Προς το περιεχόμενο

Dell p2417h or u2417h


blueice

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

θέλω να αλλάξω την οθόνη μου. Την θέλω τόσο για γενική χρήση (email, web pages κλπ) όσο και για προγραμματισμό.

Σκεφτόμουν να πάρω την dell u2417h.

Όμως πρόσεξα ότι το μοντέλο p2417h έχει μια λειτουργία που δεν υπάρχει στην παραπάνω, το comfortview το οποίο μειώνει την μπλέ φως που κουράζει τα μάτια με αποτέλεσμα να είναι πιο ξεκούραστα.

Επειδή κάθομαι πολλές ώρες στον υπολογιστή με ενδιαφέρει πολύ αυτό, έχει δοκιμάσει κάποιος σε οθόνη Dell αυτήν την λειτουργία; Τα χρώματα (όταν είναι ενεργοποιημένη) είναι αποδεκτά; 

Με ενδιαφέρει να μπορώ ικανοποιητικά να βλέπω τα χρώματα σε σελίδες youtube κλπ αλλά ταυτόχρονα να είναι και όσο το δυνατόν πιο ξεκούραστη η οθόνη. Φυσικά γνωρίζω ότι δεν θα έχω και μεγάλες απαιτήσεις στην ακρίβεια των χρωμάτων αλλά θέλω κάτι λειτουργικό. Πριν αρκετά χρόνια είχα δοκιμάσει να περιορίσω το μπλε μέσω software και το αποτέλεσμα δεν ήταν χρηστικό.

Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο γραφείο χρησιμοποιώ την P2217H με το Comfortview και είναι μια χαρά και πολύ ξεκούραστη.

 

Δε θεωρώ πως η U2417H αξίζει τα +60€ αλλά η επιλογή είναι δική σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο γραφείο χρησιμοποιώ την P2217H με το Comfortview και είναι μια χαρά και πολύ ξεκούραστη.

 

Δε θεωρώ πως η U2417H αξίζει τα +60€ αλλά η επιλογή είναι δική σου.

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...