Προς το περιεχόμενο

Cosmote Fiber: Τα πρώτα πακέτα Double Play με συνδέσεις οπτικής ίνας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 295
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα πακετα συμφερουν αν μπορεις να τα μοιραζεις σε πολλα διαμερισματα, βγαινει σημαντικα πιο φτηνα απ οτι μια 50αρα η 30αρα ο καθενας δικια του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοίρασμα είναι πρόβλημα. Αν κάνει παρασπονδία κάποιος πως θα αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας; Αν τερματίζει κάποιος άλλος τα torrent οι άλλοι τι θα πάρουν; Είναι πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωτο ισως ειναι προβλημα, αλλα πολλοι το κανουν.

Αλλωστε αμα ειναι πολυκατοικια που ολοι ειναι φιλοι η συγγενεις δεν υπαρχει θεμα

το δευτερο με το τερματισμα ρυθμιζεται πανευκολα με ενα ρουτερ της προκοπης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αναμένεις πολυ ,να μην σου πω θα αναμένουν και τα εγγόνια σου :P

 

Την μερα που η διαφορα του οτε απο την wind θα ειναι 1 Ευρω δεν θα σε παρει κανεις απο την Wind γιατι θα το εχουνε κλεισει το μαγαζι ;)

Καθόλου δεν θα περιμένει. Το ζήσαμε και αυτό.

200Mbps

ΟΤΕ 59,5€ με τιμή καταλόγου 71,5€

Wind 62€ Με τιμή καταλόγου 85€

Το πρωτο ισως ειναι προβλημα, αλλα πολλοι το κανουν.

Αλλωστε αμα ειναι πολυκατοικια που ολοι ειναι φιλοι η συγγενεις δεν υπαρχει θεμα

το δευτερο με το τερματισμα ρυθμιζεται πανευκολα με ενα ρουτερ της προκοπης...

Η στραβή είναι το θέμα. Το ρούτερ ρυθμίζεται εύκολα αλλά μετά ξεκινάνε τα παράπονα με το ποιος ρίχνει ποιον, από τον “υπεύθυνο” που του συμπεριφέρονται λες και είναι υπάλληλος τους κλπ. Από κοντά που το είδα το έργο δεν ήταν καλό. Βέβαια ο καθένας κάνει ότι του κατεβάσει η κούτρα του και είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελαει ο κοσμος ! Fiber σε τοσο χαμιλες ταχυτιτες ? στη ρουμανια εχουν 1Gbit down/up. Παλι Vdsl ειναι απλα το ονομασαν fiber τωρα ντροπη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθα Ελλάδα και επιμελήθηκα του θέματος των δικών μου. Που από τότε που βγήκε η αποφράδα ήμερα με την διαφήμιση(σ.σ. Δεν το γνώριζα) κλειδώνουν 21 αντί 30. Πήγα στην γωνία είδα την καμπίνα ολοκαίνουρια με το σήμα του ρεύματος επάνω που πάει να πει ότι ηλεκτροδοτείται, ούτως η άλλος ακουγόταν ο ήχος από μέσα. Πήρα Cosmote αμέσως τους είπα για το πρόβλημα, λέει ο τεχνικός ότι εχω 30αρα και πιάνω 21. Και λέει "ο μέσος όρος της περιοχής είναι 17-20" και του είπα "τώρα να τραβήξω τα μαλλιά μου να καραφλιάσω;" και μου είπε ότι είμαι τυχερός και μην κάνω παράπονο καθώς είμαι πάνω από το μέσο όρο, έριξα κάτι καντήλια δεν θυμάμαι τι ειπώθηκε γιατί είχα ανεβάσει πίεση και τα έβλεπα όλα σκούρα. Μου λέει σας συνδέω με το τμήμα πρόσφορων να κάνετε αλλαγή πακέτου σε Fiber. Συνδέομαι με μια ευγενική κοπέλα αυτή την φορά λέει αν γνωρίζω που είναι η καμπίνα η καινούρια και της λέω που είναι, το κοίταξε και μου λέει "Ναι όντως λειτουργεί η καμπίνα άλλα δεν δίνουμε ακόμα από αυτή" και τις λέω "μάλιστα... άλλο ένα φαρφούρι-μπιμπικίνι." Μου λέει τι εννοούσα φυσικά εννοούσα ότι θα είναι διακοσμητική αλλά δεν μπήκα σε λεπτομέρειες και της είπα τι κάνουμε τώρα; Και κράτησε τα στοιχεία μου και όταν εχει διαθέσιμο 50 ή 100 θα πάρει τηλέφωνο για να γίνει η ανάλογη προσφορά πακέτου και το σημείωσε και θα το κοιτάει από βδομάδα σε εβδομάδα και θα καλέσει.

 

Δε μπορώ να καταλάβω την διαφήμιση από την στιγμή που ΔΕΝ δίνουν. Δεν το ήξερα για την διαφήμιση δεν μου το είπαν οι δικοί μου όσο ήμουν Αγγλία και όταν την είδα μπήκα στο τριπάκι... και ερωτώ ΠΟΙΟ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΥΠΑΡΞΗΣ ΕΝΩ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ FIBER;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παλι Vdsl ειναι απλα το ονομασαν fiber τωρα ντροπη τους.

Το VDSL υλοποιείται με FTTC, τι σημαίνει το F εκεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για διευθύνσεις στην Βούλα και στη Νέα Σμύρνη πάντως που εξέλεξα δεν υποστηρίζεται ακόμα 100 & 200 πακέτα παρόλο που και στις δυο περιπτώσεις είναι εν λειτουργία 50άρα vdsl.
Έχουμε καιρό ακόμα να μπει το νερό στο αυλάκι λοιπόν και έχουμε πολλά χρήσιμα πράγματα να διαβάσουμε από τους early adopters...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθόλου δεν θα περιμένει. Το ζήσαμε και αυτό.

200Mbps

ΟΤΕ 59,5€ με τιμή καταλόγου 71,5€

Wind 62€ Με τιμή καταλόγου 85€

Η στραβή είναι το θέμα. Το ρούτερ ρυθμίζεται εύκολα αλλά μετά ξεκινάνε τα παράπονα με το ποιος ρίχνει ποιον, από τον “υπεύθυνο” που του συμπεριφέρονται λες και είναι υπάλληλος τους κλπ. Από κοντά που το είδα το έργο δεν ήταν καλό. Βέβαια ο καθένας κάνει ότι του κατεβάσει η κούτρα του και είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του.

 

Κατι μου λεει οτι διαβαζεις τα μισα ποστ :)

 

Την ιδια απαντηση εδωσε ο ThReSh εδω και ωρα που απαντήθηκε απο εμενα εκτος αν μου κανετε καψόνι για να τα ξαναγράφω :P

 

Ειπαμεεεεε εχει και αλλα μαζι με το fiber νισάφι :P  :P

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλα βρε και εσυ ολα δικα σου τα θες πια?
Σε προετοιμαζουνε για το ετος 2020, και αν, που μπορει να ερθει και σε σενα εκει οπτικη ινα.

Σε τι περιοχη εισαι?
Γιατι εγω στο κεντρο της αθηνας (κοντα σε ευελπιδων, εφετειο) στην περιοχη γκυζη, και γενικα οι γυρω περιοχες οχι vdsl δεν εχουμε παλευουμε και να κρατησουμε μια φυσιολογικη ταχυτητα στο Αdsl.

Και οταν λεω οτι δεν εχουμε τιποτα εννοω πως δεν εχουν καν αρχισει να σκαβουν ωστε να περασουν οπτικη ινα. Ουτε ρε παιδι μου ετσι εναν δρομο εστω 50μ, για το γαμωτο.
Αλλα ενταξει ας διαφημισουμε για 100αρες και 200αρες ταχυτητες. Για τους 10 χρηστες που θα εχουν την ευκαιρια να τις βαλουν. Οι αλλοι οπως ειπα.....τα ξαναλεμε το 2020 και ΑΝ.......

 

δεν εχω καν επιλογη για συνδεση vdsl και διαφημισουν fiber αυτα ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσα χρόνια σε αντίστοιχα θέματα που έβγαιναν κατά καιρούς κράζετε γιατί δεν γίνονται επενδύσεις

 

Τελικά έφτασε ο καιρός και έβγαλαν νέα πακέτα αλλά και πάλι βλέπω με θλίψη να παραπονιέστε για τιμές για την διαθεσιμότητα κπλ.

 

Μήπως δεν ξέρετε τι θέλετε? ναι συμφωνώ οι τιμές είναι αρκετά υψηλές στην αρχή αλλά τόσα δις έριξαν τι θέλατε 1gb με 10€? Έλεος.

 

Για διαθεσιμότητα ψαχτειτε λίγο έχουν αναλάβει περιοχές η wind και η vodafone.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθόλου δεν θα περιμένει. Το ζήσαμε και αυτό.

200Mbps

ΟΤΕ 59,5€ με τιμή καταλόγου 71,5€

Wind 62€ Με τιμή καταλόγου 85€

Η στραβή είναι το θέμα. Το ρούτερ ρυθμίζεται εύκολα αλλά μετά ξεκινάνε τα παράπονα με το ποιος ρίχνει ποιον, από τον “υπεύθυνο” που του συμπεριφέρονται λες και είναι υπάλληλος τους κλπ. Από κοντά που το είδα το έργο δεν ήταν καλό. Βέβαια ο καθένας κάνει ότι του κατεβάσει η κούτρα του και είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του.

 

Δηλαδη τωρα που μοιραζω το ιντερνετ στο πανω σπιτι που μενει η αδερφη μου, θα πρεπε να φοβαμαι για στραβη?

η μηπως θα πρεπε να πληρωνουμε 2 ξεχωριστες γραμμες?  :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη τωρα που μοιραζω το ιντερνετ στο πανω σπιτι που μενει η αδερφη μου, θα πρεπε να φοβαμαι για στραβη?

η μηπως θα πρεπε να πληρωνουμε 2 ξεχωριστες γραμμες? :mellow:

Βρε κάνε ότι θες. Γράφω και τι άλλη όψη του νομίσματος.

Κατι μου λεει οτι διαβαζεις τα μισα ποστ :)

 

Την ιδια απαντηση εδωσε ο ThReSh εδω και ωρα που απαντήθηκε απο εμενα εκτος αν μου κανετε καψόνι για να τα ξαναγράφω :P

 

Ειπαμεεεεε εχει και αλλα μαζι με το fiber νισάφι :P :P

Ένα μικρούλι καψωνάκι.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προκαλω οποια εταιρεια θελει, να ερθει και να βαλει FTTH σε μενα.  περιμενω προταση συνεργασιας...!!!

 

γιατι τελευταια που κοιταζω, οι μεν ΟΤΕ - WIND δινουν μονο το ADSL εως 24, αλλα με πραγματικες ταχυτητες  4 Μbps...!   η δε Vodafone, απλα δεν υπαρχει.....!!! 

 

και μετα θελουν να διαφημισουν και διαθεσιμοτητα σε Fiber 100 - 200Mbps...!!!   βρε ουστ..... λαμογια...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...