Προς το περιεχόμενο

Απορίες προς τους ιδιοκτήτες σχετικά με το airbnb.


george g.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα φίλοι του insomnia


Άκουσα εδώ και λίγο καιρό για την εταιρεία airbnb, και μου τράβηξε αμέσως την ενδιαφέρον μιας και εγώ έχω ακίνητο(διαμέρισμα) επιπλωμένο που δεν το χρησιμοποιώ και που έχει θεά όλη την Αθήνα.


Άλλα αυτό που θέλω να μάθω είναι το εξής: Ποιες είναι οι υποχρεώσεις του ιδιοκτήτη όταν το νοικιάζει? Δηλαδή ας υποθέσουμε ότι το νοικιάζω για 3 ήμερες, εγώ πρέπει να πηγαίνω κάθε ήμερα που θα μείνει να το σκουπίζω,καθαρίζω, να σημαζεψω τα κρεβάτια και οτιδήποτε άλλο ή απλός δίνω τα κλειδιά και εάν χρειαστεί οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με το σπίτι,το κέντρο,τα λεωφορεια, μετρό κτλ... και αυτό ήταν.


Ευχαριστω.


Υ.Γ


Εαν έχετε οποιοδήποτε tip με βάση τις δίκες σας εμπειρίες μην παραλείψετε να το γράψετε.


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα! Εγω οταν έμεινα 4 νύχτες Τσεχία μια που την ειδα στην αρχη, με πηγε για συνάλλαγμα, μου έδειξε που ειναι οι στάσεις μμμ και την ξαναείδα στο τέλος για να δώσω τα κλειδιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Άλλα αυτό που θέλω να μάθω είναι το εξής: Ποιες είναι οι υποχρεώσεις του ιδιοκτήτη όταν το νοικιάζει? Δηλαδή ας υποθέσουμε ότι το νοικιάζω για 3 ήμερες, εγώ πρέπει να πηγαίνω κάθε ήμερα που θα μείνει να το σκουπίζω,καθαρίζω, να σημαζεψω τα κρεβάτια και οτιδήποτε άλλο ή απλός δίνω τα κλειδιά και εάν χρειαστεί οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με το σπίτι,το κέντρο,τα λεωφορεια, μετρό κτλ... και αυτό ήταν.

Ευχαριστω.

Καμια υποχρεωση απο αυτες δεν εχεις... Ουτε να το καθαρισεις, ουτε να δωσεις οποιαδηποτε πληροφορια...

 

Μπορεις να τα προσφερεις βεβαια αν θελεις, αποκομιζοντας καλυτερες κριτικες... Υποχρεωμενος δεν εισαι να κανεις τιποτα, εκτος απο το να δωσεις και να παρεις τα κλειδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει κατι σαν συμφωνητικο που κανεις στο ιντερνετ .Επισης οσοι νοικαζουν ετσι κανουν και ασφαλεια ζημιων.

Ψαξε βρες μετα τον κακο ενοικιαστη τουριστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...