Προς το περιεχόμενο

H Ford δημιούργησε ένα καπέλο για οδηγούς φορτηγών που μπορεί να σώσει ζωές


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ziaba οδηγός φορτηγού ή απλά μας λες τον νόμο;

Στα χαρτιά όπως τα λες είναι πάντως ;)

Καλα τα λεει ο ziaba.

Ετσι και σε σταματησουν σε ελεγχο κι εχεις οδηγησει πανω απο 4μιση ωρες  χωρις διαλειμμα 45 λεπτο, την εκατσες τη βαρκα. Φαινεται στον ταχογραφο.

Κοβουν ωλους στα προστιμα. Δεν παιζουν.

Μιλαω για Ελλαδα.

Ακομα και στο κεντρο των πολεων, κανουν τετοιους ελεγχους.

 

Εμενα με εγραψαν για κιτρινισμενα μπροστινα φαναρια :D κι εδωσα ενα 50ρικο να τα καθαρισουν.

Μου εγινε συσταση να βαλω λασπωτηρες (δεν ειχα).

Δεν ειχα κατι αυτοκολλητα στο πισω μερος. Κατι αντανακλαστηκες διαγραμμισεις που ειναι υποχρεωτικες.

 

edit

Κραταγαν ενα βιβλιαρακι με το νομο στα χερια τους κι εκαναν τον ελεγχο στο αυτοκινητο.

 

Εχουμε γινει Ευρωπη σε αυτο το θεμα. Τουλαχιστον σε αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από ξεκούραση (Κυριακή) μέχρι ξεκούραση (Κυριακή) επιτρέπεται 56ώρες και όχι πάνω από 10 ώρες την ήμερα + ανά 4,5ώρες 45 λεπτά διάλειμμα.... μλκιες με 18ώρες κάνουν οι ελεύθεροι επαγγελματίες για να βγάλουν χρήμα

στα χαρτια... γιατι στην πραγματικοτητα γινονται οργια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τα λεει ο ziaba.

Ετσι και σε σταματησουν σε ελεγχο κι εχεις οδηγησει πανω απο 4μιση ωρες χωρις διαλειμμα 45 λεπτο, την εκατσες τη βαρκα. Φαινεται στον ταχογραφο.

Κοβουν ωλους στα προστιμα. Δεν παιζουν.

Μιλαω για Ελλαδα.

Ακομα και στο κεντρο των πολεων, κανουν τετοιους ελεγχους.

 

Εμενα με εγραψαν για κιτρινισμενα μπροστινα φαναρια :D κι εδωσα ενα 50ρικο να τα καθαρισουν.

Μου εγινε συσταση να βαλω λασπωτηρες (δεν ειχα).

Δεν ειχα κατι αυτοκολλητα στο πισω μερος. Κατι αντανακλαστηκες διαγραμμισεις που ειναι υποχρεωτικες.

 

edit

Κραταγαν ενα βιβλιαρακι με το νομο στα χερια τους κι εκαναν τον ελεγχο στο αυτοκινητο.

 

Εχουμε γινει Ευρωπη σε αυτο το θεμα. Τουλαχιστον σε αυτο.

Χωρίς να θέλω να σε αμφισβητήσω έχω 2 συγγενείς που δουλεύουν πάνω στο επάγγελμα.

Δρομολόγια Αθήνα Θεσσαλονίκη, όπως ξέρεις είναι ότι χειρότερο και αυτό δεν ισχύει δυστηχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να σε αμφισβητήσω έχω 2 συγγενείς που δουλεύουν πάνω στο επάγγελμα.

Δρομολόγια Αθήνα Θεσσαλονίκη, όπως ξέρεις είναι ότι χειρότερο και αυτό δεν ισχύει δυστηχως.

Δε σε αμφισβητω. Μπορεινα συμβαινει.

 

"Το προστιμο επιβαρυνει την εταιρια"

:)

 

Εdit

Και μη ξεχασω, ΔΕΝ ισχυει η εκπτωση 50% αν πληρωθει σε 10 μερες (οπως με τους ιδιωτες). Οτι γραφει το χαρτι πληρωνει η εταιρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τα λεει ο ziaba.

Ετσι και σε σταματησουν σε ελεγχο κι εχεις οδηγησει πανω απο 4μιση ωρες  χωρις διαλειμμα 45 λεπτο, την εκατσες τη βαρκα. Φαινεται στον ταχογραφο.

Κοβουν ωλους στα προστιμα. Δεν παιζουν.

Μιλαω για Ελλαδα.

Ακομα και στο κεντρο των πολεων, κανουν τετοιους ελεγχους.

 

Εμενα με εγραψαν για κιτρινισμενα μπροστινα φαναρια :D κι εδωσα ενα 50ρικο να τα καθαρισουν.

Μου εγινε συσταση να βαλω λασπωτηρες (δεν ειχα).

Δεν ειχα κατι αυτοκολλητα στο πισω μερος. Κατι αντανακλαστηκες διαγραμμισεις που ειναι υποχρεωτικες.

 

edit

Κραταγαν ενα βιβλιαρακι με το νομο στα χερια τους κι εκαναν τον ελεγχο στο αυτοκινητο.

 

Εχουμε γινει Ευρωπη σε αυτο το θεμα. Τουλαχιστον σε αυτο.

 

Να και κάτι καλό! Μπορεί να μη σας βολεύει σαν οδηγούς, άλλα είναι καλύτερο και για τη ζωή τη δική σας και των υπολοίπων χρηστών του δρόμου. Μου έχει τύχει αρκετές φορές κοιμισμένος νταλικέρης. Ο χειρότερος ένας μετά το Κάστρο προς Αθήνα να κάνει ζιγκ-ζαγκ με 80 χιλιόμετρα με γεμάτο βυτίο LPG. Ήμουν σε λεωφορείο μπροστινές θέσεις και μου έκανε εντύπωση που ο οδηγός του λεωφορείου επιχείρησε επικίνδυνη προσπέραση και ούτε να πάρει πινακίδες και τηλέφωνο τροχαία ούτε τίποτα. Αυτός που αφήσαμε πίσω θα μπορούσε εύκολα να προκαλέσει πολλούς θανάτους και καταστροφή. Άλλα ο συνάδελφος τον "κάλυψε".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...