Προς το περιεχόμενο

Βιταμίνες...από τα lidl


_chris_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καταρχήν δε βρίσκω λόγο να πάρει κάποιος το κίτρινο σωληνάριο με τη βιταμίνη C από τη στιγμή που έχει την ίδια τιμή με τις πολυβιταμίνες, οι οποίες έχουν την ίδια ποσότητα βιταμίνης C και κάτι επιπλέον. δε στέκει.

 

έχω πάρει κι εγώ τις πολυβιταμίνες και παίρνω κανένα δισκίο που και που.

 

γι αυτούς που συγκρίνουν τις βιταμίνες με τα Mp μιας κάμερας να πούμε ότι δεν είναι ακριβώς το ίδιο.

η κάμερα εκτός απο τα Μp έχει κι άλλα specs.

οι βιταμίνες όμως είναι στανταρ. δε μπορεί ένα σκεύασμα βιταμίνης C να είναι καλύτερο από το άλλο αν έχουν την ίδια ποσότητα.

εκτός αν αυτά που γράφουν οι βιταμίνες του lidl είναι ψέμματα. δε νομίζω να έκανε κανεις ανάλυση και να το ξέρει.

 

όπως γράφτηκε, οι βιταμίνες αυτές παρέχουν το 100% της ημερήσιας δόσης που χρειάζεται ο οργανισμός.

άλλες πολύ ακριβότερες μπορεί να παρέχουν πολλαπλάσια ποσότητα γι αυτό και η διαφορά στην τιμή. ότι γράφει και ο Αχιλλέας παραπάνω.

 

αν λοιπόν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα και απλά θέλεις μια μικρή υποστήριξη, γιατί όχι οι βιταμίνες του λιντλ;

δεν είμαι γιατρός, μπορεί να γράφω βλακείες, διορθώστε με επιχειρήματα και όχι με ατάκες... α είναι από τα λιντλ, άρα μακριά.

 

εγώ τις παίρνω αραιά επειδή υπάρχουν μέρες που είμαι στο τρέξιμο από το πρωί μέχρι το βράδυ, μπορεί να μη φάω πρωινό και να φάω το απόγευμα.....

δεν είχα θέμα, απλά για "υποστήριξη". μπορεί να τις παίρνω και τζάμπα. ποιος ξέρει...

 

αν όντως δίνουν αυτά που υπόσχονται είναι μια χαρά σε καλή τιμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτι που ξέχασα να το γράψω στο προηγούμενο ποστάρισμα..

σε μερικά καταστήματα Lidl έχω πετύχει κι άλλα σωληνάρια (2-3 διαφορετικά) τα οποία έχουν τιμή ~4€ (με 20 δισκία πάλι) αλλά με περισσότερα mg.

πχ της βιταμίνης C που είδα είχε 1000mg.

12,5 φορές περισσότερο από τα απλά σωληνάρια.

(δεν έχω δοκιμάσει ποτέ)

αυτή την περίοδο  τα έχουν προσφορά, νομίζω στα ~3,5€

 

οπότε γι αυτό και τα πρώτα (80mg) κοστίζουν μόνο 1,5€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα αγόρασα αυτές εδώ. Δεν πολυπιστεύω πως θα κάνουν τίποτα αλλά λόγω των καλών κριτικών και του χαμηλού κόστους τις πήρα.

Αν σταματήσω να γράφω θα ξέρετε τουλάχιστον τι έφταιξε

 

image_skuOPT2380278_largeImage_X_450_whi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...