Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με facebook και messenger app


kotlid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέτα παιδια. Εχω το 2 in 1 tablet windows only cube iwork1x http://www.cube-tablet.com/cube-iwork-1x.html και εχω ενα προβλημα. Εχω το facebook και messenger apps και πολυ συχνα μαυριζει η οθονη. Κουναω το ποντικι και ανοιγει στγμιαια και μετα ξανα μαυρη οθονη. Αν κλεισω facebook και messenger σταματαει αλλα πρεπει να κλεισω και το chrome για να σταματησει εντελως. 

Εχω τους τελυταίους driver στα γραφικα αλλα δεν ξερω τι μπορει να φταίει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είναι το κλασικό κλείσιμο της οθόνης όταν το pc είναι σε αδράνεια;

Συμβαίνει την ώρα που το χρησιμοποιείς ή όταν το αφήνεις για κάποια ώρα;
 


Αν κλεισω facebook και messenger σταματαει αλλα πρεπει να κλεισω και το chrome για να σταματησει εντελως.

 

Εξήγησε λίγο καλύτερα αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν ειναι λογω αδράνειας. Όσο το χρησιμοποιώ συμβαινει. Κυριως στην εφαρμογή του Facebook . Μαυρίζει η οθόνη. Κουνάω ποντίκι η παταω την touchscreen αναβει στιγμιαια και ξανασβηνει. Κλείνω την εφαρμογη και όλα καλα. Απλα μερικές φορές συνεχίζει και τότε κλείνω chrome και όλα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμμμ. Με κάλεσαν πριν λίγο και μου ανέφεραν ένα παρόμοιο πρόβλημα. Σαν πρώτη λύση θα σου έλεγα να απενεργοποιήσεις την αδράνεια μήπως και είναι κάποιο bug το οποίο μπορούμε να το παρακάμψουμε απενεργοποιώντας την λειτουργία αυτή.

 

Μην με ρωτάς πως, είμαι Linux user με λίγη εμπειρία στα 10αρια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέφερες τον Chrome σε όλες τις περιπτώσεις και υποψιάζομαι μήπως το προκαλεί η δυνατότητα της επιτάχυνσης υλικού (hardware acceleration) του Chrome. Link.png Site: Δοκίμασενα την απενεργοποιήσεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπο μετα απο μερες παρατηρησης λυθηκε το θεμα με την λυση του φιλου @manolis940.

@dton τελικα το προβλημα εμφανιστηκε και χωρις το chrome

Απο οτι φαινεται το προβλημα δεν εμφανιζεται αν εχω απενεργοποιησει την αδρανεια

Σας ευχαριστω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...