα

 

6α) Κατά πόσο το forum ικανοποιεί ή όχι τις ερωτήσεις / απαιτήσεις σας;

 

7) Περιήγηση κι όχι πλοήγηση

 

8) Δύο τόνοι στο εύκολη. 

 

Αυτά είδα και πάντα φιλικά η κριτική!  :-) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη απο οτι καταλαβα σε ενδιαφερουν οι λεπτομερειες.

στο 1)αν καποιος μπαινει πχ 3 φορες τι θα επιλεξει το πρωτο η το δευτερο?οποτε προτεινω να το κανεις 1-3 και 4-7

2)προσθεσε το ημερησιως

Επισης εγω θα εβαζα το φυλο και την ηλικια πρωτες ερωτησεις,και θα εβαζα μια ερωτηση για το ποια υποενοτητα του φορουμ βρισκετε πιο χρησιμη/επισκεπτεστε πιο συχνα πχ προσφορες hardware κλπ.Αυτα καλη επιτυχια,οταν το κανεις οριστικο πες μας να το συμπληρωσουμε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν να σε ευχαριστήσω για όλες σου τις συμβουλές. Ειδικά η πρώτη ήταν από απροσεξία μου. Στο μόνο που θα διαφωνήσω στο οποίο είχα και εγώ πρώτα την δικιά σου λογική είναι τα δημογραφικά(ηλικίες,φύλο). Ο κανόνας λέει ότι πάνε στο τέλος, για να μην έχει την αίσθησή αυτός/αυτή που θα το συμπληρώσει ότι ανακρίνεται:P Δεν θα το μάθαινα ποτέ αν δεν είχα αυτό το μάθημα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...