Προς το περιεχόμενο

dtdns προβλημα συνδεσης σε win10


BOYXBA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω κανει host name στο dtdns site εχω κανει portforwarding στο ρουτερ ενα tablet και το χρησιμοποιω σαν ipcam . Σε linux το βλεπω ,στο τηλεφωνο το βλεπω μονο σε chrome , σε οποιο υπολογιστη με win 10 και αν δοκιμασα μου βγαζει acess refused. Παρολο που εκλεισα το firwall . Με τοπικη συνδεση στο ip 8080 πορτα παιζει κανονικα. Εχει κανεις να προτεινει κατι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με ποιο πρόγραμμα προσπαθείς να δεις τη κάμερα από win 10??

Θα πρέπει να εγκαταστήσεις και το update client και εφόσον έχεις κατάλληλες ρυθμίσεις στο ρούτερ δοκίμασε με το iternet explorer

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω προγραμμα ...παω απευθειας με την ip πανω στον browser βλεπω την καμερα του τηλεφωνου . Χρησιμοποιω ενα τηλεφωνο android αυτο δουλευει με την εφαρμογη ipcam. με την πορτα ανοιχτη του router στο dtdns στο host name και υποτιθεται οτι εκτος δικτυου βαζοντας το Hostname και την αντιστοιχη διευνθυση βλεπεις την καμερα απο παντου.....

απλα στα win10 δεν δουλευει.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ αυτό κατάλαβα και εγώ όχι κάτι άλλο, πρόγραμμα εννοώ με ποιο broswer προσπάθησες να δεις τη camera σου και σου πρότεινα παρόλο που έχεις win 10 να δοκιμάσεις με τον iternet exolorer όχι το edge για παράδειγμα. 

 

Με το κινητό τη βλέπεις με μια εφαρμογή όπως είναι το ipcam 

 

Αυτό που θα έκανα εγώ είναι να δω στο λογαριασμό του dtdns ποια ip έχει κρατήσει συνήθως έχουν και ένα updater client να κάνεις εγκατάσταση δεν μπορώ να το δω όμως τώρα που γράφω η σελίδα έχει "πέσει"...

 

και συνεχίζει, αυτές οι σελίδες σου προσφέρουν το ίδιο άλλα είναι σταθερές πάντα και ''παίζουν'' με όλα τα windows+κινητά 

 

https://www.noip.com/<--δίνεικαι δωρεάν πρόσβαση 

https://dyn.com/dns/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...