Προς το περιεχόμενο

Μετεγκατάσταση κλιματιστικού


angelosxatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα φίλοι μου,

 

Εχω τοποθετήσει ενα κλιματιστικό στο σαλόνι 24αρι πριν ένα χρόνο και θέλω να το μετακινήσω 1μιση μέτρο περίπου στα δεξιά..

 

Επειδή όλη η πλευρά είναι στο μπαλκόνι, θα κουνηθεί μόνο η εσωτερική μονάδα..η εξωτερική θα παραμείνει στη θέση της..

 

Ξέρετε περίπου κόστος για μία τέτοια μετακίνηση κλιματιστικού;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δε παίρνεις το μάστορα που σου το έβαλε να τον ρωτήσεις βρε αδερφέ ; 

 

Ζήτα και άλλους 2 ψυκτικούς από φίλους σου, πάρε και αυτούς τηλέφωνο και βρες τον φτηνότερο να κάνεις τη δουλειά σου... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δε παίρνεις το μάστορα που σου το έβαλε να τον ρωτήσεις βρε αδερφέ ;

 

Ζήτα και άλλους 2 ψυκτικούς από φίλους σου, πάρε και αυτούς τηλέφωνο και βρες τον φτηνότερο να κάνεις τη δουλειά σου...

Γιατί δε παίρνεις το μάστορα που σου το έβαλε να τον ρωτήσεις βρε αδερφέ ; 

 

Ζήτα και άλλους 2 ψυκτικούς από φίλους σου, πάρε και αυτούς τηλέφωνο και βρες τον φτηνότερο να κάνεις τη δουλειά σου... 

 

Έκανα κάποια τηλέφωνα και μου είπαν για ενα κόστος περί τα 100 ευρώ περίπου..

 

Γι ´αυτό και είπα να κάνω μία ερώτηση προς το φορουμ μήπως κάποιος μου πει κάτι διαφορετικό ή να μου προτείνει κάποιον που ενδεχομένως θα είναι πιο κάτω στην τιμή..

 

Μπορεί και να μην υπάρχει και όντως το κόστος να είναι τόσο υψηλό..

 

Αλλά είναι τόσο άστοχη μία απλή ερώτηση;και στο κάτω κάτω φόρουμ είναι εδώ για να ρωτάμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αν έκανες κάποια τηλέφωνα και σου είπαν ότι η τιμή είναι τόσο, θεωρείς ότι έχουν κάνει καρτέλ ή απλά τόσο κοστολογείται η δουλειά ;;;

 

Για την ιστορία σκέψου ότι πρακτικά είναι σχεδόν σα να βάζεις το μηχάνημα από την αρχή, συν μία αποξήλωση

 

Για τόσο μεγάλο μηχάνημα δε μου φαίνεται παράλογο το κόστος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετεφερα 12αρι a/c απο ενα σπιτι σε αλλο (και μαλιστα χιλιομετρα μακρια) και ο ψυκτικος για απεγκατασταση, μεταφορα, νεα τοποθετηση μου πηρε 90 ευρω

οποτε τα 100 που σου ζητανε μαλλον ειναι πολλα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.douleutaras.gr/

 

δοκιμασε κι εδω.

Ας το αλλαξουν σε κλεφταρας.gr οσοι ηρθαν να μου δωσουν προσφορες ζηταγαν τα διπλα και βαλε . Μην ασχοληθεις καν με αυτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εγκατασταση συνηθως χρεωνεται 70€ +φπα για εως 2-3 μετρα σωληνωσεων συν οτιδηποτε εξτρα χρειαστε για την εγκατασταση. Εγω που ζητησα να μπουν αντικραδασμικες βασεις και οι σωληνωση να περασει μεσα απο καναλι για ομορφια κοστισε κατι παραπανω.

Αν σε εσενα περάστηκαν εν νεου σωληνωσεις αν ζητησες αποδειξη δεν βλεπω κατι το υπερβολικο.

Και δουλεια απο δουλεια του καθε μαστορα εχει διαφορα. Πολλοι εγκαταστατες δινουν προσφορα με χαμηλη τιμη αλλα τη δουλεια που κανουν ειναι αχαρακτηρηστη.

Το ερωτημα αυτο που κανεις θα επρεπε να το κανεις σε διαφορους εγκαταστατες πριν κανεις την δουλεια και αναλογως να επιλεξεις. Ανουσια αυτη τη στιγμη ολη η σηζητηση για και πληροφοριες που δινεις ειναι αρκετα ελλειπης. Θα επρεπε να ησουν πιο λεπτομερης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εγκατασταση συνηθως χρεωνεται 70€ +φπα για εως 2-3 μετρα σωληνωσεων συν οτιδηποτε εξτρα χρειαστε για την εγκατασταση. Εγω που ζητησα να μπουν αντικραδασμικες βασεις και οι σωληνωση να περασει μεσα απο καναλι για ομορφια κοστισε κατι παραπανω.

Αν σε εσενα περάστηκαν εν νεου σωληνωσεις αν ζητησες αποδειξη δεν βλεπω κατι το υπερβολικο.

Και δουλεια απο δουλεια του καθε μαστορα εχει διαφορα. Πολλοι εγκαταστατες δινουν προσφορα με χαμηλη τιμη αλλα τη δουλεια που κανουν ειναι αχαρακτηρηστη.

Το ερωτημα αυτο που κανεις θα επρεπε να το κανεις σε διαφορους εγκαταστατες πριν κανεις την δουλεια και αναλογως να επιλεξεις. Ανουσια αυτη τη στιγμη ολη η σηζητηση για και πληροφοριες που δινεις ειναι αρκετα ελλειπης. Θα επρεπε να ησουν πιο λεπτομερης

μιά χαρά ειναι τά 100 ευρώ αν γίνει  η εγκατάσταση από σωστό - προσεκτικό μάστορα μέ αντλία κενού κλπ , σέ μένα πήραν 80 ευρώ αλλά ειναι  πολύ φίλος καί ειναι 12άρι καί οχι 24άρι οπως τό δικό σου...συμπέρασμα διάλεξε τόν καλύτερο καί ακριβότερο  ισως (καί μόνο μέσω γνωστού πού τόν εχει δοκιμάσει αυτός καί εμεινε ευχαριστημένος) καί οχι τόν φθηνότερο πού μπορεί νά ειναι αλμπάνης...καί δυστυχώς οι περισσότεροι ετσι ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...