Προς το περιεχόμενο

προβλημα με τον αυχενα


Anorymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα το καλοκαίρι τελη αυγουστου ειχα θεμα με τον αυχενα ειχα κατι σαν πιασιμο , ενοχληση και ζαλαδα πηγα σε γιατρο και μου εγραψε οτι εχω αυχεναλγια και μου μου εδωσε biofenac για δεκα μερες τα πηρα και μου περασε.

 

τωρα εδω και μια βδομαδα εχω το ιδιο θεμα και την δευτερα θα παω στο γιατρο (αλλον) πιστευετε οτι εχω παλι το ιδιο η μηπως ηταν κατι πιο σοβαρο και ο γιατρος με ξεπεταξε ?

 

τελος το biofenac ειναι πολυ βαρη μεχρι να παω στον γιατρο την δευτερα τι λετε να παρω καποιο αλλο αντιφλεγμονοδες μη στεροειδη πχ νιουροφεν ή να παρω κανα νορτζεσικ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπρεπε να του πεις "γιατρέ,το ξέρω ότι έχω αυχεναλγία,δλδ πόνο στον αυχένα,γι αυτό ήρθα"

 

σου είπε γιατί το έπαθες?

 

οχι με ξεπεταξε μπορω να πω, του ζητησα να μου γραψει και μια ακτινογραφια αλλα δεν μου εγραψε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς το ίδιο έπαθα τέλη Αυγούστου και με ταλαιπώρησε μέχρι πριν κανα μήνα. Είχα πίσω μου τον ανεμιστήρα να με χτυπάει με τις ζέστες και το παράθυρο του αυτοκινήτου το ίδιο. Έντονη ζάλη και ενόχληση στον αυχένα. Μάλλον ψύξη. Πήρα από μόνος μου αντιφλεγμονώδες λόγω πείρας από την μέση που με πιάνει μια στο τόσο και ησύχασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε φαίνεται για σοβαρό αλλά βγαλε καμία ακτινα η μαγνητική μήπως πιέζετε κάνα νεύρο. Επίσης παίζει και το αυχενικό, είναι και της μόδας. Πάντως μην ανησυχείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς το ίδιο έπαθα τέλη Αυγούστου και με ταλαιπώρησε μέχρι πριν κανα μήνα. Είχα πίσω μου τον ανεμιστήρα να με χτυπάει με τις ζέστες και το παράθυρο του αυτοκινήτου το ίδιο. Έντονη ζάλη και ενόχληση στον αυχένα. Μάλλον ψύξη. Πήρα από μόνος μου αντιφλεγμονώδες λόγω πείρας από την μέση που με πιάνει μια στο τόσο και ησύχασα.

 

δεν νομιζω οτι ειναι ψύξη πιθανολογώ οτι φταει πως καθομαι στο πισι (ειμαι ξαπλομενος πλαγια ), τι πηρε εχω νιουροφεν που το παιρνω για δοντι αλλα δεν ξερω αν κανει για τον αυχενα

Δε φαίνεται για σοβαρό αλλά βγαλε καμία ακτινα η μαγνητική μήπως πιέζετε κάνα νεύρο. Επίσης παίζει και το αυχενικό, είναι και της μόδας. Πάντως μην ανησυχείς

 

μακαρι να ειναι κατι απλο αλλα εχω λιγο τρομαξει γιατι καποιος μου ειπε οτι το αυχενικο ειναι εφορου ζωης δεν θεραπευεται, αυτο που με χαλαει πιο πολυ ειναι η ζαλαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω οτι ειναι ψύξη πιθανολογώ οτι φταει πως καθομαι στο πισι (ειμαι ξαπλομενος πλαγια ), τι πηρε εχω νιουροφεν που το παιρνω για δοντι αλλα δεν ξερω αν κανει για τον αυχενα

 

Από κακή στάση μπορείς να το πάθεις βέβαια. Συνήθως παίρνω voltaren 50mg αλλά επειδή με χαλάει υπερβολικά στο στομάχι πήρα nurofen. Έκανε δουλειά αλλά μετά από μέρες όχι τόσο άμεσα όπως το voltaren.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από κακή στάση μπορείς να το πάθεις βέβαια. Συνήθως παίρνω voltaren 50mg αλλά επειδή με χαλάει υπερβολικά στο στομάχι πήρα nurofen. Έκανε δουλειά αλλά μετά από μέρες όχι τόσο άμεσα όπως το voltaren.

 

ναι και εγω προσεχω δεν παιρνω βαρια γιατι εγω γοπ αν και ο γαστεντορολογος μου ειπε να μην φοβαιμε γιατι παιρνω γαστροπροστατευτικο, θα δοκιμαω και εγω nurofen να δω πως παει εβαλα και λιγο sportgel δεν πιστευω να κανει κακο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αυχενικό δεν περνάει ποτέ, απλα κάποιες φορες δεν ενοχλεί και κάποιες είναι σε έξαρση

 

οποτε αν εχω αυχενικο θα ειμαι μια ζωη με φαρμακα και κολαρο ε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικα στον υπολογιστή θέλει κολάρο να ξέρεις.

 

το σκεφτηκα να παρω ενα ελαστικο αλλα ειπα μην δωσω τσαμπα λεφτα θα ρωτησω τον γιατρο αν ειναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σκεφτηκα να παρω ενα ελαστικο αλλα ειπα μην δωσω τσαμπα λεφτα θα ρωτησω τον γιατρο αν ειναι

Φυσικα και θα ρωτήσεις τον ιατρό σου αλλά και να μην ρωτήσεις μόνο καλό κάνει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σοϊ ιατρος ηταν αυτος,που δεν εδωσε το λιγοτερο μια ακτινογραφια;

Μαλλον ειναι της ιδιας λογικης που εγραφαν καποιοι σε αλλο νημα,οτι εδω στην ελλαδα συνταγογραφουμε για ψυλλου πηδημα.....παγαινε σε αλλον,και κανε μια μαγνητικη........δλδ αν δεν πεσεις στα πατωματα,δεν βαριεσαι......πες οτι πληρωνεις και εφκα να γελασουμε λιγακι......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σοϊ ιατρος ηταν αυτος,που δεν εδωσε το λιγοτερο μια ακτινογραφια;

Μαλλον ειναι της ιδιας λογικης που εγραφαν καποιοι σε αλλο νημα,οτι εδω στην ελλαδα συνταγογραφουμε για ψυλλου πηδημα.....παγαινε σε αλλον,και κανε μια μαγνητικη........δλδ αν δεν πεσεις στα πατωματα,δεν βαριεσαι......πες οτι πληρωνεις και εφκα να γελασουμε λιγακι......

 

στο ικα πηγα σαν ανασφαλιστος, δυστηχως στο ικα ο γιατρος που θα σου πεσει ειναι λαχειο τα ιδια ειχα παθει και με εναν πνευμονολογο που ειχα ασμα και μου ελεγε οτι ηταν ψυχολογικο ευτηχως ο δευτερος που εγραψε φαρμακα και σπιρομετρηση.

 

γενικα δεν ξερω αν ειναι λογο κρισεις δυσκολα γραφουν εξετασεις στο ικα, τωρα αναγκαστικα θα παω σε ιδιωτη ορθοπεδικο να τελιωνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...